نسخه مخصوص ویندوز ۱۰

مایکروسافت نسخه مخصوصی از ویندوز ۱۰ را برای دولت چین تولید کرد

مایکروسافت اخیراً اعلام کرده است که به کمک گروهی مهندس چینی اقدام به طراحی نسخه مخصوص ویندوز ۱۰ برای دولت چین کرده که در این نسخه، تمرکز بیشتر بر روی امنیت و ابزار‌های مدیریتی بوده است.

چین به عنوانی یکی از پرسودترین بازار‌های موجود در کره زمین برای شرکت‌های فناوری است. اما همواره قوانین عجیب و غریبی نیز در این کشور حاکم است. به همین جهت اغلب این شرکت‌ها ناچار به عرضه نسخه‌های مخصوصی برای این کشور هستند تا بتوانند در بازار بزرگ چین جایگاهی برای خود به دست آورند. حال جالب است بدانید که مایکروسافت نیز نسخه مخصوص ویندوز ۱۰ را برای دولت چین عرضه کرده است.

تا به حال نسخه‌های مختلفی از ویندوز ۱۰ را نظیر نسخه Home، Enterprise، Mobile و غیره مشاهده کرده ایم؛ اما جالب است بدانید که نسخه Zhuangongban این ویندوز هیچگاه به دست شما نخواهد رسید. ویندوز ۱۰ Zhuangongban، نسخه ویژه و ویرایش شده ای است که مایکروسافت به صورت انحصاری آن را برای دولت چین ساخته است.

۲۰۱۶۰۳۰۳_۰۴۱

رالف هاپتر

مجله چینی Caixin مصاحبه ای را با مدیر بخش چین مایکروسافت “رالف هاپتر” انجام داده است. وی در این مصاحبه اشاره کرده است که نسخه ویرایش شده ویژه ویندوز ۱۰ به کمک گروهی از متخصصین چینی طراحی شده است که شامل تعداد بسیار کمی از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های مایکروسافت است. در این نسخه تمرکز بیشتر بر روی امنیت و ابزار‌های مدیریتی مورد نیاز دولتمردان چینی بوده است. به نظر می‌رسد که این نسخه از ویندوز ۱۰ در سایر موارد تفاوتی با سایر نسخه‌ها نخواهد داشت و به خوبی برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های ارائه شده را اجرا خواهد کرد.

با توجه به آن که دولت چین و ایالات متحده در سالیان اخیر مشکلات فراوانی را در زمینه تکنولوژی داشته اند، همکاری یکی از بزرگترین کمپانی‌های آمریکایی با دولت چین جهت عرضه نسخه مخصوصی از سیستم عاملشان کمی دور از انتظار بود. با این حال مایکروسافت امیدوار است تا بتواند با این رویه، ویندوز ۱۰ را در کشور چین محبوب تر از گذشته کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*