نسخه جدید تویوتا اف جی کروزر

نسخه جدید تویوتا اف جی کروزر در پلتفرم پیکاپ عرضه می‌شود!

کمپانی تویوتا در یک تصمیم عجیب قصد دارد تا نسخه جدید تویوتا اف جی کروزر را بر اساس طرحی از پیکاپ هایلوکس چمپ تولید و عرضه نماید.

مدت کوتاهی است که تولید خودرو شاسی بلند تویوتا اف جی کروزر – FJ Cruiser که از محصولات دوست‌داشتی و پرطرفدار این شرکت ژاپنی در بازار آسیای غربی و آفریقا به‌شمار می‌رود، متوقف شده است؛ اما طبق جدیدترین اخبار خودرو بین الملل، شنیده‌ها حاکی از آن است که توسعه نسل جدید این شاسی بلند آفرودی بر اساس پلتفرم پیکاپ ارزان قیمت 13 هزار دلاری هایلوکس چمپ آغاز شده است.

توسعه نسخه جدید تویوتا اف جی کروزر

تویوتا اف جی کروزر

کمپانی تویوتا با معرفی یک شاسی بلند جدید تحت عنوان لندکروزر FJ، شایعات پیرامون توسعه نسل آتی اف جی کروزر را تقویت کرده است. با توجه به پلتفرم این خودرو، باید بگوییم که ابعاد اف جی کروزر جدید بسیار کوچک خواهد بود و این موضوع به محبوبیت خانواده FJ در بازار آمریکا لطمه خواهد زد. طبق اعلام این خودروساز ژاپنی، این خودرو با یک پیشرانه هیبریدی نیز تولید خواهد شد.

خبرگزاری‌های معتبر خودرویی در گذشته اعلام کرده بودند که نسل جدید اف جی کروزر بر مبنای پلتفرم TNGA-F توسعه خواهد یافت. این پلتفرم برای توسعه تویوتا لندکروزر، تویوتا سکویا، تویوتا توندرا، لکسوس LX و لکسوس GX مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال مشخص شد که تولید نسل جدید این محصول با یک عقب‌نشینی بزرگ و گسترده نسبت به نسل قبل همراه خواهد بود.

همان‌طور که اشاره کردیم، از آنجایی که اکثر آمریکایی‌ها علاقه‌ای به خودروهای شاسی‌ بلندهای جعبه‌ای کوچک و ارزان ندارند، احتمالا تویوتا نسل جدید FJ‌ کروزر را با تمرکز بر بازارهای آسیایی عرضه خواهد کرد. به‌اعتقاد اکثر خبرنگاران خودرویی، کشور تایلند اولین مبدا نسل جدید تویوتا FJ کروزر خواهد بود. اما باید به این نکته توجه داشت که تویوتا پلتفرمی برای توسعه یک خودرو آفرودی کوچک‌تر از تویوتا لندکروزر ندارد؛ بنابراین مهندسان تویوتا یا باید از پلتفرم وانت‌های ارزان استفاده کنند یا آن‌که با تغییر پلتفرم تویوتا راو 4، یک خودرو آفرودی بسازند. در هر صورت، شما کاربران گجت نیوز این ایده تویوتا را چگونه ارزیابی می‌کنید و آیا آن را روشی کارساز برای افزایش فروش محصولات شاسی بلند اقتصادی این غول ژاپنی تصور می‌کنید یا خیر؟

همچنین بخوانید:
قیمت تویوتا پرادو جدید مشخص شد تویوتا لندکروزر هم برقی می‌شود؛ حضرت ژاپنی با قوای الکتریکی در راه است

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*