قابلیت‌های مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی

۵ قابلیت مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی که باید بلد باشید

اگر از تلویزیون های هوشمند ال جی استفاده می‌کنید، در این مقاله ۵ قابلیت و منوی مخفی این محصولات را به شما معرفی می‌کنیم که باید بلد باشید.

از سیستم‌عامل‌های مختلف گرفته تا منوهای مخصوصی که برای کالیبره کردن پیشرفته تصویر وجود دارد، تلویزیون‌های هوشمند امروزی با منوهای پیچیده‌تری از گذشته روبرو هستند. به‌همین خاطر هم گاهی ممکن است انجام تنظیمات مختلف برای شما گیج‌کننده باشد. برخی از قابلیت‌ها شاید به‌خاطر اسم بد منوها و یا دسته‌بندی نامناسب آن‌ها گم شده باشند. برای دسترسی به برخی دیگر از قابلیت‌ها نیز شاید مجبور باشید به‌جای منوی اصلی، به منوهای مخفی بروید.

بیشتر بخوانید:

رونمایی از مدل ۲۰۲۴ تلویزیون های اولد ال جی با نمایشگر شفاف‌تر و پردازنده سریع‌تر

تلویزیون‌های هوشمند شرکت ال جی، سیستم عامل WebOS را اجرا می‌کنند که دارای منوهای پیچیده و خاص خود هستند. برخی از آن‌ها به شما اجازه تغییرات کوچکی مثل به‌نمایش درآمدن یا نیامدن لوگوها یا پیام‌ها را می‌دهند؛ در حالی که گزینه‌هایی برای ایجاد تغییرات گسترده‌تر مثل دسترسی سریع به برنامه‌های محبوب یا تغییر ورودی‌ها با فشار دادن تنها یک دکمه هم وجود دارد. دیگر گزینه‌ها می‌توانند به بهبود عمر تلویزیون شما کمک کنند.

قابلیت های مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی

در این مقاله نگاه عمیقی به منوها و قابلیت های مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی خواهیم انداخت که باید بلد باشید و از آن‌ها استفاده کنید.

سریعاً بین برنامه‌ها جابجا شوید

قابلیت‌های مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی

در عصر تلویزیون‌های هوشمند، این خیلی ناامیدکننده است اگر از تلویزیون‌های معمولی استفاده می‌کنید و دکمه‌های «آخرین کانال» و «کانال قبلی» روی کنترل آن وجود ندارد. دکمه‌هایی که به شما اجازه می‌دهند فورا بین برنامه‌ها جابجا شوید. تلویزیون‌های هوشمند ال جی راهکار بسیار آسان و خوبی را برای جابجایی بین دو اپلیکیشن یا ورودی انتخاب شده در اختیار شما قرار می‌دهند. برای انجام این کار فقط کافیست دو بار دکمه Home روی کنترل تلویزیون خود را فشار دهید.

از ماندن جای لوگو برنامه‌ها روی صفحه جلوگیری کنید

قابلیت‌های مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی

احتباس تصویر که به آن سوختگی صفحه هم گفته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین معضلات تلویزیون‌های امروزی است. تلویزیون‌های پلاسما بیشتر از هر نمایشگر دیگری مستعد ابتلا به این اتفاق بودند؛ اما حالا حدود یک دهه از بازنشستگی آن‌ها گذشته است. این مشکل زمانی به‌وجود می‌آید که تصویر ثابتی به‌طور مدام پخش می‌شود. مثل یک شبکه تلویزیونی که لوگو ثابتی در بالای صفحه دارد یا یک نوار زیرنویس دائما در حال پخش در زیر صفحه است.

تلویزیون‌های ال جی، به‌خصوص مدل‌های OLED که مستعد این ایراد هستند، از یک قابلیت آماده به‌کار به‌نام Screen Shift مجهز بودند که تصاویر را در فواصل زمانی تعیین شده تغییر مکان می‌دهد تا از سوختگی صفحه جلوگیری کند. تلویزیون‌های مدرن ال جی می‌توانند لوگوی ثابت شبکه‌ها را تشخیص داده و با تنظیم روشنایی این لوگوها، از احتباس تصویر جلوگیری کنند. برای دسترسی به این قابلیت به صفحه تنظیمات تلویزیون خود رفته و مسیر Support > OLED care > OLED Panel Care را دنبال کنید. سپس از قابلیت “Logo Brightness” در این صفحه استفاده کنید.

با دستیار Siri اپل تلویزیون خودتان را کنترل کنید

قابلیت‌های مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی

این قابلیت روی تمام تلویزیون های هوشمند ال جی در دسترس نیست، اما اگر کاربر آیفون هستید، برخی از مدل‌ها به شما اجازه کنترل دستگاه از طریق فرامین صوتی با دستیار Siri را می‌دهند. پلتفرم HomeKit، سیستم‌عامل اپل برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء است که برخی از مدل‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند. اگر تلویزیون شما هم جزو همین مدل‌هاست، می‌توانید آن را با دستیار سیری روی گوشی آیفون خود کنترل کنید. برای این‌کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. Home Dashboard را روی تلویزیون خود اجرا کنید.
  2. گزینه AirPlay را انتخاب کنید و سپس به بخش AirPlay and HomeKit Settings بروید.
  3. گزینه Set Up را بزنید.
  4. یک کد QR برای اپلیکیشن Home روی صفحه گوشی شما به‌نمایش درخواهد آمد که با ضربه روی آن، برنامه اجرا می‌شود.
  5. روی صفحه گوشی خود گزینه Add Accessory را انتخاب کنید.
  6. از دوربین پشتی گوشی برای اسکن کد QR روی تلویزیون خود استفاده کنید.
  7. روی گوشی خود گزینه Add to Apple Home را بزنید تا تلویزیون به HomeKit متصل شود.

از شر لوگو ال جی هنگام خاموش کردن تلویزیون خلاص شوید

قابلیت‌های مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی

قابلیت های مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی

بسیاری از تلویزیون های هوشمند ال جی همزمان با خاموش شدن هیچ چیز اضافه‌تری را نشان نمی‌دهند. اما برخی از مدل‌ها لوگو ال جی را در مرکز صفحه به‌نمایش می‌گذارند. برخی از کاربران با این ویژگی تلویزیون‌های LG کنار نمی‌آیند و به‌دنبال راهی برای غیرفعال کردن آن هستند. خوشبختانه با یک روش مخفی می‌توانید این کار را انجام دهید.

برای غیرفعال کردن آن سه بار دکمه Mute را روی ریموت کنترل تلویزیون خود فشار دهید تا منوی مخفی ظاهر شود. سپس دنبال گزینه “Show LG logo when turning off TV” بگردید و آن را به‌حالت غیرفعال دربیاورید. حالا دیگر موقع خاموش شدن تلویزیون، اثری از لوگو الجی نیست.

بیشتر بخوانید:

ال جی برای رقابت با سامسونگ یک تلویزیون بیسیم OLED شفاف را به‌نمایش گذاشت + تصاویر

هر عدد روی کنترل را به یک قابلیت اختصاص دهید

قابلیت‌های مخفی تلویزیون های هوشمند ال جی

دکمه‌های اپلیکیشن‌ها روی تلویزیون‌های هوشمند و ریموت کنترل آن‌ها ایده بسیار خوبی هستند، اما وقتی نتوانید آن‌ها را ری‌مپ کنید (عملکردشان را تغییر دهید)، از جذابیتشان کاسته می‌شود. در واقع آن‌ها برنامه‌هایی نیستند که می‌خواهید با ریموت کنترل به‌آن‌ها دسترسی سریع پیدا کنید، بلکه برنامه‌هایی هستند که سازنده تلویزیون طی قراردادی که با پلتفرم‌های استریم و برنامه‌ها بسته، آن‌ها را روی ریموت کنترل تلویزیونش گذاشته است.

خبر خوب اینکه شما می‌توانید دکمه‌های عددی روی کنترلر تلویزیون خود را به Quick Access یا دسترسی سریع اختصاص دهید. برای این کار در صفحه اصلی سیستم عامل تلویزیون خود، روی ریموت کنترل، عددی که می‌خواهید به‌عنوان یک عملکرد سریع تعریف شود را بفشارید و نگه دارید. سپس یکی از عملکردهای App/Input/Channel را انتخاب کنید.