LG

افزایش سرمایه‌گذاری LG در تولید نمایشگرهای OLED

LG از دیرباز به تولید نمایشگر دیوایس‌های گوناگونی پرداخته است. چشم بادامی‌ها رقیبان قدرتمند زیادی بر سر راه خود دارند و تنها یک اشتباه کوچک می‌تواند ال‌جی را به‌کلی از گردونه رقابت خارج سازد. اینک مدیران ال‌جی با رعایت جانب احتیاط و افزایش میزان سرمایه‌گذاری در تولید نمایشگرها، سعی در ثابت کردن جایگاه خود در دنیای تکنولوژی دارند.

به‌طور کلی، از دو نوع اساسی نمایشگر در دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود؛ LCD و OLED. مدت زیادی است که نمایشگرهای LCD بر روی دستگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. LCD ها از زمان تولد تابه‌حال تحولات زیادی را پشت سر گذاشته‌اند و مشخصا کیفیت رنگ‌های نشان داده شده در پرچم‌داران شرکت‌های اپل یا HTC قابل مقایسه با PDA های قدیمی نیستند! اما همچنان نقاط ضعف آن‌ها به‌طور کامل برطرف نشده‌اند و به‌عنوان مثال، می‌توان به نحوه نمایش رنگ مشکی در آن‌ها ایراد گرفت. درحالی‌که نمایشگرهای OLED (دیود ارگانیک نشر دهنده نور) برای نمایش رنگ مشکی به‌کلی خاموش می‌شوند، نمایشگرهای LCD همچنان روشن باقی می‌مانند که باعث مشاهده هاله کمرنگ آبی بر روی صفحه می‌شود. بدین ترتیب رنگ مشکی منتشر شده توسط نمایشگرهای OLED علاوه بر خلوص و کیفیت بالاتر، مصرف انرژی پایین‌تری نیز نسبت به LCD ها ارائه می‌کنند.

در سمتی دیگر، نمایشگرهای AMOLED وجود دارند که با گنجاندن تکنولوژی‌های جدید در پنل OLED توسط سامسونگ خلق شده‌اند. در دستگاه‌های اندرویدی چند سال اخیر نظیر Moto X نسخه ۲۰۱۳، از پتانسیل‌ این سری از نمایشگرها استفاده بیشتر و بهینه‌ای شده و رنگ مشکی عمیق‌تری به ارمغان می‌آورند. بدین گونه که دیوایس تنها با روشن کردن تعداد کمی از پیکسل‌ها، نوتیفیکشن‌های موجود در دستگاه را بر روی صفحه نمایش نشان می‌دهد؛ درحالی‌که سایر پیکسل‌ها در حالت خاموش قرار دارند؛ بنابراین فرآیند نمایش اعلانات مصرف انرژی حداقلی را به‌ دنبال خواهد داشت.

LG

نمایشگرهای AMOLED که در ساخت گوشی‌های رده‌بالا استفاده می‌شوند، در کنار نقاط ضعف قابل چشم‌پوشی، ضخامت بسیار کمی دارند و آنچه آن‌ها را بیشتر خواستنی می‌کند، قابلیت انعطاف آن‌هاست. پیش از این نیز دستگاه‌های زیادی با نمایشگر خمیده به بازار عرضه شدند که اولین آن‌ها Nexus S، محصولی مشترک از گوگل و سامسونگ بوده و پس از آن، Galaxy S6 edge، Note Edge و سایر پرچم‌داران سری اس سامسونگ پا به عرصه وجود نهادند.

تاکنون بارها از غول تکنولوژی کره جنوبی یعنی سامسونگ سخن به میان آورده‌ایم؛ اما نباید ال‌جی، رقیب وطنی سامسونگ را از خاطر برد.

LG تابستان گذشته ۱.۰۵ تریلیون وون برای ساخت چهارمین کارخانه تولید OLED در کره جنوبی سرمایه‌گذاری کرده است.

ال‌جی نیز تجارت موفقی در حوزه نمایشگرها دارد و به تولید هر دو نوع نمایشگرهای LCD و LED می‌پردازد. امروز LG از سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد وونی خود (۴۰۰ میلیون دلار) در کارخانه‌های تولید نمایشگرهای منعطف OLED و پنل‌های نوری خبر می‌دهد که ۳۱۰ میلیارد وون از آن به افزایش گنجایش کارخانه‌های OLED و ایجاد تعادل و ۱۵۰ میلیارد باقی مانده آن به ایجاد کارخانه و خط تولید جدید پنل نوری OLED اختصاص یافته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*