سامانه موشک بالستیک جدید ارتش کره شمالی

دروازه جهنم جدید کره شمالی به روی دنیا باز شد + ویدیو

ارتش کره شمالی از سامانه موشکی بالستیک کوتاه‌برد جدید خود رونمایی کرد. به گفته کیم جونگ اون، این دستاورد تازه‌ای برای نیرو نظامی این کشور است.

جدیدترین اخبار نظامی حکایت از این دارند که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از مجموعه جدید موشک‌های بالستیک ارتش این کشور با حضور افسران ارشد نظامی بازدید کرد. واحد توپخانه‌ای «ارتش خلق کره» قرار است این سلاح را دریافت کند و به گفته شخص کیم جونگ اون، توسعه این سلاح‌ها دستاوردی تازه برای نیرو نظامی کره شمالی به شمار می‌رود. این در حالی است که به‌تازگی همچنین تانک جدید کره شمالی و سلاح مخوف جدید کره شمالی معرفی شد.

سامانه موشکی جدید ارتش کره شمالی

کیم جونگ اون ضمن تاکید بر این پیشرفت نظامی، به برنامه ارتش این کشور در زمینه تولید سلاح اشاره کرد که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی به مرحله بهره‌برداری برسد.

به گزارش رسانه دولتی کره شمالی، موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد «هواسانگ 11 دی» (Hwasong-11D) به‌همراه کشنده‌های پرتابگر آن‌ها (TEL) بخشی از سامانه موشکی تاکیکی جدید ارتش این کشورند. در واقع هواسانگ 11 دی» نسخه‌ای کوچک‌تر از KN-23 یا همان «هوا سوانگ 11 جی ای» (Hwasong-11Ga) به حساب می‌آید و بُرد آن بین 100 تا 180 کیلومتر اعلام شده است. هر پرتابگر ظرفیت 4 فروند از این موشک‌های جدید را دارد.

سامانه موشک بالستیک جدید ارتش کره شمالی

مسیر پیمایش هواسانگ 11 دی شبه‌بالستیک است و امکان تنظیم آن در میانه مسیر وجود دارد. این موشک پس از پرتاب اولیه، در ارتفاع حدود 50 کیلومتری قرار می‌گیرد؛ ارتفاعی که موشک در آن به‌دلیل تراکم کافی جو می‌تواند مسیر خود را وسط پرواز تنظیم کند.

سامانه موشک بالستیک جدید ارتش کره شمالی

در مجموع موشک جدید کره شمالی به‌خاطر زمان پرواز کوتاه، نطقه اوج پایین و حرکت شبه‌بالستیک کار را برای سامانه‌های دفاعی در تشخیص و مهار خود دشوار می‌کند. همچنین با دقت بالای آن، برای منهدم کردن یک هدف مشخص به تعداد کمتری موشک نیاز خواهد بود که در مقیاس گسترده بازدهی سامانه موشکی را افزایش می‌دهد.

از دست ندهید:
پیشرفته‌ترین سوخت رسان پنهانکار جهان توسط آمریکا رونمایی شد هر آنچه باید درباره سامانه دفاع هوایی پاتریوت بدانید؛ موفقیت‌ها، شکست‌ها و آینده پوتین در یک قدمی شکست دادن اوکراین است پهپاد انتحاری جدید پنتاگون، تن و بدن چین را می‌لرزاند

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. نفرین بر کمونیست، بدترین شیوه حاکیمیت ظلم بر مردم.

  2. درود برخلق کره شمالی