سری اکسپریا ایکس سونی

سری اکسپریا ایکس تا دو سال دیگر پرچم‌دار محصولات سونی باقی می‌ماند

گزارش‌های جدیدی از چین خبر می‌دهند که سونی قصد دارد برای تمرکز بیشتری بر روی گوشی‌های سری اکسپریا ایکس داشته و محصولات اکسپریا C و M را به عرضه نرساند. در ادامه این گزارش آمده است که محصولات این سری از سونی حداقل تا دو سال دیگر پرچم‌دار گوشی‌های هوشمند این شرکت باقی خواهند ماند.

وقتی به بخش‌های مختلف سونی موبایل نگاه می‌کنیم، آن‌ها مسیر آسوده‌ای را طی چند سال گذشته طی نکرده‌اند. در حالی که محصولات سری اکسپریا زد در میان کاربران سونی به محبوبیت رسید، تا حدودی عرضه جهانی این سری از گوشی‌های هوشمند سونی رواج بیشتری پیدا کرد. با این حال ما شاهد عرضه محدود آن به ایالات متحده بودیم. اما سؤال جدی برای کاربران به وجود آمده بود و آن هم صحبت درباره‌ی تداوم محصولات سری زد با زبان طراحی یکسان بود. سونی پاسخ کاربران را اوایل سال جاری داد.

سری اکسپریا ایکس سونی خواسته یا ناخواسته جایگزین محصولات زد شده است

کمپانی سونی گوشی‌های سری اکسپریا ایکس را در کنگره جهانی موبایل امسال در معرض همگان قرار داد که شامل سه گوشی هوشمند اکسپریا ایکس (Xperia X)، اکسپریا ایکس ای (Xperia XA) و اکسپریا پرفورمنس (Xperia Performance) است. محصولاتی که سونی ادعا می‌کند نمی‌خواهند به‌طور مستقیم جایگزینی برای سری زد محصولات این کمپانی باشند؛ اما شاهد طرح و برنامه ریزی‌های مختلفی هستیم که همگی نشان از جاه طلبی‌های این محصولات دارند. اگر چه قابل حدس است که این سری محصولات، پرچم‌داران جدید سونی خواهند ماند. گزارشی از چین رسیده است که ادعا می‌کند حداقل تا سال ۲۰۱۸ میلادی ما شاهد پیشتازی محصولات سری اکسپریا ایکس خواهیم بود.

سری اکسپریا ایکس سونی

شاید هنوز برای خیلی‌ها قابل درک نباشد که محصولات سری ایکس سونی نسبت به سایر گوشی‌های هوشمندی که تا به حال این کمپانی ژاپنی عرضه کرده است، دارای برتری‌هایی خواهد بود. به همین جهت سونی قصد دارد تا با عرضه محصولاتی از خانواده اکسپریا C و اکسپریا M، به نحوی محدوده‌ی سری زد را در بر گیرد و تمرکز اصلی خود را بر روی برند «ایکس» قرار دهد. گزارش‌های جدید حاکی از آن است که سونی قصد دارد محصولات جدید خود اعم از گوشی هوشمند، اینترنت اشیاء و سرویس‌های ابری را زیر پرچم سری ایکس خود قرار دهد.

بنابر گزارش‌ها باید گفت وحدت نام تجاری ایکس دارای جنبه‌های تبلیغاتی است که جزو فصل سوم برنامه‌ ریزی‌های سونی قرار گرفته است. آن‌ها بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ عرضه گوشی‌های هوشمند را هدف گذاری کرده بودند. در فصل دوم که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ است ما شاهد دوران درخشان سونی بودیم که طی آن محصولات سری زد و سرویس‌های این کمپانی یکی پس از دیگری معرفی می‌شدند. و اما فصل سوم مربوط به محصولات سری اکسپریا ایکس که بر اساس این گزارش بین سال جاری تا سال ۲۰۱۸ رقم خواهد خورد.

سری اکسپریا ایکس سونی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*