10 ارز دیجیتال جذاب در 2024

10 ارز دیجیتال جذاب برای سرمایه گذاری در 2024

برای سرمایه گذاری در سال جدید چه ارزهای دیجیتالی مناسب هستند؟ برای پاسخ به این سوال مطلب معرفی 10 ارز دیجیتال جذاب در 2024 را از دست ندهید.

با شروع سال جدید میلادی مهم است بدانیم که بازار ارزهای دیجیتال به چه سمتی در حرکت است و روند مهم‌ترین رمزارزهای آن صعودی است یا نزولی. یکی از ارزهای دیجیتال مهمی که تعیین‌کننده روند کلی بازار است، بیت کوین خواهد بود. بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بازارهای جهانی، می‌خواهند بدانند که در سال 2024 چه رمزارزهایی برای خرید مناسب هستند و از کدام‌یک باید دوری کرد.

10 ارز دیجیتال جذاب در 2024

تا پیش از دی ماه 1402، بازار ارزهای دیجیتال سبزپوش بود و کام هولدرهای بلندمدت و کوتاه‌مدت را شیرین کرد؛ اما آیا احساسات مثبت و نویددهنده شرکت‌کنندگان در بازار همواره همین‌طور خواهد ماند؟ مسلما پاسخ این سوال منفی است و نمی‌دانیم روند در سال بعد صعودی خواهد یا نزولی!

رویدادهای مهمی پیش روی بازار رمزارزها وجود دارد که هاوینگ بیت کوین و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دو مورد از آنها به‌حساب می‌آیند. از طرف دیگر خبر امیدوارکننده دیگر برای سهامداران، پذیرفته شدن ETF بیت کوین است که پیش از این سابقه نداشت. شاید گفتن این حرف زود باشد، اما به‌نظر می‌رسد بازار به بلوغ رسیده و پتانسیل تاریخ‌سازی و اوج‌های تاریخی جدید را دارد.

خوانندگان مقاله پیش رو باید توجه داشته باشند که معرفی بهترین ارزهای دیجیتال سال 2024 نباید باعث خرید و فروش کورکورانه سهام‌داران شود و معامله‌گران باید طبق تحلیل‌های خودشان اقدام به خرید یا فروش رمزارز کنند. سرمایه‌گذاری درست نتیجه ثبات و نظم کاری است و این دو با مطالعه یک مقاله به دست نمی‌آید. (سلب مسئولیت)

عملکرد ارزهای دیجیتال در 2023

10 ارز دیجیتال جذاب در 2024

پیش از آن‌که به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال سال 2024 بپردازیم و ده رمزارز سرشار از پتانسیل را مورد بررسی قرار دهیم، بیایید عملکرد ارزهای دیجیتال سال گذشته را بررسی کنیم.

در سال 2023 میلادی، هلیوم یکی از ارزهای دیجیتال موفق با عملکردی عالی بوده که طی یک سال توانسته بیش از 150 درصد رشد کند. همچنین لقب بدترین رمزارز از نظر عملکردی متعلق به ایپ کوین با کاهش 70 درصدی است. از دیگر ارزهایی که عملکرد بی‌نظیری از خود نشان دادند می‌توان به اولنچ، بیت کوین و آپتیمیزم اشاره کرد.

فهرست بهترین رمزارزهای سال 2024 را طوری معرفی خواهیم کرد که در کنار پروژه‌های بزرگ به پروژه‌های کوچک و پر از پتانسیل هم اهمیت داده شود و چیزی از قلم نیفتد. مهم‌ترین مولفه برای معرفی ارز دیجیتال سودساز، کم‌ریسک بودن آن است که ما در نظر خواهیم گرفت. همچنین باید توجه داشته باشید که از ارزهای دیجیتال معرفی شده نمی‌توانید نوسان کوتاه‌مدت بگیرید و فرض را برای میان‌مدت و بلندمدت می‌گذاریم.

نکات مهم پیش از خرید هر ارز دیجیتال

  • توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری درست یعنی این‌که پولی را درگیر کنیم که نیازی به آن نداریم و راکد است. سرمایه‌گذاری با پولی که از فروش خانه یا ماشین و سایر وسایل به‌دست می‌آید به هیچ‌وجه توصیه نخواهد شد. بنابراین پولی را وارد بازار کنید که در صورت از دست دادن آن، خللی به زندگی‌تان وارد نکند.
  • خرید یک ارز دیجیتال بزرگ مثل بیت کوین یا اتریوم پتانسیل رشد کمتر و ریسک کمتری دارد و خرید یک رمزارز کوچک، رشد بیشتر و ریسک بیشتری به‌همراه خواهد داشت.
  • نیمه بیشتر سرمایه خود را روی سهام یا ارز دیجیتال با ارزش بازار بالا سرمایه‌گذاری کنید و الباقی را به سهام کوچک‌تر اختصاص دهید. برای مثال 70 درصد را روی بیت کوین و 30 درصد را به بقیه اختصاص بدهید.

1. بیت کوین – BTC

بیت کوین

اگر نوسان‌گیر هستید یا روی پروژه‌های کوتاه‌مدت کار می‌کنید، شاید این توصیه به کارتان نیاید؛ اما در صورتی که هولدر میان‌مدت یا بلندمدت هستید، بیت کوین را فراموش نکنید و تعصبات خود را راجع به این ارز دیجیتال کنار بگذارید. تنها یک رمزارز برای معامله در درازمدت به داد شما خواهید رسید و آن Bitcoin است.

برای برداشت سود بی‌حاشیه و راحت، تنها راهی که دارید، خرید مقداری بیت کوین است. این پروژه امن و بی‌دردسر، چالش‌های بازار کریپتوکارنسی‌ها را ندارد و خبر خوش دیگر برای هولدرهای محتاط، پذیرش ای تی اف و ساختارمند شدن آن است.

2. اتریوم – ETH

اتریوم - 10 ارز دیجیتال جذاب در 2024

اتریوم دومین رمزارزی است که معرفی آن در فهرست ده ارز دیجیتال سال 2024 کار درستی خواهد بود. کارشناسان دنیای کریپتو معتقدند که وب در آینده‌ای نزدیک به‌صورت غیرمتمرکز خواهد بود و اتریوم نیز طلایه‌دار این موضوع است. بنابراین اگر شما هم با طرفداران این نظریه موافق هستید، در خرید آن تردید به خود راه ندهید.

اتریوم توسعه‌دهندگان قدرتمند و جذابی دارد و بسیاری از پروژه‌های دیفای، عمده سرمایه خود را روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این ارز دیجیتال محبوب و پرتقاضا، امنیت و ثبات خوبی بین قراردادهای هوشمند دارد و برای هولدرهایی که قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت را دارند، بهترین انتخاب خواهد بود.

3. دوج کوین – DOGE

دوج کوین - 10 ارز دیجیتال جذاب در 2024

در سال 2023 بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال که نوسان زیادی را تجربه کردند، دوج کوین کم‌نوسان ظاهر شد و به همین خاطر داشتن آن در سبد سرمایه‌ای کار درستی است. همان‌طور که می‌دانیم، دوج کوین یک حامی بزرگ و ثروتمند دارد و آن کسی نیست جز ایلان ماسک که قصد دارد به‌زودی شبکه اجتماعی ایکس را گسترش دهد.

4. تون کوین – TON

تون کوین

خبر خوب برای طرفداران پیام رسان محبوب تلگرام این‌که تون کوین متعلق به این شرکت است. در حال حاضر اکوسیستم این شبکه اجتماعی 800 میلیون کاربر فعال دارد و روز به روز هم بیشتر می‌شود. تون کوین یک رمزارز بکر است که جای زیادی برای پیشرفت خواهد داشت. بنابراین باید انتظار قیمت‌های بالاتری برای این ارز دیجیتال داشت.

5. کازماس – ATOM

کازماس اتم

احتمالا نام ارز دیجیتال کازماس را شنیده‌اید و می‌دانید که توکن این اکوسیستم جذاب، اتم است. پیش‌بینی می‌شود در سال 2024 میلادی، اتم روند رو به رشدی داشته باشد. تورم سالانه این توکن در حال حاضر با کاهش 4 درصدی به 10 درصد رسیده و رأی صرافی کوین بیس در دعوای با کمیسیون بورس آمریکا هم به نفع این صرافی صادر شده است؛ کمیسیون مذکور مدعی بود که کازماس یک اوراق بهادار است و نباید این‌طوری معامله شود.

6. سی – SEI

سی

اگر بخواهیم یکی از توکن‌های موفق بلاک چین‌های لایه اول را معرفی کنیم، بی‌شک سی نخستین آنها خواهد بود. سی به‌نوعی سریع‌ترین بلاکچین لایه اول است و ظرفیت بالایی برای رشد و پیشرفت دارد. اکوسیستم این توکن جای خالی زیادی برای هولدرها دارد و با توجه به برنامه‌هایی که برای آن متصور هستیم، پتانسیل زیادی خواهد داشت.

7. بلر – BLUR

بلر - 10 ارز دیجیتال جذاب در 2024

تا مدتی پیش بزرگ‌ترین بازار ان اف تی متعلق به اوپن سی بود؛ اما در حال حاضر یک رقیب سرسخت به‌نام بلر برای آن پیدا شده است. به‌طوری که اوپن سی یک چهارم آن حجم معامله ندارد. بلر برنامه‌های شگفت‌انگیز و دهان‌پرکنی برای ایردراپ‌های آینده دارد و از طرفی می‌خواهد شبکه لایه دوم بلست را با هدف ادغام با بلر راه‌اندازی کند.

8. کیک – CAKE

کیک - 10 ارز دیجیتال جذاب در 2024

عاشقان پلتفرم پنکیک سواپ بدانند که برنامه‌های آن باثبات‌تر از هر زمانی دنبال می‌شود و می‌تواند در سال 2024 سهم خوب و زیادی از بازار دیفای را از آن خود کند. یکی از نقاط قوت این ارز دیجیتال، کمپین‌ها و قراردادهایی است که در سایر پلتفرم‌های دیفای دیده نمی‌شود یا کم‌نظیر است. علاوه بر این در سال 2023 جامعه پنکیک سواپ رأی به کاهش 300 میلیونی عرضه کل توکن کیک دادند که اتفاق مثبتی برای آن قلمداد می‌شود.

9. ورلد کوین – WLD

ورلد کوین - 10 ارز دیجیتال جذاب در 2024

سم آلتمن به‌عنوان مدیرعامل شرکت افسانه‌ای و رو به جلوی اوپن ای آی، پروژه ارز دیجیتال ورلد کوین را راه‌اندازی کرده و نمی‌توان از خالق چت جی پی تی انتظار بدی داشت. ورلد کوین خود را به‌عنوان یک سیستم احراز هویت یکپارچه و غیرمتمرکز معرفی کرده و اگر چالش‌های قانون‌گذاری پیش روی آن نبود، پیشرفت گسترده‌ای داشت.

10. های توپیا – TOPIA

های توپیا - 10 ارز دیجیتال جذاب در 2024

اگر با بازی‌های توپیا آشنا نیستید، باید بگوییم که یک بازی شبیه به ماینکرفت و مبتنی بر بلاکچین است. این بازی می‌خواهد محدودیت‌های پیش روی بازی ماینکرفت و شکاف‌های آن را پر کند و حتی ادعا کرده ماینکرفت بعدی است. این پروژه در فهرست ما خواهد بود، چرا که نقشه راه آن شفاف است و جامعه خوبی دارد.

سخن پایانی

همان‌طور که ملاحظه کردید از میان دنیای وسیع ارزهای دیجیتال، ده مورد از آینده‌دارترین آنها را انتخاب و معرفی کردیم. در فهرست فوق می‌توانست رمزارزهای بسیاری باشد، اما سعی کردیم هم ارزهای دیجیتال بزرگ و هم پروژه‌های کوچک را بررسی کنیم. به هر حال باید پیش از اقدام به سرمایه‌گذاری در هر یک از این پروژه‌ها، با چشم باز یک مرتبه تحقیق کنید و سپس بخرید یا بفروشید.

پیشینه خبر:
حجم دزدی ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ برای اولین بار از سال گذشته کمتر بود شاید باور نکنید اما برای یک تراکنش بیت کوین، آب یک استخر بزرگ مصرف می‌شود این مرد ادعا می‌کند که خالق بیت کوین است و علیه اپل شکایت دارد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سلام و بسیار سپاس، عالی بود ممنون