نکسوس های امسال گوگل

نکسوس های امسال گوگل با لانچر جدیدی عرضه می‌شوند

در کنار پرچمداران پر آوازه‌ای نظیر آیفون 7 اپل (Apple iPhone 7) و گلکسی نوت 7 سامسونگ (Samsung Galaxy Note 7) محصولات شاخص دیگری نظیر نکسوس های جدید گوگل نیز به زودی از راه می‌رسند. طبق گزارش جدیدی که در روز دوشنبه منتشر شد، لانچر جدیدی در نکسوس های امسال گوگل به کار گرفته می‌شود.

نکسوس های امسال گوگل با لانچر جدیدی روانه بازار می‌‌شوند

کمپانی گوگل امسال نیز دو گوشی نکسوس را روانه بازار می‌کند. این دو تلفن هوشمند با همکاری شرکت اچ تی سی در حال تولید هستند و هم اکنون با کد مارلین و سیلفیش شناخته می‌شوند. همانطور که می‌دانید، گوشی های Nexus هم اکنون از Google Launcher استفاده می‌کنند. اما این پوسته در نکسوس های امسال گوگل چه تغییراتی کرده است؟

آیکون کشوی اپلیکیشن‌ها از این لانچر جدید حذف شده است اما منوی برنامه‌ها کماکان در این پوسته قرار دارند. جهت دسترسی به این بخش کافیست از بخش پایینی صفحه هوم اسکرین به بالا اسلاید بکشید. در نوار پایین صفحه هوم اسکرین 5 آیکون از برنامه های گوشی قرار دارند و بهتر است جهت دسترسی به منوی اپلیکیشن‌ ها ، مطابق تصویر زیر از آیکون فلش استفاده کنید. در نهایت جهت بستن کشوی برنامه‌ها کافیست از بالا به پایین اسلاید بکشید. (لطفا تا بارگذاری کامل تصاویر متحرک پایین شکیبا باشید)

نکسوس های امسال گوگل

علاوه بر این، نوار جست و جوی لانچر نکسوس های امسال گوگل نیز به نسبت نسخه‌های قدیمی متحمل تغییراتی شده است. تغییرات جدید بیشتر مربوط به طراحی نوار مربوطه هستند و عملکرد این بخش کماکان به جست و جوی کاربران محدود می‌شود.

حالا با تغییر طراحی نوار جست و جوی هوم اسکرین، گوگل ویجت پیش فرض تقویم را نیز به گوشه سمت راست هوم اسکرین لانچر خود آورده است؛ با اسلاید کشیدن بر روی این ویجت اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد و کاربران باید بر روی آن لمس کنند. در نهایت طراحی جدید دکمه‌های نوار جابجایی اندروید 7.0 نوقا نیز جزئی از این لانچر جدید خواهد بود.

نکسوس های امسال گوگل

شایعات منتشر شده از محدودیت این لانچر جدید به نکسوس های امسال گوگل و دستگاه‌های پشتیبان اندروید نوقا خبر داده‌اند. البته شایان ذکر است که هنوز نسخه نهایی لانچر جدید گوگل آماده نشده است و ما نیز ورژن پیش نمایش آن را مورد بررسی قرار دادیم. خوشبختانه نسخه نهایی این لانچر جدید به احتمال زیاد قبل از عرضه نکسوس های امسال گوگل منتشر می‌شود. نظر شما در مورد این تغییرات جدید در رابط کاربری گوشی های Nexus و گوگل لانچر چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*