McLaren JetSet خودرو پاک آینده

سال گذشته طراحان آلمانی شرکت Marianna Merenmies جایزه دوم بهترین طراحی مفهومی را به خود اختصاص دادند.این جایزه برای طراحی یک خودرو الکتریکی برای شرکت مک لارن به آنها اهدا شد.خودرو JetSET یک خودرو ۱۰۰% الکتریکی و با طراحی بسیار خاص و زیباست که در ادامه مطالب به معرفی کامل به همراه گالری عکسهایی از این خودرو می پردازیم.

شرکت های تولید کننده اتوموبیل های لوکس مانند McLaren همواره مشتریان خاص و البته ثروتمندی دارند که شاید نوع و مقدار مصرف سوخت خودرو آخرین چیزی باشد که خریداران این خودرو ها به آن اهمیت می دهند اما به عقیده شرکت مک لارن این دلیل نمی شود که آنها در طراحی خودرو های جدید خود به فکر استفاده از سوخت های پاک و جایگزین نباشند.از این رو خودرو جدید شرکت McLaren با نام JetSet یک خودروی ۱۰۰% الکتریکی است که توسط طراحان شرکت Marianna Merenmies آلمان به سفارش مک لارن طراحی گردیده است.
ظاهر جمع و جور و ابعاد کوچک این خودرو تک سرنشین و البته  استفاده از انرژی پاک الکتریکی آن را به گزینه بسیار مناسبی برای مسافرت های داخل شهری تبدیل کرده است که به گفته طراحان ، راننده این خودرو راحتی و لذت خاصی را هنگان سواری با این اتوموبیل تجربه خواهد کرد.

طراحی گلگیر ها و چرخ عقب در این خودرو بسیار عجیب است و تمامی قسمت های بدنه و شاسی JetSet  از الیاف فیبر کربن ساخته شده که باعث کاهش چشم گیر وزن این خودرو گردیده است.
به نظر می رسد طراحی خودرو های آینده کاملا به سمت استفاده از انرژی های پاک و به حداقل رساندن آلاینده های زیست محیطی پیش برود و شاید در سال های آتی دیگر خبری از آلودگی هوا و سروصدای ناهنجار در خیابان های محل زندگیمان نباشد.


منبع : ubergizmo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*