پورشه ۹۱۱R در نمایشگاه ژنو معرفی شد

طرفداران اتومبیل می‌دانند که سری ۹۱۱ پورشه، یکی از تاریخ سازترین خودرو ها بوده است. حال پورشه به جهت به روز رسانی این خانواده، نمایشگاه ژنو را مناسب بر شمرد و سوپر اسپرت جدید ۹۱۱ R را معرفی کرد. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

چندی پیش هویلای جدید پورشه در نمایشگاه ژنو آزاد شد. مهندسان پورشه،  نسخه‌ی جدید را با تغییرات زیادی همراه کرده اند تا آن انتقاد های وارده را خاتمه دهند. ۹۱۱ جدید با یک رژیم به خصوص، در کم کردن وزنش بسیار موفق عمل کرده و در همین حیث خودرو سبک‌تر و قوی‌تری نسبت به نسل اول پورشه ۹۱۱ است. تا جایی که مهندسین برای کاهش وزن این خودرو ملزم به حذف برخی قطعات داخلی شده اند.

۲۰۱۶-porsche-911-r-2016-geneva-motor-show_100548147_lجدیدترین ابر خودرو پورشه بر اساس GT3 RS باز طراحی شده است. هر چند ویژگی های فنی این خودرو تفاوت های زیادی دارند. برای انتقال قدرت، ۹۱۱ R در ازای سیستم کلاچ دوگانه GT3 RS، از یک سیستم منحصربفرد دنده دستی استفاده می‌کند که در بین ۶ سرعت جا به جا می‌شود. البته گفتنی است که ۹۱۱s به گیبرکس هفت سرعته با دنده دستی مجهز شده بود.

پیشرانه‌ی این خورو همان ۴.۰ لیتری ۶ سیلندری است که در GT3 RS به کار برده شده بود. اما حال خروجی بهبود یافته و به ۵۰۰ اسب بخار قدرت در کنار ۳۳۸ پوند فوت گشتاور رسیده است. این خودرو به سبب وزن کمش و طراحی انحصاری پورشه، برای رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تنها به ۳.۷ ثانیه محتاج است و می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۲۴ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. با یک نگاه کلی به این خودرو شاهد ویژگی های خواهید بود که از GT3 RS به ارث برده. از بارز ترین آنها باید به بال عقب بزرگی اشاره کرد که در طول چندین نسل، پورشه ۹۱۱ را همراهی کرده است.

۲۰۱۶-porsche-911-r-2016-geneva-motor-show_100547633_hهمانطور که گفتیم مهندسان در کاهش وزن عملکرد بسیار خوبی داشته اند، چرا که این خودرو تنها ۱۳۷۰ کیلوگرم وزن دارد و از این رو نسبت به  GT3 RS حدود ۵۰ کیلوگرم سبک‌تر است. در این خودرو از راهکاری های زیادی جهت کاهش وزن استفاده شده که شامل به کارگیری فیبر کردن در صندوق عقب و گلگیر های جلو، منیزنیم برای سقف، و ساده کردن کابین ( حذف صندوق عقب، تهویه مطبوع، و رادیو ) می‌شود.

طبق آمار، این تولید کننده قصد دارد تنها ۹۹۱ نمونه از پورشه ۹۱۱ R تولید کند. پیش فروش این خودرو قرار است  اواخر تابستان میلادی در ایالات متحده آغاز شود. با توجه به بیانات این کمپانی، پورشه ۹۱۱ R با برچست قیمت ۱۸۵,۹۵۰ دلار، پا به بازار خواهد گذاشت.

منبع: motorauthority

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*