اپلیکیشن Fingerprint Gestures

دانلود کنید:‌ با اپلیکیشن Fingerprint Gestures یک اسکنر اثرانگشت پیشرفته داشته باشید

یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد گوشی گوگل پیکسل (Google Pixel)، کاربردهای پیشرفته و متنوع حسگر اثر انگشت آن است که علاوه بر باز کردن صفحه نمایش گوشی به صورت ایمن، امکانات جانبی دیگری نیز به کاربر ارایه می‌دهد. زمانی که گوگل پیکسل به عنوان جایگزینی برای گوشی‌های سری نکسوس معرفی شد، در این بین بسیاری از صاحبان گوشی‌های برند نکسوس، بابت فراموش شدن گوشی آنها نزد گوگل نگران شدند؛ اما با معرفی اپلیکیشن Fingerprint Gestures به فروشگاه رسمی گوگل (Google Play Store)، احتمالا امید به این دسته از کاربران باز خواهد گشت. به کمک این اپلیکیشن می‌توانید امکانات مشابهی همچون قابلیت‌ها اسکنر اثر انگشت گوگل پیکسل را در گوشی خود داشته باشید.

پیش از این نیز یک توسعه دهنده،‌ در فروم‌های تخصصی اندروید، اپلیکیشنی را ارائه کرده بود که قابلیت‌های جذاب حسگر اثر انگشت پیکسل را به دیگر گوشی‌های اندرویدی می‌آورد؛ اما در تست‌های انجام گرفته چندان موفق ظاهر نشد و با برخی گوشی‌ها سازگاری خوبی نشان نداد. اینک اپلیکیشن فینگرپرینت جسچرز موفق شده در بسیاری از گوشی‌های اندروید اجرا شود تا اکنون نسخه بتا آن به صورت رسمی، از طریق گوگل پلی قابل دریافت باشد.

هدف اصلی توسعه دهنده اپلیکیشن Fingerprint Gestures بیشتر از هر قشر دیگری، کاربران گوشی‌های نکسوس بوده است تا آن‌ها نیز بتوانند از قابلیت‌های تلفن‌های پیکسل بهره‌مند باشد. هرچند به لطف آن‌ها صاحبان دیگر گوشی‌های اندرویدی نیز می‌توانند این برنامه را نصب کرده و از آن لذت ببرند. کاربران بعد از نصب اپلیکیشن فینگرپرینت جسچرز قادر خواهند بود تا از طریق یک بار ضربه، دو بار ضربه پیاپی، و یا کشیدن انگشت خود از یک طرف به طرفی دیگر بر روی حسگر اثر انگشت، دستوراتی از پیش تعیین شده را اجرا کنند.

از جمله عملکردهای اپلیکیشن Fingerprint Gestures دکمه‌های ناوبری، باز کردن پنجره نوتیفیکیشن، باز کردن تنظیمات سریع، کنترل رسانه‌ها، باز کردن یک اپلیکیشن خاص و مواردی دیگر هستند. همچنین اگر که گوشی اندروید شما روت شده باشد، با استفاده از این برنامه تازه انتشار یافته، می‌توانید اعمال دیگری همچون اسکرول کردن صفحه و یا فعال کردن حالت استراحت را نیز در اختیار داشته باشید. علاوه بر این، کاربران اندروید نسخه 7 نوقا (Nougat) قادر خواهند بود حالت تقسیم صفحه نمایش را نیز با اپلیکیشن فینگرپرینت جسچرز تجربه کنند.

با اپلیکیشن Fingerprint Gestures ،‌ امکانات مدرن اسکنر اثر انگشت را تجربه کنید

نیاز به داشتن قطعه سخت افزاری حسگر اثر انگشت، بخش لاینفک استفاده از اپلیکیشن Fingerprint Gestures است، اما در مورد پیش نیاز نرم افزاری آن باید بدانید که تنها کاربران اندروید 6 به بعد قادر به استفاده از آن هستند. طبیعی است که هنگام معرفی اپلیکیشن هیچ اشاره‌ای به ایرادات احتمالی آن نشده است، اما پیش از کار کردن با آن و تنها با قضاوت از روی عکس‌های منتشر شده، می‌تواند شاهد تبلیغات در قسمت پایینی رابط کاربری بود. پس، بعد از دانلود و نصب اپلیکیشن سریعا تنظیمات آن را انجام داده و اگر که از تبلیغات آزار دهنده شدیدا بیزارید، تعداد دفعات مراجعه به آن برای تنظیم مجدد را کاهش دهید.

برای دریافت اپلیکیشن Fingerprint Gestures اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. این ویژپی در پوشی های جدید هواوی هست حتی گوشیه میان رده G8 این ویژپی رو در نسخه اندروید خودش داره

    • بله درسته، اما این اپلیکیشن اون رو به همه گوشی های اندرویدی میاره. البته G8 هم فکر نمیکنم به این اندازه قابلیت داشته باشه