باتری گلکسی نوت 7

سامسونگ باتری گلکسی نوت 7 تولیدی SDI را دور انداخته است

سامسونگ این روزها مشغول جمع و جور کردن فاجعه ایست که به تازگی برای این کمپانی رخ داده است. فبلت جدید این کمپانی به محض ورود به بازار با آتش گرفتن های پی در پی، اعتبار غول کره ای را لکه دار کرده و مقصر اصلی این حادثه باتری گلکسی نوت 7 شناخته شده است.

Samsung SDI نام کمپانی است که 70 درصد از باتری‌های گلکسی نوت 7 را تهیه کرده و 30 درصد مابقی توسط یک کمپانی چینی باتری ساز با نام ATL ساخته شده است. متاسفانه کمپانی Samsung SDI نتوانست موقعیت خود را به عنوان یک تولید کننده باتری در صنعت گوشی‌های هوشمند ارتقا داده و از پس رقابت با رقبای قدرتمندی همچون ال جی، Chem و ATL برآید.

کمپانی سامسونگ، باتری گلکسی نوت 7 تولیدی سامسونگ SDI را از بین خواهد برد

با این حال امسال سامسونگ تصمیم گرفت ساخت باتری گلکسی نوت 7 خود را به این کمپانی بسپارد. تصمیمی که به نظر می‌رسد برای هر دو کمپانی مایه تاسف شده و اعتبار هر دو را در این صنعت خدشه دار کرده است.

پس از انتشار خبرهای مربوط به آتش گرفتن Galaxy Note 7 این کمپانی کره‌ای فراخوانی را برای جمع آوری فبلت خود از بازار اعلام می‌کند. بر اساس گزارش‌های جدیدی که از کره جنوبی به گوش می‌رسد فراخوان 2.5 میلیون دستگاه نوت 7 هزینه سرسام آوری خواهد داشت و انتظار می‌رود که بیشتر خسارت وارده را کمپانی Samsung SDI متحمل شود.

یک تحلیلگر کره‌ای به نام Lee Seung-hyuck معتقد است که چنین حادثه ای می‌تواند باعث شود تا سامسونگ اس دی آی چیزی در حدود 16 میلیون دلار را از دست بدهد و البته به این مورد، کاهش فروش سامسونگ گلکسی نوت 7 را نیز اضافه کنید.

باتری گلکسی نوت 7

بر اساس گزارش هایی که به تازگی منتشر شده، سامسونگ ساخت باتری های گلکسی نوت 7 خود را به کمپانی ATL سپرده و در حال کاهش وابستگی خود به کمپانی Samsung SDI است.

شرکت سامسونگ الکترونیک می‌گوید که به دنبال وجود مشکل در باتری‌های گلکسی نوت 7 ما تصمیم گرفتیم تا استفاده از باتری‌های سامسونگ SDI را متوقف کنیم. باید دید این تغییرات تا چه اندازه‌ای می‌تواند در فروش سامسونگ گلکسی نوت 7 تاثیر گذار باشد. اکنون غول تکنولوژی کره حال چندان خوشی ندارد. به خصوص با معرفی آیفون های جدید اپل این حال و روز می‌تواند از این هم بدتر شود. باید دید که سامسونگ چه استراتژی را برای آینده در پیش خواهد گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*