سریع‌ترین خودرو دنیا

استون مارتین سریع‌ترین خودرو دنیا را در ۱۵ تیر معرفی می‌کند

سریع‌ترین خودرو دنیا ، ۵ جولای مصادف با ۱۵ تیر معرفی خواهد شد. در خبر‌های قبلی گفتیم که این خودرو تحت پروژه‌ای به نام Nebula و با همکاری ردبول توسعه می‌یابد، ظاهرا اصلی‌ترین رقیب بوگاتی کایرون به‌زودی متولد خواهد شد. برای جزئیات بیش‌تر با گجت نیوز همراه شوید.

هفته‌ی پیش گفتیم که احتمالا بریتانیایی‌ها ابر خودرو جدیدشان را در طول رویداد Goodwood Festival of Speed معرفی خواهند کرد؛ اما در حال حاضر بنا برگزارش جدیدی مشخص‌شده که این برند بریتانیایی تصمیم دارد طی مراسمی جداگانه در مکانی مخصوص و با مخاطبان بالا رتبه، از برترین خودرو خود تجلیل کنند.

سریع‌ترین خودرو دنیا که سرمایه‌گذاری مشترکی میان استون مارتین و تیم فرمول یک ردبول است، ۱۵ تیر در مقر این خودروساز بریتانیای در شهر گایدون انگستان پرده‌برداری خواهد شد.

استون مارتین در اولین نمایش خودرو جدیدش، آن را در معرض دید تعداد انگشت‌شماری از مشتریان بسیار خاص و ثروتمند، در حاشیه مسابقه‌ی فرمول یک گرندپری موناکو معرفی کرد اما هیچ اطلاعاتی در مورد این خودرو لو رفته است.

این خودرو تنها برای سریع‌ رفتن طراحی‌شده و نه چیز دیگری. واضح است که استون مارتین و ردبول در هر دو یک هدف‌دارند و آن‌هم پایان دادن به دوران حکمرانی بوگاتی است. طراحی این خودرو بر عهده‌ی طراح معروف، آدریان نیووی (Adrian Newey) قرار دارد که در حوزه‌ی خودرو‌های فرمول یک فعالیت می‌کند و همین موضوع، انتظارات را برای شباهت آن به ماشین‌های فرمول یک افزایش می‌دهد.

سریع‌ترین خودرو دنیاابر خودرو جدید، اگر بخواهد رکورد بوگاتی را با اخلاف از پیش رو بردارد، به‌سرعت حداقل ۴۵۰ کیلومتر بر ساعت نیازمند است که بر اساس گزارشات قبلی، چنین سرعتی باوجود سیستم پیشرانه‌ی هیبریدی رقم خواهد خورد.

هنوز جزئیات چندانی از این ابر اتومبیل جدید منتشرنشده اما شایعات تصدیق می‌کنند که این خودرو با برچسب قیمت ۲.۵ میلیون پوند یا حوالی ۳.۵ میلیون دلار به فروش خواهد رقت. این خودرو بهترین ساخته‌ی استون مارتین خواهد بود، همچنین پیش‌بینی می‌شود پیشرانه‌ی آن، مدل بهینه‌سازی شده‌ی DB11 با دوازده سیلندر V شکل باشد. در پایان نیز باید گفت، ابر خودرو جدید استون مارتین، قرار است تنها در ۹۹ نسخه تولید شود و همچنین پس از حدود ۱ سال به دست مشتریان برسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*