پهپاد نجات غریق

تماشا کنید: آشنایی با پهپاد نجات غریق آلمانی شرکت مایکرو درونز

امروزه پهپادها در انواع و با اهداف مختلفی تولید شده و دیگر کسی از آنها فقط به عنوان یک دوربین فیلم‌برداری استفاده نمی‌کند. با گسترش تکنولوژی و توانایی بسیار بالای کوآدکوپترها در رساندن خود به مکان‌های مختلف در کمترین زمان ممکن، مهندسینی از کشور آلمان سعی کرده‌اند تا از پهپاد نجات غریق برای کمک به شناگرها استفاده نمایند.

آزمایش پهپاد نجات غریق شرکت مایکرو درونز به منظور نجات شناگران در حال غرق شدن

به تازگی اخبار منتشر شده از اروپا نشان می‌دهد که انجمن ملی نجات غریق آلمان در حال آزمایش پهپادهایی برای نجات افراد در حال غرق شدن است. شرکت مایکرو درونز (Microdrones) که از شرکت‌های آلمانی فعال در این حوزه به حساب می‌آید، با این انجمن همکاری نزدیکی داشته و تمام تابستان نیز مشغول آزمایش پهپاد نجات غریق خود بوده است.

در ویدئوی رسمی منتشر شده، فردی را در حال غرق شدن می‌بینیم که تلاش می‌کند سر خود را بیرون از آب نگاه دارد. همزمان با آن و زمانی که یکی از افراد تیم نجات غریق برای کمک کردن به این فرد وارد آب می‌شود، پهپاد نجات غریق نیز با رساندن خود به آن مرد، وسیله‌ای شناور و بادی را درون آب می‌اندازد تا او بتواند پیش از رسیدن نجات غریق، در سلامت کامل بماند:

رابرت رینک، یکی از اعضای انجمن نجات غریق آلمان در مصاحبه‌ای، نقش پهپادها را بسیار موثر خوانده است:

یکی از موانع اصلی در نجات افرادی که در حال غرق شدن هستند، وحشت بسیار بالای آنهاست. معمولا در این شرایط ما نمی‌توانیم به موقع خود را به آنها برسانیم. اما زمانی که یک پهپاد پیش از اینکه ما به سراغ آنها برویم، وسیله‌ای شناور را برای کمک به این افراد درون آب بیندازد، وحشت آنها کم شده و امکان نجات آنها نیز افزایش پیدا می‌کند. بدون شک استفاده پهپاد نجات غریق می‌تواند نقش بسزایی در زنده نگاه داشتن شناگرهای در حال غرق شدن داشته باشد.

پهپاد md4-1000 شرکت مایکرو درونز با داشتن بدنه‌ای از جنس فیبر کربن و سیستم GPS داخلی، می‌تواند در شرایط آب و هوایی سخت بدون هیچ مشکلی به پرواز در آید. حتی این پهپاد می‌تواند در بادهای شدید هم بر فراز آب‌های خروشان پرواز کرده و امداد رسانی کند.

انجام آزمایش پهپاد نجات غریق آلمانی توسط شرکت مایکرو درونز، اهمیت بسیار بالای استفاده از چنین دستگاه‌هایی را به تصویر می‌کشد. بدون شک سرعت بالایی که این پهپادها در رساندن خود به مکان‌های مختلف دارند، می‌تواند امداد رسانی را دگرگون کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*