اینترنت ماهواره ای گوشی

فناوری جدید ایلان ماسک اینترنت ماهواره ای را به گوشی های معمولی می‌آورد

شرکت اسپیس ایکس مجوز شروع آزمایش‌های فناوری جدید ایلان ماسک را از دولت کشور آمریکا گرفته است. طبق این فناوری، گوشی های معمولی نیز به اینترنت ماهواره ای وصل می‌شوند.

شرکت اسپیس ایکس، مجوز شروع آزمایش‌های فناوری جدید ایلان ماسک را از دولت کشور آمریکا گرفته است. طبق این فناوری، متصل شدن گوشی های معمولی شما به اینترنت ماهواره ای استارلینک، ممکن خواهد شد.

طبق گزارش بلومبرگ، شرکت اسپیس ایکس مجوزی شش ماهه برای آزمایش‌ها همراه با دو هزار دستگاه و 840 ماهواره در مدار پایین سیاره زمین را از کمیسیون فدرال تجارت آمریکا گرفته است. این فناوری، حاصل همکاری مشترک شرکت‌های اسپیس ایکس و اپراتور تی‌-موبایل است و Direct to Cell نام دارد.

گوشی های معمولی هم به اینترنت ماهواره ای استارلینک متصل می‌شوند

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

زمانی که این فناوری معرفی شد، گفته شد که در سال 2024 ارسال پیام متنی به وسیله اینترنت ماهواره ای ممکن می‌شود و در سال 2025 نیز ارسال صدا و داده‌ها هم در پلتفرم Direct to Cell ممکن خواهد شد. این بدین معناست که در سال 2025 به کمک این فناوری، اتصال به اینترنت ماهواره‌ای برای گوشی های شما فعال می‌شود. یکی از ویژگی‌هایی که این سرویس را متمایز و متفاوت می‌کند، متصل شدن گوشی های معمولی به اینترنت ماهواره ای بدون هیچ تجهیزات و وسایل خاصی است.

در حال حاضر هم اتصالات ماهواره‌ای در گوشی‌هایی مثل آیفون‌های جدید ممکن است و البته باید گفت که این فناوری گوشی های آیفون، روی پیام فرستادن و برقراری تماس تمرکز دارد. شرکت‌‌های متعددی مثل شرکت آمازون قصد دارند که زودتر از بقیه رقیب‌هایشان در این فناوری پیشرفت کنند و فناوری‌های اینترنت و ارتباطات ماهواره‌ای را گسترش دهند. این فناوری مناسب زمان‌هایی است که شما در نقطه‌ای کور قرار گرفته‌اید و به آنتن یا اینترنت دسترسی ندارید و در این مواقع می‌توانید به کمک این فناوری، پیام ارسال کنید یا تماس برقرار کنید.

نظر شما کاربران گجت نیوز درباره این فناوری جدید ایلان ماسک برای اتصال اینترنت ماهواره ای در گوشی های معمولی چیست و آیا فکر می‌کنید که ما این قابلیت را بتوانیم در ایران هم تجربه کنیم؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*