هوش مصنوعی گوشی چینی پورا 70 اولترا

هشدار: هوش مصنوعی در این گوشی چینی، شما را لخت می‌کند

یک قابلیت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی در گوشی چینی هواوی پورا 70 که به‌تازگی معرفی شده، می‌تواند بدن شما را در تصاویر لخت کند!

ویژگی‌های هوش مصنوعی تنها چند سالی است که در گوشی‌های هوشمند امروزی رایج شده و لحظه‌ای از مسیر پیشرفت خود خارج نمی‌شود. در چند سال گذشته فعالیت هوش مصنوعی در گوشی‌های هوشمند تنها به انجام بهینه سازی خودکار تنظیمات دوربین حین تصویربرداری محدود شده بود اما امروزه برای ویرایش عکس‌ها و فیلم‌ها، پاسخ به پرسش‌ها، امکان انجام مکالمات تلفنی در زمان واقعی در میان افرادی که به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند و موارد دیگر استفاده می‌شود.

هواوی در حال حاضر با معرفی پرچمدار جدید خود، پورا 70 اولترا در صدر اخبار تکنولوژی قرار دارد و گفته می‌شود که گوشی جدید هواوی قابلیت حذف اشیا مبتنی بر هوش مصنوعی را دارد که می‌تواند با استفاده از موتور مولد تصویر خود، قسمت‌های پاک شده را نیز شبیه بدن کند. این گوشی به دلیل قابلیت‌های پیشرفته و مشخصات قدرتمند خود قطعا می‌تواند بهترین گوشی‌های پرچمدار را به چالش بکشد.پورا 70 اولترا مجهز به الگوریتم هوش مصنوعی

امسال احتمالا یکی از سال‌های حساس در زمینه هوش مصنوعی تعبیه شده در گوشی‌های هوشمند باشد؛ چراکه سامسونگ در جریان مراسم آنپکد خود از Galaxy AI رونمایی کرد و در جریان Google I/O در 14 می هم گوگل احتمالا ویژگی‌های جدیدی را به اندروید اضافه خواهد کرد.

مراسم WWDC 2024 اپل در تاریخ 10 ژوئن نیز می‌تواند مسیر رقابت کمپانی‌های تولید کننده گوشی در زمینه هوش مصنوعی را تغییر دهد؛ چراکه گفته می‌شود اپل در نسخه آی‌او‌اس 18، قابلیت‌های هوش مصنوعی را خواهد آورد و احتمالا دستیار صوتی سیری نیز از این تغییرات بهره مند می‌شود.

هوش مصنوعی لخت کننده در گوشی چینی هواوی پورا 70 اولترا!

در چند وقت اخیر تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهند گوشی پورا 70 اولترا هواوی می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی، بخش‌هایی از لباس سوژه‌ها را که در مجاورت قسمت باز بدن قرار دارند را جدا کند.

قابلیت هوش مصنوعی در پورا 70 اولترا

قابلیت هوش مصنوعی در پورا 70 اولترا

هواوی اعتراف کرده که در این مورد مشکلی وجود دارد و عامل این مشکل را در الگوریتم هوش مصنوعی ویژگی روتوش هوشمند می‌داند. این شرکت می‌گوید که تغییرات مناسب را در به‌روز‌ رسانی‌های آینده سیستم ایجاد خواهد کرد. اما به هر حال تا زمانی که این مشکل حل نشود، منتشر شدن تصاویر لخت مردم می‌تواند شبکه‌های اجتماعی را به جنجال شدیدی بکشاند.

شایان ذکر است که آنچه هنگام درآوردن لباس می‌بینید، بدن واقعی سوژه نبوده بلکه هوش مصنوعی رنگ پوست فرد را تشخیص می‌دهد تا از آن برای تولید واقعی‌تر بخش‌هایی که حذف شده‌اند استفاده کند. بسیاری از افراد در مورد جنبه‌های تاریک و خطرناک هوش مصنوعی اظهار نظر می‌کنند و این احتمالا یکی از همین موقعیت‌ها باشد.

امیدوارم هواوی سریعتر این مشکل را برطرف کند تا از سوء قصد و استفاده نادرست از این مشکل بوجود آمده برای باج گیری یا تحقیر افراد در شبکه‌های اجتماعی جلوگیری شود.

در گجت نیوز بخوانید:
با اتصال ماهواره ای گوشی هواوی پورا ۷۰، پیام و عکس بفرستید و تماس صوتی بگیرید! هوش مصنوعی شیطانی هم ساخته شد! پیش‌بینی ترسناک ایلان ماسک از هوش مصنوعی؛ فقط ۴ سال دیگر!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*