جادوی فتوشاپ را در این عکس‌ها مشاهده کنید

گاهی اوقات تنها تهیه یک عکس به‌تنهایی کافی نیست. حال اینکه چقدر باید در عکاسی مهارت کسب کنید تا بتوانید تصاویر زیبایی ثبت کنید بماند. امروزه به کمک نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ می‌توان کارهایی کرد که هر بیننده‌ای را متحیر خواهد ساخت.

از نگاه بعضی از عکاسان استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری مانند فتوشاپ یک خیانت به هنر عکاسی است و به گفته آن‌ها باید آنچه که در واقعیت وجود دارد به تصویر کشیده شود و بیننده نیز با حقایق دنیا آشنا گردد نه با آنچه که فتوشاپ شده و کمی از واقعیت به دور است.

درواقع از بعضی جنبه‌ها این گفته‌ها می‌تواند درست باشد. استفاده از فتوشاپ در عکس‌ها می‌تواند باعث فریب خوردن کاربر گردد و ازآنچه که در واقعیت وجود دارد فاصله گیرد.

در طرف دیگر، عکاسانی وجود دارند که کاملاً با این گفته‌ها مخالف هستند و معتقدند که زیبایی در عکاسی معانی دیگری دارد و اگر می‌توان آنچه را که هست زیباتر کرد چرا نباید از نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ استفاده نکنیم؟

هدف یک عکاس نشان دادن چیزی است که مردم عادی توانایی تشخیص آن را ندارند و یا از آن فاصله درک آن فاصله گرفته‌اند و وقتی می‌توان آنچه که مدنظر عکاس است را هرچه بهتر به مردم نشان داد، پس دلیلی برای استفاده نکردن از آن وجود ندارد.

در ادامه تصاویری خواهید دید که توسط  پیتر استوارت تهیه‌شده است. عکاسی بین‌المللی که دارای صدها هزار دنبال کننده بوده و میلیون‌ها نفر آثار و عکس‌های ثبت‌شده توسط پیتر را مشاهده کرده‌اند. پیتر یک جادوگر در فتوشاپ نیز بوده و همان‌طور که در ادامه خواهید دید می‌تواند یک تصویر ساده را به یک شاهکار تبدیل کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. کسی که عکسها رو ادیت میکنه میخاد اون چیزی که ادیتور مد نظرشه بیننده ببینه (یا درشت تر یا شفاف تر یا واضح تر و..) هنر برجسته کردن موضوع بیشتر دیده میشه

  2. ادیت و زیباسازی عکس، بخش مهمی از هنر عکاسی است و هیچ نکته منفی محسوب نمی شه.
    مگر عکاسی در ژانر مستند خبری.

  3. به نظر من به این موضوع میشه هم به دید مثبت نگاه کرد هم دید منفی.
    دید مثبتش اینه که با اعمال افکت های ویژه به تصاویر میشه حس حظور فرد در اون مکان رو با دیدن اون عکس بیشتر کرد.در مقابل جنبه منفی این موضوع اینه که فرد عکاس در هنگام انتشار نسخه اصلی تصویر از نارضایتی هایی رنج خواهد برد که دلیلش هم دستکاری در تصاویر واقعی و تبدیل اونها به چیزی غیر از اونچه در واقعیت موجود هست