خداحافظی غم انگیز سیستم عامل MeeGo از نوکیا

درپی شکست سیستم عامل MeeGo و عدم استقبال خریداران از این سیستم عامل روز گذشته نوکیا اعلام کرد که به پایان کار همکاری با تیم میگو رسیده و دیگر از این سیستم عامل در هیچکدام از محصولات خود استفاده نخواهد کرد.در ادامه با متن کامل خبر با ما همراه باشید.

پس از رواج تلفن های همراه و همه گیر شدن این گجت ها در سرار جهان ، نوکیا همواره به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان تلفن ها همراه شناخته می شد و با عرضه سیستم عامل سیمبیان خود ، درصد عظیمی از بازار موبایل را به خود اختصاص داد،اما رفته رفته با روی کار آمدن آیفون اپل و همچنین سیستم عامل اندروید و تولد تلفن های هوشمند و البته زیرکی شرکت سامسونگ در استفاده از اندروید و تولید تلفن های هوشمند ، عرصه همواره برای نوکیا تنگ و تنگ تر می شد و گرایش مردم به تلفن های اندروییدی و یا آیفون باعث شد که نوکیا در سالیان گذشته رفته رفته محبوبیت خود را از دست داده و دیگر غول بزرگ تولید کننده تلفن همراه جهان نباشد.
از این رو نوکیا در جهت بازگشت به دوران اوج خود شروع به گسترش سیستم عامل سیمبیان خود و یا روی آوردن به سیستم عامل های دیگر شد که MeeGo  آخرین آن بود و هیچ کدام از این کار ها تا به حال نتوانسته نوکیا را از رکود نجات دهد چنان که روز گذشته نوکیا مجبور به خدا حافظی با سیستم عامل MeeGo  شد.

سیستم عاملی که نوکیا روی آن حساب های زیادی باز کرده بود هم اکنون با شکست مواجه شده و شرکت نوکیا اعلام کرده که از این پس دیگر با MeeGo کار نخواهد کرد . این سخن نوکیا برای تیم میگو نیز خوشایند نبود و آن ها نیز در جواب گفته اند  هر چند ما از میان شما برویم ولی دوباره باز می گردیم  , برگشت ما به گونه ای خواهد بود که پشتیبانی و پشتکار زیادی خواهیم داشت و به هیچ وجه نمی گذاریم سیستم عامل میگو از بین برود !

این پایانی غم انگیز بود برای MeeGo و نوکیا  والبته ضربه محکمی به هر دوی آنها.


منبع : GsmArena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه