ببینید: بوک‌مارک های ارزشمندی که داستان خودشان را روایت می‌کنند

بوک‌مارک هایی که داستان خودشان را روایت می‌کنند

گاهی اوقات می‌شود که لوازم جانبی یک محصول از خود آن محصول باارزش‌تر و جذاب‌تر می‌شوند، مانند قاب‌های طلایی که برای تلفن‌های همراه هوشمند عرضه می‌شوند. حال هنرمندی پیدا شده که این موضوع را به دنیای کتاب‌ها آورده است و با ساخت بوک‌مارک های زیبا از جنس نقره، ارزش دوچندانی به کتاب‌های معمولی می‌دهد.

بوک‌مارک به نشانگری گفته می‌شود که صفحات مطالعه شده را ثبت می‌کند تا وقتی‌که بعداً به آن کتاب مراجعه می‌کنیم، بدانیم که تا کدام صفحه را خوانده‌ایم. خیلی‌ها تکه‌ای کاغذ را تا می‌کنند و از آن به‌عنوان بوک‌مارک استفاده می‌کنند، بعضی از افراد هم با تا کردن گوشه‌ی برگ‌های خود کتاب، آن‌ها را به بوک‌مارک تبدیل می‌کنند. تولیدکنندگان لوازم‌تحریر و ناشران هم به فکر راه‌حلی برای رفع این نیاز افتاده‌اند و امروزه بوک‌مارک‌ های تزئینی متنوعی در بازار وجود دارد که در شکل‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند.

اما کاری که هنرمندان گروه جواهرسازی Silverleaf انجام می‌دهند، با ساخت بوک‌مارک های معمولی تفاوت دارد. این گروه تجربه‌ی طولانی‌مدت خود در هنر جواهرسازی را با ایده‌ای جذاب درهم‌آمیخته‌اند و بوکمارک‌هایی از جنس نقره را تولید می‌کنند. این بوک‌مارک ها با تم‌های داستانی متفاوتی طراحی می‌شوند تا خریداران بتوانند موضوع آن‌ها را با موضوع کتاب‌هایی که می‌خوانند، هماهنگ کنند.

البته به دلیل زحمت فراوان و نقره‌ای که برای تولید این نشانگرها صرف می‌شود، قیمت آن‌ها هم بالاست و قیمت فروششان در محدود‌ه‌ی ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. هرچند که با مشاهده‌ی طراحی بسیار زیبا و هنرمندانه‌ی آن‌ها، بالا بودن قیمتشان کمتر به چشم می‌آید.

ما از سال ۱۹۸۳ در کار زرگری هستیم و جواهرات خود را با هنر تلفیق کرده‌ایم. در چند سال اخیر ما ایده‌ی جدیدی را توسعه داده‌ایم و این ایده توانسته است شوق ما را برای کار گروهی بالا ببرد. هدف ما این است که گرمای قلبمان و احساس درونی‌مان را به این جواهرات کوچک انتقال دهیم و از طریق آن‌ها، این احساس را به دیگران تزریق کنیم.

این‌ها را گروه Silverleaf درباره‌ی تولید بوک‌مارک های نقره‌ای می‌گویند. بوک‌مارک هایی که هم زیبایی کتاب موردنظر خریداران را افزایش می‌دهند و هم بر غنای داستانی آن می‌افزایند؛ حتی گاهی اوقات داستان کوتاه حکاکی شده بر روی این قطعات نقره‌ای، از صدها برگ کتاب خواندنی‌تر می‌شود. مجموعه‌ای از تصاویر گرفته شده از این بوک‌مارک های ارزشمند نقره‌ای را در زیر مشاهده می‌کنید.

تصاویر بوک‌مارک های زیبا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*