HTC در گوشی نکسوس جدید از لمس سه بعدی استفاده خواهد کرد

همانطور که می‌دانید کمپانی‌های زیادی مانند میزو، شیائومی، اوپو، و ویوو قصد دارند قابلیت لمس سه بعدی را به گوشی‌های خود اضافه کنند. طبق اخبار جدید به نظر می‌رسد کمپانی تایوانی HTC نیز می‌خواهد به این لیست اضافه شده و از قابلیت ۳D Touch در گوشی بعدی نکسوس استفاده نماید. در ادامه با گجت نیوز همراه شوید.

با پرده برداری اپل از گوشی‌های آیفون ۶ اس ( iPhone 6S ) و آیفون ۶ اس پلاس ( iPhone 6S Plus ) قابلیت جدیدی به نام لمس سه بعدی ( ۳D Touch ) معرفی شد که با حساسیت به میزان فشاری که کاربر به صفحه وارد می‌کند فرامین مختلفی را اجرا می‌نماید. هرچند، استقبال کمتری از این قابلیت، نسبت به دیگر اقداماتی که اپل در گذشته انجام داده صورت گرفته، اما رقبای اندرویدی این کمپانی گویا مصمم هستند تا از این قابلیت در محصولات خود استفاده کنند.

طبق شایعات جدید نیز گویا گوگل می‌خواهد نرم افزار‌های لازم برای پشتیبانی از این قابلیت را به سیستم عامل اندروید بعدی اضافه کند. البته با این تفاوت که نرم افزار در خود سیستم عامل اندروید موجود خواهد بود و دیگر نیازی نیست تا کمپانی‌ها دست به کار شده و برای خود نرم افزاری بسازند.

جالب است بدانید که اچ تی سی نیز قرار است در گوشی نکسوس جدید از قابلیت لمس ۳ بعدی استفاده کند. در گذشته اخباری منتشر شده بود مبنی بر اینکه کمپانی تایوانی در حال کار بر روی ۲ گوشی نکسوس است، با این حساب می‌توان انتظار داشت که حداقل یکی از این دو موبایل و یا شاید هم هر دو دارای قابلیت ۳D Touch باشند.

البته این فقط HTC نیست که از این قابلیت استفاده خواهد کرد. Xiaomi ،Meizu ،Oppo، و Vivo نیز در صف انتظار هستند تا لمس سه بعدی را به گوشی‌های آینده‌ی خود اضافه کنند. نظر شما در مورد این خبر چیست؟

منبع: gsmarena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*