در بتای دوم iOS 9.3.2، قابلیت Night Shift و حالت Low Power با هم سازگار هستند

در بتای دوم iOS 9.3.2، قابلیت Night Shift و حالت Low Power با هم سازگار هستند

اگر یادتان باشد در زمان معرفی آی او اس ۹.۳ خیلی از کاربران اپل مشتاق بودند که این آپدیت را به سرعت دریافت و نصب کنند. دلیل این موضوع هم رونمایی از قابلیت Night Shift در این نسخه از سیستم عامل آی او اس بود که موجب کاهش آسیب به چشمان کاربران هنگام کار در ساعات شب می‌شد.

قابلیت Night Shift یا همان شیفت شب در آی او اس باعث می‌شود پرتوهای نور آبی مزاحم که هنگام کار کردن و تماشای صفحه‌ی دیوایس در محیط‌های تاریک باعث آسیب رسیدن به چشمان کاربران می‌شد، کاهش یافته و به حداقل برسند. علاوه بر حذف نور آبی، محیط تمام رابط کاربری آی او اس هم با نورهای گرم و نزدیک به نارنجی و قهوه‌ای پوشانده می‌شود تا بهترین شرایط برای کار با آی‌دیوایس در محیط‌های تاریک و کم نور به وجود بیاید.

این قابلیت، بسیار کاربردی و برای سلامتی مفید است، اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن‌هم این است که در زمان فعال بودن قابلیت Night Shift کاربران دیگر نمی‌توانند حالت Low Power را فعال کنند! همان‌طور که احتمالا می‌دانید حالت Low Power را در زمانی که مقدار کمی از شارژ دیوایس باقی مانده است، می‌توانید فعال کنید تا مصرف شارژ باتری بسیار کاهش یابد و آن مقدار باقی مانده از شارژ برای مدت زمان بیشتری آیفون را روشن نگه دارد.

در بتای دوم iOS 9.3.2 به طور هم‌زمان از قابلیت Night Shift و حالت Low Power استفاده کنید

بنابراین مشاهده می‌کنید که حالت Low Power نیز بسیار کاربردی است و اهمیت آن کمتر از حالت شیفت شب نیست. این موضوع که کاربران نمی‌توانند از این دو قابلیت به طور هم‌زمان استفاده کنند، باعث می‌شود که برخی از مواقع آن‌ها آسیب بیشتر به چشمانشان را به جان بخرند و به جای فعال‌سازی قابلیت Night Shift، حالت مصرف کم را فعال کنند تا دیوایس‌شان مدت بیشتری روشن بماند.

از آنجا که ساعت مراجعه به این دو قابلیت هم یکسان است و معمولا بیشتر در ساعات پایانی روز از آن‌ها استفاده می‌شود، این مشکل برای اکثر کاربران آزاردهنده بوده است؛ اما به نظر می‌رسد که اپل متوجه این مشکل شده است و آن را در نسخه‌ی بتای جدید سیستم عامل آی او اس ۹.۳.۲ برطرف کرده است. طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده است، در بتای دوم iOS 9.3.2 کاربران قادر خواهند بود به طور هم‌زمان قابلیت Night Shift را فعال کنند تا دیوایس‌شان برای محیط‌های تاریک آماده‌ی کار شود و حالت Low Power را بر روی آیفون یا آیپد خود نیز فعال کنند تا دیوایس‌شان ساعات بیشتری را روشن بماند.

بنابراین بتای دوم آی او اس ۹.۳.۲ تا به اینجای کار دارای یک قابلیت جدید یا بهتر است بگوییم یک مشکل کمتر نسبت به نسخه‌ی قبلی است و کاملا ارزش دانلود و نصب مجدد را دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*