کره زمین دو ماه دارد

کره زمین دو ماه دارد ؛ ناسا تایید کرد !

کره زمین دو ماه دارد ، بله تیتر را درست خوانده اید.به نظر می‌رسد که زمین یک راز کوچک را از شریک زندگی خود، کره ماه مخفی کرده است.به‌تازگی مشخص شده زمین بیشتر از یک قرن است که با یک ماه کوچک در حال زندگی است جالب‌‌تر آنجاست که رابطه این دو برای قرن‌های پیش رو نیز ادامه خواهد داشت. این خبری است که رسماً ناسا آن را تأیید کرده است.

این واقعیت دارد ، زمین ما حالا دو ماه دارد !

۲۷ آوریل بود که از هاوایی خبر رسید یک سیارک کوچک به نام ۲۰۱۶ HO3 توسط تلسکوپ Pan-STARRS 1 دیده شده است. نکته جالبی که در مورد این سیارک وجود دارد، قرار گرفتن آن در یک مدار خاص به دور خورشید است که همراه با کره زمین به‌صورت مستمر در حال چرخش است. هرچند که فاصله این سیارک با کره زمین بسیار زیاد است؛ اما از سیاره مت شبیه به یک ماهواره قابل دیدن است. پائول چوداس مسئول بررسی اشیاء نزدیک به زمین ناسا (NEO) در آزمایشگاه پیشرانش جت پاسادنا کالیفرنیا در این باره گفته است:

با اینکه سیارک ۲۰۱۶ HO3 در یک مدار خاص به دور سیاره ما در حال گردش است اما هرگز جرات دور شدن از خورشید را نداشته و همچون یک ماهواره از روی زمین دیده می شود

به گزارش ناسا، سیارک ۲۰۱۶ HO3 حداقل ۴۰ متر طول داشته و بیش از ۱۰۰ متر نیز عرض دارد و به‌احتمال خیلی زیاد حدود یک قرن است که در کنار کره زمین قرار دارد. هرچند که این سیارک هیچ برنامه‌ای برای ترک ما نداشته و برای قرن‌های آینده نیز در مجاورت ما قرار خواهد داشت.

کره زمین دو ماه دارد

کره زمین دو ماه دارد

این سیارک دارای یک مدار بسیار نامنظم است که باعث شده رانش آن بین ۳۸ الی ۱۰۰ برابری فاصله ماه تا کره زمین باشد. البته خوشبختانه این سیارک هیچ تهدیدی برای کره زمین به‌حساب نمی‌آید و در فاصله ۱۴.۵ میلیون کیلومتری سیاره آبی ما قرار دارد. چوداس توضیح می‌دهد که جاذبه کره زمین به‌اندازه کافی قوی بوده تا هیچ‌گاه اجازه ندهد کره ماه از فاصله ۱۰۰ برابری به ما نزدیک‌تر شود. جاذبه کره زمین درست همین اثر را بر روی این سیارک که در فاصله کمتر از ۳۸ برابری کره ماه نسبت به زمین دارد، خواهد گذاشت تا ما رقص این سیارک را از فاصله دور نظاره‌گر باشیم.

از آنجایی که سیارک ۲۰۱۶ HO3 مدت زمان طولانی است که در حوالی کره زمین می‌چرخد، اختر شناسان از آن به‌عنوان ماه دوم برای کره زمین نام می‌برند و ظاهرا باید بپذیریم که زمین دو ماه دارد !

کره زمین دو ماه دارد

کره زمین دو ماه دارد

کشف کره ماه جدید

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۲ دیدگاه

 1. آقای “زمین خان”، فردا دادگاه می بینمت. احضاریه واسه نفقه از طرف ماه برات ارسال شد دم در. برو تحویل بگیر

 2. مطلب جالبی بود اما اندکی مبالغه شده بود.
  این سیارک دور خورشید می چرخد نه زمین پس نمی تواند ماه کره زمین به حساب بیاید. این تیتر را “کره زمین دو ماه دارد”فکر کنم خبرنگاران برای جذب خوانندگان بیشتر بر متن گذاشته اند.
  اندازه سیارک هم بین ۴۰ تا ۱۰۰ متر می باشد نه اینکه طول و عرض ان ۱۰۰ و ۴۰ هست. ترجمه دقیقی صورت نگرفته است.

  سایت ناسا هم انرا به نام سیارک معرفی کرده نه ماه دوم زمین.
  لینک سایت ناسا :
  http://www.nasa.gov/feature/jpl/small-asteroid-is-earths-constant-companion

  • آخه استاد اندازه یک جسم حجم دار با چهل متر و صد متر بیان میشود، شما مبالغه را بی خیال شو هندسه احجام رو بخون بعداً بیا مانیفست بده خوب ترجمه نشده، این مطلب کلا از مطالب مجلات زرد هست زیاد انگولک نکن…در میآد.

 3. بالاخره این راز زمین هم کشف شد و بعد از میلونها سال به ماه بانو خیانت کرد و همانطور که طبق شواهد میدانید، چند صباحیست که آقا زمین، ماهِ جوان دیگری رو در حیاط خلوط اندرونیش راه داده، و با اینکه ماه بانو با تلاش بسیار بخاطر شاعران و فلاسفهٔ دنیا سالیان سال سعی در پنهان کردن این واقعیت داشت، ولی بالاخره این خیانت نیز رو شد و دست زمین و جاذبهٔ وحشتناکش در بدام انداختن این ماه جوان در مدارش بی تاثیر نبوده؛ و در این گیر و دار اتحادیهٔ شاعران و فلاسفهٔ مومن به عشق زمین و ماه بانو جلسهٔ اضطراری اعلام کردند!
  منتظر خبرهای بعدی نیز بمانید.فقط مراکز آمار در تلاشند که ببیند این قضیه برای مردم دنیا مهمتر است و یا جدائی برد پیت وآنجلا جولی؟؟؟ باید منتظر ماند و شاهد جریانات بعدی باشیم!

  سعدی ـ اسلو

 4. بعد از این همه سال تازه ناسا فهمیده چرا قبلاً نگفته بود

 5. به به چشمم روشن پس زمین هم به ماه اصلی خیانت کرده یه ماه صیغه‌ای گرفته
  اگر دستم بهش برسه

 6. اقا طول از عرض بیشتر بودا قدیما ماه اومده جای طول و عرض عوض شده؟طولش ۴۰ عرضش ۱۰۰ ک نمیشه

 7. این دیگه سر و کله اش از کجا پیدا شد گمون کنم یواش یواش پایان حیات کره زمین فرا می رسه چون خدا داره این سنگهای ابر جثه رو آماده می کنه بکوبه کره زمین را داغونش کنه.یک فرضیه بسیار قوی میتونه این باشه که در صورت پیدا شدن مشابه این اجرام آسمانی یا بقولی سیارک در سالهای آینده جای هیچ شکی باقی نمی مونه حادثه عظیم یعنی رستاخیز در راهه

 8. یا خدا، حالا ۲یار در طول سال باید روزه بگیریم. اصن کدوم گروه استحلال بره اون ماه رو رصد کنه، ها کدوم؟

 9. اینقدر مطالبتون جذاب و عالیه که روزی ۱۰ بار میام ببینم مطلب جدید چی گذاشتین.این خبر هم به قول اون دوستمون واقعا شوکه کننده بود.این سیارک همین بغل گوشمون بود و خبر نداشتیم ببین یه کم اونطرف تر چه خبره

 10. واقعا خبر شوکه کننده ای بود!
  عادت کردن بهش هم یخورده سخته. ادم وقتی میگه کره زمین، یه سیاره گرد سبز و ابی رو تصور میکنه با یه گردی خاکستری کوچیک کنارش تو سیاهی فضا. حالا باید تو این تصویر یه گوله خیلی کوچکتر و یکمی دورتر رو هم قرار بدی.
  گمونم طول بکشه تا این تصویر کلاسیک قدیمی رو با این تصویر جدید عوض کنیم.
  درهرصورت،
  مبارکه!