قابلیت Dev Mode ایکس باکس وان

قابلیت Dev Mode ایکس باکس وان ؛ گامی به سوی دریافت اپلیکیشن‌های یونیورسال ویندوز

امروز مراسم بیلد 2016 مایکروسافت برگزار شد و این کمپانی از تازه ترین دست‌آورد‌های خودش رونمایی کرد. یکی از این دست‌آورد‌ها ویژگی Dev Mode ایکس باکس وان است که استارتی برای دریافت اپلیکیشن‌های یونیورسال ویندوز توسط این کنسول بازی خواهد بود. 

سرانجام مایکروسافت همانطور که قولش را داده بود کنسول‌های ایکس باکس وان را آماده دریافت اپلیکیشن‌های یونیورسال ویندوز خواهد کرد. امروز و طی مراسم بیلد 2016 مایکروسافت به طور رسمی اعلام کرد که کنسول‌ ایکس باکس وان تا تابستان سال جاری و پس از دریافت بروزرسانی ویژه، میزبان ویژگی Dev Mode خواهد بود. علاوه بر آن شاهد حضور دستیار صوتی کورتانا نیز در این کنسول بازی خواهیم بود که به کاربران قابلیت‌های زیادی نظیر پخش موزیک در پس زمینه را خواهد بخشید.

Dev Mode ایکس باکس وان

فیل اسپنسر رئیس بخش ایکس باکس در اینباره می‌گوید:

“ویندوز بهترین پلت فرم برای جامعه عظیم توسعه دهندگان بازی‌ها است. در حال حاضر ویندوز یک اکو سیستم باز برای توسعه است و هرکسی می‌تواند بازی‌ها و اپلیکیشن‌های مدنظرش را در آن طراحی نماید. این اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها با قرار گرفتن در این اکوسیستم می‌توانند از طریق دیوایس‌های ویندوزی اسمارت‌فون، کامپیوتر شخصی و کنسول ایکس باکس به طور گسترده‌ای اجرا شوند.”

علاوه بر آن، تمامی خریداران کنسول ایکس باکس وان مایکروسافت می‌توانند به زودی از آن به عنوان یک کیت جهت توسعه اپلیکیشن‌ها استفاده کنند. در بروزرسانی‌های آینده ویژگی جذابی به نام  Dev Mode در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت که به این امر سرعت می‌بخشد. البته از امروز پیش نمایشی از حالت Dev Mode ایکس باکس وان در دسترس خواهد بود و کاربران می‌توانند بین محیط توسعه دهندگان و محیط مصرف کنندگان به راحتی سوئیچ کنند. مایکروسافت نام محیط توسعه دهندگان را Dev Home نامگذاری کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*