آدیداس کفش ورزشی ساخته شده با پرینت سه بعدی را به قهرمانان المپیک ریو هدیه می‌دهد

آدیداس کفش ورزشی ساخته شده با پرینت سه بعدی را به قهرمانان المپیک ریو هدیه می‌دهد

تکنولوژی پرینت سه بعدی طی یکی دو سال اخیر پیشرفت سریعی داشته است و با ورود آن به حوزه‌‌های مختلف علمی و صنعتی، ما شاهد ساخته شدن محصولاتی با استفاده از این قابلیت هستیم که شاید تصور آن هم برایمان دشوار بود؛ محصولاتی نظیر اندام‌های مختلف بدن، موتور سیکلت و تجهیزات مخصوص سفرهای فضایی که همگی با استفاده از یک طرح کامپیوتری ساخته شده‌اند.
بنابراین شاید چندان برایمان عجیب نباشد که بشنویم کمپانی آلمانی آدیداس تصمیم گرفته است که مدلی از کتانی‌های ورزشی خود را با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید کرده و آنها را به قهرمانان المپیک ۲۰۱۶ ریو هدیه دهد. آدیداس چندی پیش از کفش ورزشی ساخته شده با پرینترهای سه بعدی پرده‌برداری کرد و این برند محبوب نشان داد که برای تنوع و بالا بردن کیفیت کاری خود از هر تکنولوژی جدیدی استقبال خواهد کرد.

آدیداس کفش ورزشی ساخته شده با پرینت سه بعدی را به قهرمانان المپیک ریو هدیه می‌دهد

چندی پیش نیز این کمپانی از یک مدل جدید از کفش‌های ورزشی خود با نام 3D Printed Winners Shoe رونمایی کرد که این مدل تنها مختص ورزشکاران المپیکی ساخته خواهد شد. البته این مدل جدید که توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی و بر مبنای مختصات دقیق پای ورزشکاران طراحی و تولید می‌شود، به هر ورزشکاری اهدا نخواهد شد و امکان خرید آن هم وجود ندارد؛ در واقع آدیداس این کفش را به طور انحصاری و تنها برای قهرمانانی که در المپیک ۲۰۱۶ برزیل موفق به کسب مدال می‌شوند، آماده کرده است و به عنوان یک هدیه آن را به آنها اهدا خواهد کرد.

با ساختار کفش ورزشی ساخته شده با پرینت سه بعدی آدیداس آشنا شوید

آدیداس کفش ورزشی ساخته شده با پرینت سه بعدی را به قهرمانان المپیک ریو هدیه می‌دهد

طبق اطلاعات رسمی منتشر شده پیرامون این محصول، کفش 3D Printed Winners Shoe دارای سه بخش مجزا خواهد بود که لایه‌ی رویی آن طبق معمول گذشته و از لایه‌های Primeknit که حق اختراع آن نیز به نام آدیداس ثبت شده است، تشکیل خواهد شد. قسمت قرار گرفتن پاشنه و در واقع لایه‌ی کفی کفش به همراه لایه‌ی میانی که رویه را به کفی متصل می‌کند، هر دو از طریق فرآیند پرینت سه بعدی ساخته خواهند شد.

آدیداس اعلام کرده است که روش ساخت دو لایه‌ی زیرین و میانی از طریق این تکنولوژی به آنها این امکان را می‌دهد که از کمترین میزان چسب کاری و دوخت استفاده کنند و این موضوع در نهایت منجر به افزایش طول عمر این مدل از کتانی‌های ورزشی این کمپانی خواهد شد. در ضمن آدیداس این اطمینان را به ورزشکاران داده است که این کفش‌ها تنها مختص نمایش نیستند و دارای مقاومت کاملا بالایی هستند و می‌توانند در وعده‌های تمرینی و در فعالیت‌‌های ورزشی مختلف مورد استفاده قرار بگیرند؛ متاسفانه هنوز هیچ اطلاعاتی درباره‌ی عرضه و یا تولید عمومی این مدل کفش ورزشی ساخته شده با پرینت سه بعدی در آینده منتشر نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*