تعطیلی چند سرویس یاهو از جمله Games و LiveText در آینده‌ی نزدیک

تعطیلی چند سرویس یاهو از جمله Games و LiveText در آینده‌ی نزدیک

کمپانی‌های بزرگ و پیشگام در تکنولوژی، معمولا ترسی از شروع و راه اندازی سرویس‌های جدید ندارند و ایده‌های مختلف کاربران و کارمندان خود را هرچند در سطح محدود اجرا می‌کنند. اما گاهی اوقات (بخوانید اکثر اوقات) این ایده‌ها جواب نمی‌دهد و بعد از مدتی تنها به سرویس‌های ضرر دهی از نظر مالی تبدیل می‌شوند. کمپانی یاهو از این دست سرویس‌های ناموفق کم نداشته است و حالا به فکر تعطیلی برخی از آنها افتاده است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

یاهو به فکر یک خانه تکانی اساسی افتاده است و قصد دارد چند سرویس جانبی خود را تعطیل کند تا بتواند تمرکز بیشتری بر روی سرویس‌های مهم و پرطرفدار خود داشته باشد. یاهو چند وقتی است که درحال تصمیم‌گیری برای اینکار بوده است و سرانجام طی یک پست در صفحه‌ی رسمی خود در شبکه‌ی اجتماعی tumblr اعلام کرد که قصد دارد سرویس‌های غیر ضروری خود را در چهار بخش مختلف تعطیل کند.

سرویس‌های Games و LiveText دو قربانی اصلی

یاهو قصد دارد سرویس محبوب Games و سایت انتشار بازی‌های این سرویس را به طور کامل تعطیل کند. این اتفاق در تاریخ سیزدهم ماه می سال جاری رخ خواهد داد و بعد از آن این سرویس دیگر قابل استفاده نخواهد بود. البته یاهو با توسعه‌دهندگانی که بازی‌های خود را در این سرویس عرضه کرده بودند، صحبتی داشته است تا سیستمی را برای رفع خسارت کاربران پلتفرم Games فراهم کنند.

بنابراین کاربرانی که در این سرویس خریدی انجام داده‌اند و یا آیتمی را در بازی‌ها خریده‌اند، باید از طریق راه‌های ارتباطی با استودیوی توسعه دهنده ارتباط برقرار کنند و از نحوه‌ی بازگشت پول خود یا دریافت آیتم‌های دیگر باخبر شوند.

yahoolivetext_big

سرویس و اپلیکیشن LiveText نیز که یکی از سرویس‌های خلاقانه‌ی یاهو بود، قرار است به طور کامل غیرفعال شود. کاربران در این اپلیکیشن می‌توانستند به طور زنده ویدیوهای‌شان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و دوستان‌شان هم با فرستادن متن به صورت زنده، درباره‌ی آن نظر بدهند. یاهو اعلام کرده است که از قابلیت‌ها و تجاربی که در این سرویس بدست آورده است، در دیگر محصولات خود از جمله نرم‌ افزار پیام‌رسان اصلی کمپانی، یعنی اپ یاهو مسنجر استفاده خواهد کرد.

غیرفعال شدن برخی از سرویس‌های محلی

یاهو قرار است برخی از محتواهای خبری و تصاویر چند رسانه‌ای که به طور محلی برای کاربران کشورهای مناطق خاص جغرافیایی منتشر می‌شدند را هم غیرفعال کند. یاهو این کار را بدلیل تمرکز بیشتر بر روی چهار شاخه‌ی اصلی News، Sports ،Finance و Lifestyle انجام می‌دهد و سرویس‌هایی نظیر Yahoo Astrology در کشورهای اروپایی و هند غیرفعال خواهند شد.

همچنین قسمت‌های News ،Celebrity ،Movies ،Style ،Helwa ،Sports و Weather در سایت یاهو مکتوب (Yahoo Maktoob) نیز تعطیل خواهند شد و کاربران آنها به صفحه‌ی اصلی یاهو مکتوب منتقل می‌شوند (هم در زبان عربی و هم در زبان انگلیسی).

سرویس Yahoo BOSS هم تعطیل می‌شود

yahoo_boss_info5

یاهو برای چیزی که خودش نام آنرا “ساده کردن کار توسعه دهندگان” نامیده است، قصد دارد API سرویس BOSS JSON را غیرفعال کند. بنابراین توسعه دهندگان دیگر قادر نخواهند بود از این روش برای سفارشی‌سازی صفحات نتایج جستجوی خود استفاده کنند. البته یاهو به جای سرویس BOSS، یک سرویس مبتنی بر جاوا اسکریپت را پیشنهاد می‌کند که YPA نام دارد و از این بعد جایگزین سرویس قبلی خواهد شد.

گفتنی است که سرویس Yahoo BOSS از ۳۱ مارچ (حدود ۱۷ روز دیگر) غیرفعال خواهد شد.

منبع: The Indian Express

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*