iOS 9.3

اپل به زودی باگ کرش کردن iOS 9.3 را برطرف می کند

برخی از کاربران گزارش داده اند دستگاه آنها پس از نصب بروزرسانی iOS 9.3 دیگر از قابلیت Universal Links پشتیبانی نکرده و پس از کلیک بر روی لینک‌ها در اپلیکیشن‌های مختلف، آن اپ کرش می‌کند. اپل قول داده به زودی پچی برای رفع باگ کرش کردن iOS 9.3 منتشر کند‌.

کمپانی اپل ۲ فروردین ماه بروزرسانی جدید سیستم عامل آی او اس با نسخه ۹.۳ را برای دستگاه‌های خود منتشر کرد که به گفته خودشان بزرگترین آپدیتی است که تا به حال عرضه شده است. هرچند که طی گزارشات مختلف کاربران در این مدت نشان می‌دهد که عرضه گسترده این بروزرسانی چندان هم بی دردسر نبوده و حاوی باگ‌های مختلفی بوده است. یکی از این باگ‌ها کرش شدن دستگاه هنگام تماشای لینک صفحات وب است. اپل به سختی مشغول کار بر روی این مشکل است و قرار شده به زودی با عرضه یک پچ، این مشکل را برطرف سازد.

به طور دقیقتر این باگ بر روی عملکرد قابلیت Universal Links که از آی او اس ۹ به دستگاه‌های اپل اضافه شد تأثیر خواهد گذاشت. این قابلیت به توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های شخص ثالث اجازه خواهد داد تا نام دامنه وبسایت‌ها را به صورت مستقیم در اپلیکیشنشان باز کنند. به همین دلیل است که با ضربه زدن بر روی لینک‌های اپلیکیشن‌هایی مانند ایمیل، سافاری و… این صفحات درون اپلیکیشن باز خواهند شد.

بسیاری از کاربران گزارش داده اند که پس از بروزرسانی دستگاهشان به iOS 9.3، این ویژگی غیرفعال شده و قبل از آنکه بخواهد در مرورگری مانند سافاری اجرا شود، موجب کرش شدن آن اپلیکیشن خواهد شد. چنین اتفاقی موجب شده تا کاربران به مشکل بخورند.

کمپانی اپل که از این موضوع آگاه از در مصاحبه‌ای با یک وبسایت تکنولوژی معروف گفته که به زودی پچی برای رفع این مشکل منتشر خواهد کرد تا کاربران دیگر با قابلیت Universal Links به مشکل نخورند.

این تنها مشکلی نیست که بروزرسانی iOS 9.3 برای کاربران اپل به وجود اورده است. طی این مدت که این نسخه عرضه شده است، تا به حال گزارشات و شکایات زیادی از سوی کاربران شنیده می‌شود که البته بیشتر این قضیه در دستگاه‌های قدیمی اپل مشاهده شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*