از شروع کم‌فروغ تا نایاب شدن آیفون اس‌ای

آیفون اس‌ای و شروع کم‌فروغ تا نایاب شدن آن

با وجود اینکه آیفون اس‌ای در روزهای ابتدایی عرضه‌ی خود با استقبال خوبی مواجه نشد، به نظر می‌رسد که در هفته‌ی گذشته همه‌چیز تغییر کرده و به علت تقاضای بالا، این گوشی نایاب شده است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

تنها چند روز پس از عرضه‌ی آیفون اس‌ای گوشی ۴ اینچی اپل، آمار از این می‌گفت که این گوشی حداقل ازلحاظ فروش موفق نبوده است؛ اما گویا در هفته‌ی گذشته همه‌چیز تغییر کرده باشد. اگر شما همین امروز برخی از مدل‌های این گوشی را سفارش دهید، در بهترین شرایط ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) این گوشی به‌دست شما خواهد رسید. نسخه‌های دیگر تا ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت) به‌دست شما نخواهند رسید، با این شرایط که شما باید ۱۰ دلار اضافی را برای این سفارش به اپل بپردازید.

آیفون اس‌ای نایاب شده است

بر روی وب‌سایت اپل مدل ۱۶ گیگابایتی (۳۹۹ دلار) آیفون SE بسیار راحت‌تر از مدل ۶۴ گیگابایتی (۴۹۹ دلار) یافت می‌شود. برای مثال اگر شما مدل رز طلایی ۱۶ گیگابایتی آیفون SE مخصوص اپراتورهای Verizon،AT&T،T-Mobile و سیم‌کارت آزاد (بدون محدودیت اپراتور) را سفارش دهید، روز ۱۲ آوریل این گوشی به دست شما خواهد رسید. مدل ۶۴ گیگابایتی بین روزهای ۲۰ تا ۲۷ آوریل به درب منزل شما می‌رسد. البته زمان دقیق به روش تحویلی که شما انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. این شرایط برای عرضه‌ی جهانی نیز وجود دارد، مخصوصاً بازارهای نوظهوری که اپل قصد دارد آیفون SE را به تعداد کمتر و مقرون به‌صرفه‌تر عرضه کند.

طبق گفته‌ها، تقاضا برای iPad Pro در پایان هفته‌ی گذشته به شکل یکنواختی رسیده است. این تبلت درست مثل آیفون SE از روز ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) برای خرید و تحویل به مشتریان در دسترس قرار گرفته است. در حال حاضر مدل Wi-Fi این تبلت به‌راحتی و از نزدیک‌ترین اپل استور قابل خرید می‌باشد و سفارش‌هایی که قبل از ساعت ۵ بعدازظهر داده شوند تا پایان همان روز یا در بدترین شرایط روز بعد به دست شما خواهد رسید.

تاریخ‌های تحویلی که اپل در وب‌سایت خود قرار داده نشان از این دارد که در هفته‌ی گذشته همه‌چیز تغییر کرده و تقاضا برای آیفون جدید اپل به‌سرعت افزایش یافته است. در زیر عکس‌هایی مربوط به قیمت و زمان تحویل آیفون اس‌ای و آیپد پرو را مشاهده کنید.

اگر آیفون اس‌ای به همین روند فروش ادامه دهد و بتواند مشتریان بیشتری را برای خود دست و پا کند، امسال اپل بسیار زودتر از زمان پیشبینی شده به رکورد فروش یک میلیارد آیفون دست خواهد یافت. نظر شما در این خصوص چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اپل از استراتژی های فروش مرموز و شاید هم به تعبیری موذیانه آمیخته به ترفند استفاده می کند من معتقدم نایاب شدن مقطعی این محصول عمدی بوده و این خلاء از سوی خود اپل برنامه ریزی و زمانبندی شده است برای فریب افکار عمومی تا با پر فروش جلوه دادن این محصول، یک عطش ویا شوک مصنوعی به بازار فروش بدهد.