سرویس میزبان

هشدار ایرانسل درباره سوءاستفاده از سرویس میزبان پیامک

این روزها شیوه جدیدی در پیامک‌های تبلیغاتی مشاهده می‌کنیم و فرستندگان این پیامک‌ها با استفاده از سرویس میزبان راه جدیدی را برای کسر هزینه پیامک از حساب مشتری پیدا کرده‌اند. ایرانسل درباره این ترفند هشدار داد و از مشترکان خواست که پاسخی به درخواست پرداخت هزینه پیامک از سوی شماره ناشناس ندهند.

سرویس میزبان پیامک امکانی است که در اپراتورهای موبایل وجود دارد و شرکت‌های تبلیغاتی هم اخیراً راه سوءاستفاده از آن را یاد گرفته‌اند. این سرویس به این شکل عمل می‌کند که فرد مقصد می‌تواند با توجه به اینکه فرستنده اعتباری در گوشی خود ندارد، هزینه پیامک را پرداخت و آن را دریافت کند اما گاهی اوقات گیرنده پس از باز کردن پیامک متوجه تبلیغاتی بودن آن می‌شود.

هزینه پیامک‌های ناشناس در سرویس میزبان را نپردازید

در همین رابطه ایرانسل به مشترکان خود گوشزد کرد که هزینه پیامک‌های ارسالی از سوی افراد ناشناس را پرداخت نکنند و همواره احتیاط را رعایت  کنند.

ایرانسل عنوان می‌کند:

با استفاده از سرویس میزبان پیامک می‌توانید زمانی که اعتباری در حساب خود ندارید از گیرنده بخواهید تا هزینه پیامک شما را بپردازد؛ اما متأسفانه برخی از افراد با سوءاستفاده از این قابلیت باعث نارضایتی مشترکان شده‌اند. پیامک‌های میزبان با پیش شماره 7042 یا 7062 ارسال می‌شود و در صورت مشاهده شماره دیگری غیر از این پاسخی به آن ندهید.

ایرانسل همچنین برای افرادی که تمایلی به دریافت این پیامک‌ها ندارند عنوان کرد:

در صورتی که مایل به عدم دریافت پیام سرویس میزبان پیامک از سوی شماره‌ای هستید می‌توانید عدد 8 را در پاسخ به پیام ارسال شده بفرستید و یا شماره فرستنده را همراه با یک حرف  B در ابتدای آن به 7060 یا 7040 ارسال کنید.

متأسفانه سرویس میزبان پیامک که به عنوان قابلیتی برای کمک به مشترکان در مواقع ضروری ارائه شد هم اکنون دستاویزی است برای کلاه برداری افراد سودجو و اعتراض مشترکان به این شیوه تبلیغات را در پی داشته است. امیدواریم که در آینده اپراتورهای ما اقدامات پیشگیرانه‌ای را جهت جلوگیری از چنین سوءاستفاده‌هایی اتخاذ کنند و به بهترین شکل ممکن اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه