کنسول Wii U

نینتندو تا 2 سال دیگر کنسول Wii U را بازنشسته خواهد کرد

مدیرعامل کمپانی نینتندو اعلام کرده که کنسول Wii U تا سال 2018 تولید می‌شود و در بهار آن سال رسماً بازنشستگی خود را اعلام خواهد کرد. این در حالی است که سال آینده شاهد عرضه کنسول‌های نینتندو NX خواهیم بود.

ماه گذشته روزنامه ژاپنی Nikkei مطلبی را در خصوص بازنشسته شدن کنسول Wii U تا پایان سال 2016 میلادی نوشت. این نوشته خیلی سریع توسط کمپانی نینتندو تکذیب شد. با این حال انتشار قریب‌الوقوع کنسول آینده نینتندو که NX نام دارد، می‌تواند به طور واضح بازنشستگی کنسول Wii U را رسمی کند. حال در گزارشی جدید اطلاعات تازه‌ای در ارتباط با این کنسول دستی ژاپنی منتشر شده است.

رویترز و بی‌بی‌سی گزارش می دهند که رئیس کمپانی نینتندو آقای «تاتسومی کیمیشیما» اعلام کرده که زمان دقیق توقف تولید کنسول Wii U بهار سال 2018 میلادی خواهد بود. البته قضیه در گزارش رسمی درآمد مالی کمپانی نینتندو نیامده و طی یک جلسه مطبوعاتی مدیرعامل کمپانی نینتندو با تحلیلگران و خبرنگاران ذکر شده است. اگر چنین چیزی درست باشد، باید اعلام کنیم که درست یک سال پس از عرضه کنسول جدید نینتندو، تولید دستگاه‌های Wii U متوقف خواهد شد.

هیچ شکی در این نیست که کنسول Wii U قصد داشته است تا تأثیرگذار واقع شود اما آن تنها 12.8 میلیون واحد در سراسر جهان به فروش رفته است که فاصله زیادی را با فروش 100 واحدی کنسول‌های Wii دارد. بر اساس گزارش مالی نینتندو تنها تعداد ناچیز 3.26 میلیون واحد کنسول Wii U در طول سال گذشته به فروش رفته است. پس از گذراندن ناموفق در فروش به نظر توقف تولید می‌تواند راه‌کار کاملاً درستی باشد.

کمپانی نینتندو وعده‌های زیادی را در خصوص کنسول نینتندو NX داده است. وی می‌گوید که نسل آینده کنسول‌های این شرکت هم طراز با کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 خواهد بود. باید دید که آیا این کنسول می‌تواند نگاه‌ها را بار دیگر به سمت نینتندو برگرداند.

← به نظر شما مدیرعامل جدید نینتندو آقای کیمیشیما می‌تواند ناجی خوبی برای این کمپانی باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*