ایرادهای پیکان

ایرادهایی که یک مشتری ۴۲ سال پیش از پیکان گرفته بود و در روزنامه چاپ شد

پیکان که در سال‎‌های 1346 تا 1384 توسط ایران خودرو ساخته می‌شد هم ایراداتی داشت. یک مشتری 42 سال پیش ایرادهای پیکان را در یک روزنامه چاپ کرده بود.

پیکان، خودرویی بود که در سال‎‌های 1346 تا 1384 هجری شمسی توسط ایران خودرو (ایران ناسیونال) در ایران ساخته می‌شد. بعد از انقلاب، کشور ایران با سختی‌هایی مثل تحریم، جنگ و… دست و پنجه نرم می‌کرد و این مسائل، تولید این خودرو را در آن روزگار با سختی مواجه کرده بود؛ به طوری که در سال 1360، نزدیک بود تولید این خودرو متوقف شود، اما این اتفاق رخ نداد.

ایرادهای پیکان چه چیزهایی بودند؟

در سال 1362، یعنی 42 سال پیش، فردی برای روزنامه اطلاعات نامه‌ای فرستاد که درباره ایرادهای این خودرو بود. شرح این نامه، این بود: 7 تذکر در مورد 7 اشکال اتومبیل پیکان. این مشتری این چنین نوشته شده بود که کیفیت قفل صندوق‌های عقب راضی کننده نیست و به راحتی باز می‌شوند و تعداد بالایی از خریداران آن را تعویض می‌کنند. درهای جلو و عقب نسبت به هم تراز و بالانس نیستند و بعضی بالا و بعضی پایین هستند. همچنین کیفیت لاستیک‌ها پایین بوده و قبل استفاده خراب هستند، چه برسد به زمان استفاده.

نسخه کامل این ایرادات گرفته شده از خودروی پیکان را در تصویر پایین ببینید: ایرادات پیکان

نظر شما کاربران گجت نیوز درباره این ایرادات چیست؟ و اگر شما بخواهید ایرادهای خودروهای الان را بگویید به چه چیزهایی اشاره می‌کنید؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. پس ایران خودرو در همون زمانم دزد بوده؟چه جالب.