تصاویر سلفی عامل افزایش جراحی‌های زیبایی لب در سال گذشته شده اند!

تصاویر سلفی عامل افزایش جراحی‌های زیبایی لب در سال گذشته شده‌اند!

سلفی گرفتن به حدی در میان تمام انسان‌ها فراگیر شده است که از معمولی‌ترین موقعیت‌ها تا خطرناک‌ترین‌شان، فردی را می‌بینید که دوربین به دست در حال عکس گرفتن از خودش است! حالا مشخص شده است که سلفی گرفتن آمار جراحی‌های زیبایی را هم بالا می‌برد!

شاید حدود سه تا چهار سال پیش کسی نمی‌دانست که از خود عکس گرفتن هم می‌تواند به یک عادت عجیب و البته محبوب تبدیل شود؛ آن‌هایی هم که می‌دانستند، چندان علاقه‌ای به این کار نداشتند و ترجیح می‌دادند به ژست گرفتن در کادر دوربین از راه دور بپردازند! اما رفته رفته، تصاویر سلفی و سلفی گرفتن به یک پدیده‌ی اجتماعی تبدیل شد و امروزه هم به یک اعتیاد.

تصاویر سلفی باعث ثبت رکورد عمل زیبایی لب در سال ۲۰۱۵ شده‌اند!

شاید از همان زمانی که لغت سلفی به عنوان یک واژه‌ی اختصاصی به دیکشنری آکسفورد اضافه شد باید پیش‌بینی چنین روزی را می‌کردیم که این حرکت جذاب به یکی از محبوب‌ترین روش‌های عکاسی تبدیل شود. طبق گزارش جدیدی که ساعاتی پیش منتشر شده است، تصاویر سلفی باعث شده‌اند که در سال ۲۰۱۵ میلادی، میزان جراحی‌های زیبایی لب به مقدار قابل توجهی افزایش یابد!

طبق اطلاعاتی که از سوی جامعه‌ی جراحان پلاستیک کشور آمریکا منتشر شده است، داشتن صورت‌های کامل و لب‌های زیبا در تصاویر سلفی به یک نیاز تبدیل شده است و همین باعث افزایش سرسام‌آور جراحی زیبایی لب در بین کاربران آمریکایی شده است. این میزان به قدری بالا بوده است که سال ۲۰۱۵ به عنوان یک رکورد در تاریخ جراحی‌های زیبایی لب ثبت شده است و این نوع از جراحی‌ها به دومین جراحی زیبایی صورت از نظر سرعت رشد از سال ۲۰۰۰ تاکنون تبدیل شده‌اند.

تصاویر سلفی عامل افزایش جراحی‌های زیبایی لب در سال گذشته شده اند!

جالب است بدانید که در ثبت این آمار تنها بانوان شرکت نداشته‌اند و برخلاف انتظارات، کاربران آقا نیز نقش فعالی در این رکوردشکنی عجیب ایفا کرده‌اند و سال گذشته، در مجموع تعداد ۲۷ هزار و ۴۴۹ مورد جراحی زیبایی لب بین آقایان و خانم‌ها در سراسر ایالات متحده‌ی آمریکا به انجام رسیده است!

ما در عصر سلفی‌ها زندگی می‌کنیم و به دلیل اینکه هر روز و هر لحظه تصاویر سلفی خودمان را در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌بینیم، بر روی اجزای صورت خود حساس‌تر شده‌ایم و بیشتر از قبل بر روی شکل لب‌هایمان تمرکز می‌کنیم.

اینها توضیحاتی هستند که توسط آقای دیوید سانگ (David Song)، رئیس انجمن جراحان پلاستیک آمریکا درباره‌ی تب عمل‌های زیبایی بین جوانان ارائه می‌دهد. با این که تعداد کل عمل‌های زیبایی از سال ۲۰۰۰ میلادی تا کنون حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است اما تعدادی از عمل‌های خاص هنوز هم طرفداران پر و پا قرص خود را دارند؛ به طور مثال عمل زیبایی کشیدن بازو و لیفتینگ قسمت بالایی بازو حدود ۴ برابر افزایش یافته است!

گفتنی است که لقب پر‌مخاطب‌ترین عمل زیبایی هنوز هم متعلق به عمل‌های جراحی سینه است و سال ۲۰۱۵ در این حوزه، حدود ۲۷۹ هزار و ۱۴۳ خانم به زیر تیغ جراحان رفته‌اند تا بتوانند زیباتر به نظر برسند و اصطلاحا خود را به یک ظاهر کامل نزدیک‌تر کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*