اندروید 7.0

سامسونگ: آپدیت پیش روی گوگل، اندروید 7.0 خواهد بود

درحالی‌که در هفته‌های گذشته توجه بیشتر رسانه‌های خبری به رونمایی اچ تی سی از پرچم‌دار جدیدش، HTC 10، بوده، اما یکی دیگر از موضوعات داغ در ماه‌های گذشته، نسخه جدید سیستم‌عامل محبوب کمپانی گوگل یعنی اندروید 7.0 یا همان اندروید N است.

این نسخه که هم‌اکنون با عنوان Android N شناخته می‌شود، به‌صورت نسخه توسعه‌دهنده در اختیار کاربران مشتاق قرارگرفته است. به نظر می‌رسد کمپانی گوگل هنوز برای پسوند این نسخه نام خاصی را در نظر نگرفته است (و یا حداقل نام منتخب را هنوز رسانه‌ای نکرده است) و هنوز باید به پسوند تک‌حرفی N بسنده کنیم. اگر به خاطر داشته باشید، نسخه قبلی این سیستم‌عامل نیز با عبارت Android M شناخته می‌شود و درنهایت مارشمالو (Marshmallow) نام گرفت.

با توجه به علاقه گوگل به مواد و محصولات شیرین همچون آب‌نبات‌چوبی (Lollipop)، کیت کت (Kit Kat) و مارشمالو (Marshmallow)، تاکنون پیش‌بینی‌های متعددی پیرامون نام نهایی نسخه جدید صورت گرفته است؛ از نوتلا گرفته تا نوگات و New York Cheescake و… چندی پیش نیز آقای هیروشی لاکهیمر پستی اختصاصی پیرامون اندروید N در وبلاگ خود منتشر کرد و بر پسوند نوتلا تاکید داشت.

جبهه دیگری از این موضوع به عدد این نسخه جدید برمی‌گردد؛ برخی از کاربران معتقدند همچون نسخه قبل که از 5 به 6 ارتقاء یافت، اندروید N نیز درنهایت با نسخه 7.0 شناخته می‌شود. بااین‌حال برخی دیگر معتقدند گوگل قصد دارد آن را با نسخه 6.1 معرفی کند.

در این میان به نظر می‌رسد کمپانی سامسونگ مطمئن است که نسخه جدید سیستم‌عامل کمپانی گوگل، اندروید 7.0 خواهد بود. این باور کمپانی سامسونگ از نسخه 7 بودن به اطلاعیه منتشر شده شرکت در تاریخ 28 مارس برمی‌گردد. بااینکه بیشتر موارد ذکر شده در این اطلاعیه کاملاً قابل پیش‌بینی هستند، اما عبارتی که از عرضه محصول با اندروید N سخن به میان آورده، توجه ما را به خود جلب کرده است.

“This version has been released with Android N(7.0) compatibility”

این عبارت نشان می‌دهد که فعلاً کمپانی سامسونگ به نسخه 7.0 بودن اندروید N کاملاً مطمئن است. بااین‌حال نمی‌توان تنها به همین موضوع بسنده کرد. برخی کاربران معتقدند، اگر قرار باشد سازنده‌ای از نام نهایی اندروید N با خبر باشد، این کمپانی قطعاً سامسونگ خواهد بود.

برای برخی کارشناسان با توجه به برخی تغییرات قابل‌توجه در نسخه پیش‌نمایش اندروید N، این به‌روزرسانی آن‌قدر کلیدی و بزرگ است که گوگل بخواهد نسخه جدیدی را برای آن در نظر گیرد. به‌هرحال احتمالاً در کنفرانس I/O گوگل در ماه بعد نام نهایی نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید را خواهیم شنید.

امیدواریم از این خبر نهایت بهره را برده باشید. نظرات خود پیرامون پسوند و نسخه احتمالی اندروید N را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*