نمایشگر شاتر شیلد

آیا گوشی جدید موتورولا به پنل جلوی شاتر شیلد مجهز خواهد شد؟

نمایشگر شاتر شیلد (ShatterShield) تکنولوژی جدیدی است که گوشی جدید موتورولا احتمالا به آن مجهز خواهد شد؛ این جمله‌ای است که شایعات از آن حکایت می‌کنند. حدس و گمان‌های زیادی پیرامون گوشی جدید موتورلا وجود دارد. گوشی هوشمندی به ‌نام Moto X4 که پرچم‌دار امسال این کمپانی خواهد بود. در خصوص نسل چهارم سری دستگاه‌های بالا رده‌ی Moto X شایعاتی ظاهر شده است.

این شایعات نشان می‌دهند که موتورلا و لنوو به دنبال ساخت گوشی ماژولار موتو ایکس ۴ هستند، ماژولی به نامی amps که می‌تواند به قاب پشتی این گوشی وصل شود. آخرین جزئیات منتشر شده درباره‌ی این گوشی جدید موتورولا که با یک پنل آمولد (AMOLED) همراه خواهد بود و در ساخت آن از تکنولوژی ShatterShield استفاده شده است. این فناوری به‌طور رسمی در پائیز گذشته و همزمان با راه‌اندازی گوشی Droid Turbo 2 معرفی شد.

اما شاترشیلد چیست؟ تکنولوژی ShatterShield، یک سیستم یکپارچه‌ی طراحی شده از پنج لایه‌ی مختلف به‌منظور جذب ضربه و هرگز خرد نشدن است. آن را باید به‌نوعی یک سپر محافظتی دانست. هسته‌ی آلومینیومی محکمی تمامیت ساختار دوام آن را تشکیل می‌دهد. یک نمایشگر انعطاف پذیر آمولد به آن اضافه شده و سپس یک لایه‌ی لمسی دوگانه به آن افزوده شده است. لایه‌ی بعدی یک سپر محافظتی در برابر ضربه و یا خرد شدن بوده و لایه‌ی بیرونی یک پوشش منحصر به فرد برای محافظت از فرسودگی و استهلاک صفحه نمایش است.

شایعات حاکی از آن است پرچم‌دار جدید موتورولا به نمایشگر شاتر شیلد مجهز خواهد بود

اگر این صحبت درست بوده و در این محصول جدید از تکنولوژی شاترشیلد استفاده شده باشد باید گفت گوشی Moto X4 از صفحه نمایش مقاومی در برابر سقوط و ضربه و دیگر آسیب‌های احتمالی برخوردار شده است. تصاویر منتشر شده به‌وضوح جلوی این دستگاه را نشان می‌دهد، در بالای دکمه‌ی اصلی این پرچم‌دار که اسکنر اثر انگشت نیز هست، لوگوی Moto به‌خوبی خودنمایی می‌کند.

آسیاب شایعات درباره‌ی این گوشی جدید موتورولا نیز به‌سختی در گردش است. و یکی از این خبر‌های جدید، انتشار تصویر زنده‌ای از طراحی نهایی این دستگاه بوده که به نمایش گذاشته شده است. اگرچه هنوز وجود تکنولوژی شاترشیلد در پرچم‌دار جدید موتورولا در حد یک شایعه است؛ اما این کمپانی در پایان سال گذشته رسما استفاده از نمایشگر شاتر شیلد در محصولات آینده‌ی این کمپانی را تایید کرد. با توجه به این موضوع و در نظر گرفتن اینکه گوشی بعدی کمپانی Motorola، پرچم‌دار جدید این کمپانی نیز محسوب می‌شود؛ بنابراین گزینه‌ای بسیار مناسب برای دریافت این تکنولوژی جدید خواهد بود. همچنان ما و شما باید صبر کنیم تا خبر‌های تایید شده‌ای از محصول جدید موتورولا به دستمان برسد. با ما همراه باشید.

نمایشگر شاتر شیلد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*