میلیونرهای ویدیویی؛ پردرآمدترین ستاره های یوتیوب چه کسانی هستند؟

بله‌ شیوه‌ی کلاسیک و رایج زندگی این است که شما درس بخوانید، یک کار آبرومندانه پیدا کنید و درآمد مناسبی داشته باشید. اما آیا با توجه به اشباع فوق شدید بازار کار در مشاغل سنتی، این روش هنوز هم جواب می‌دهد؟ اگر پاسختان منفی است، خواندن این گزارش درباره‌ی پردرآمدترین ستاره های یوتیوب در گجت نیوز احتمالا افق جدیدی را برایتان روشن خواهد کرد تا با راه و رسم مدرن ثروتمند شدن در قرن بیست و یکم آشنا شوید!

شاید اگر ۲۰ سال پیش (در جهان) و همین حالا (در کشور خودمان) به بزرگترهایتان بگویید که افرادی در اینترنت برای خود امپراطوری تشکیل داده‌اند و با انجام بازی‌های رایانه‌ای و به اشتراک‌ گذاشتن تجربه‌شان با دیگران، سالانه بیش از ۱۵ میلیون دلار درآمد دارند، آنها به شما بخندند و این حرف‌ها را پای جوانی و سادگیتان بگذارند! اما چه قبول کنید و چه نه، این شیوه‌ای است که جوانان زیادی در سراسر جهان در حال استفاده از آن برای کسب یک درآمد جذاب و رویایی هستند.

PewDiePie در رتبه‌ی اول قرار گرفته است

میلیونرهای ویدیویی؛ پردرآمدترین ستاره های یوتیوب چه کسانی هستند؟

مجله‌ی فوربز به تازگی لیست سالانه‌ی پردرآمدترین ستاره های یوتیوب را منتشر کرده است که مطابق پیش‌بینی‌ها و همان‌طور که خیلی از طرفداران پر و پا قرص این شبکه حدس می‌زدند، پیو دی پای (PewDiePie) در رتبه‌ی اول قرار گرفته است. این گیمر سوئدی محبوب که سال گذشته نیز رتبه‌ی اول لیست فوربز را به خود اختصاص داده بود، با کسب درآمد ۱۵ میلیون دلار در یک سال، پردرآمدترین ستاره‌ی این شبکه‌ی به‌اشتراک‌گذاری ویدیو محسوب می‌شود.

کاری که او در واقع انجام می‌دهد این است که بازی‌های جدید را تهیه می‌کند، از بازی کردن خود فیلم می‌گیرد و در حین بازی، شوخی‌های بامزه‌ای با مخاطبان و البته کاراکترهای داخل بازی انجام می‌دهد. این سناریوی ساده باعث شده است تعداد کسانی که کانال او را در یوتیوب دنبال می‌کنند، رکورد رشد طی سال‌های اخیر را جابجا کند و به مرز ۵۰ میلیون مشترک در حال حاظر نزدیک شود!

پیو دی پای همچنین جزو دسته‌ی محدودی از پردرآمدترین ستاره های یوتیوب محسوب می‌شود که درآمد آنها نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد افزایش پیدا کرده است. این دسته که ۱۲ رتبه‌ی برتر این لیست را تشکیل می‌دهند، روی هم رفته توانسته‌اند درآمدی معادل ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار را در سال گذشته کسب کنند!

با دیگر نفرات لیست پردرآمدترین ستاره های یوتیوب آشنا شوید

میلیونرهای ویدیویی؛ پردرآمدترین ستاره های یوتیوب چه کسانی هستند؟

در جایگاه دوم بعد از ستاره‌ی سوئدی، رومن اتوود (Roman Atwood) قرار دارد که اولین ویدیو کلیپ خود را حدود پنج سال پیش در یوتیوب آپلود کرد. او در آن ویدیو، یک بطری خالیِ دستگاه خنک‌کننده‌ی آب را بر روی مردم خیابان پرتاب می‌کرد و از واکنش‌های آنها فیلم می‌گرفت. شاید با خود فکر کنید که چگونه همچین ایده‌ی سطح پایینی می‌تواند یک نفر را به یکی از پردرآمدترین ستاره های یوتیوب تبدیل کند؟ خب نکته دقیقا همینجاست. شما دقیقا نمی‌دانید که کاربران از چه چیزی بیشتر خوششان می‌آید، بنابراین بهتر است همه‌ی روش‌های ممکن را امتحان کنید!

اتوود در حال حاضر یکی از میلیونرهای دنیای اینترنت محسوب می‌شود و سال ۲۰۱۶ نیز با کسب درآمد ۸ میلیون دلاری، برای چندین بار از مرز یک میلیون دلار عبور کرده است. او حالا علاوه بر فعالیت در یوتیوب، دارای خط تولید لوازم جانبی با برند اختصاصی خود بوده و قراردادهای تبلیغاتی پرسودی را نیز با شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف به ثبت رسانده است.

لیلی سینق (Lilly Singh) نفر سوم لیست پردرآمدترین ستاره های یوتیوب در مجله‌ی فوربز است. او یکی از محبوب‌ترین و البته خلاق‌ترین کمدین‌های یوتیوب محسوب می‌شود و سال ۲۰۱۶ با کسب درآمد ۷.۵ میلیون دلاری، خود را به رتبه‌ی سوم این لیست اضافه کرده است.

میلیونرهای ویدیویی؛ پردرآمدترین ستاره های یوتیوب چه کسانی هستند؟

با بررسی سه رتبه‌ی اول، لیست امسال فوربز را کنار می‌گذاریم. این لیست البته در سایت منبع ادامه دارد و تا بررسی درآمدهای متوسط این ستاره‌های مجازی که به ۱.۵ میلیون دلار می‌رسد نیز دنبال خواهد شد؛ اگر می‌خواهید این لیست را به طور کامل مشاهده کنید، می‌توانید به این لینک در مجله‌ی آنلاین فوربز مراجعه کنید،

سخن معروفی از قدیم وجود دارد که می‌گوید بهترین روش این است که کاری که بیشتر از همه به آن علاقه دارید را به عنوان حرفه‌ی اصلی خود انتخاب کنید و خوش‌بختی آن است که بتوانید فردی را پیدا کنید که در ازای انجام علاقه‌مندی‌هایتان، به شما پول پرداخت کند! بنابراین حالا که این بستر مجازی و نمونه‌های مشابه آن در داخل و خارج از کشور وجود دارد، شاید بهتر باشد همه‌ی ما تنبلی را کنار بگذاریم و با اجرای یک ایده‌ی خلاقانه از این فرصت استفاده کنیم؛ کسی چه می‌داند، شاید نام شما هم در لیست بعدی میلیونرهای دنیای اینترنت ثبت شده باشد!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*