بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016

قرار نیست تا همواره تمامی وسایل نقلیه ظاهری لوکس داشته و برای استفاده در شهر و یا رفت و آمدهای روزانه مورد استفاده قرار بگیرند. برای آن دسته از افرادی که مایل به کاوش و جستجویی سراسر هیجان در محیط‌های خارج از شهر و مسیرهای صعب‌العبور هستند، شرکت‌های مختلف اقدام به تولید غول‌های بیابانی می‌کنند، وسایلی که در قدرت حرف اول و آخر را می‌زنند. البته این موضوع به این معنی نیست که بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 ظاهری جذاب ندارند، بلکه این ملاک در درجه‌های بعدی قرار می‌گیرد؛ توان حرکتی مهمترین فاکتور وسایل نقلیه آف رود است.

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 ، سلطان بلامنازع حرکت در مسیرهای صعب‌العبور هستند

البته مطمئن نیستیم بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 چندان شباهتی با مدل‌های سال گذشته داشته باشند. در 2015 شاهد تانکی عظیم‌الجثه، ماشینی مختص سکنه خارج از شهر و از این قبیل موارد بودیم، اما همانند هیچ کدام از آن‌ها امسال یافت نمی‌شود. در عوض، امسال با انواع گسترده‌ای از وسایل نقلیه مختص کوه و بیابان و مناطق خارج از شهر مواجه هستیم که تقریبا هر ذائقه و سلیقه‌ای را پوشش می‌دهند. برخلاف دیگر خودروها و موتورسیکلت‌ها که در گل و خاک آزار و اذیت شده و ممکن آسیب ببیند، بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 دقیقا برای همین کار طراحی شده‌اند تا مسیرهای صعب‌العبور را به راحتی پشت سر بگذارند.

Sherp ATV

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016شرپ ای تی وی (Sherp ATV) جزو بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 محسوب شده و حقیقتا ظاهری عجیب و غریب دارد، گویا به تازگی از دل یک بازی کامپیوتری و تخیلی پا به دنیای واقی گذاشته است. به لطف تکیه بر لاستیک‌هایی 1.6 متری، شرپ ای تی وی قادر است تا از هر مانعی که بر سر راهش می‌آید عبور کرده و همچنین هر مسیری شامل آب و رودخانه را به راحتی پشت سر بگذارد. برای شناکردن در مسیر رودخانه، این خودرو بر روی سنگ‌های موجود در مسیر با قدرت پای گذاشته و درخت‌های کوچک را زیر پاهای تنومند خود تماما می‌شکند. نکته بسیار جالب اینجاست با وجود عظیم‌الجثه‌ بودن شرپ ای تی وی، وزن آن تنها هزار و سیصد کیلوگرم بوده و حتی از برخی اتومبیل‌های جاده نیز سبک‌تر است. موتور توربودیزل یک و نیم لیتری آن 44 اسب بخار توان داشته و اندازه آن در مقایسه با قدرتش بسیار کوچک است. یک سواری وحشی و خشن تنها چیزی است که از این وسیله نقلیه انتظار می‌رود.

B14 Adventure

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016در طول هفته و حین عبور از معابر شهری با اسکوترهای برقی زیادی برخورد می‌کنیم، اما هیچ کدام از آن‌ها حتی توان مقایسه با محصول مورد نظر ما را ندارند. این وسیله بی 14 ادونچر نام داشته و تقریبا هر فردی را به استفاده از وسایل موتوری الکتریکی به صورت ایستاده تشویق می‌کند. این اسکوتر با رای بالایی در زمره بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 قرار گرفته و عملکرد فوق‌‌العاده‌ای دارد تا به این وسیله با انتقال قدرت الکتریکی چهار هزار و چهار صد وات، مسیر خود را به راحتی از میان گل و لای و همچنین سنگ و ماسه پیدا کند. حفاظ قسمت زیرین، وسیله را حین رسیدن به سرعت 48 کیلومتر بر ساعت طی 3.6 ثانیه و همچنین رسیدن به حداکثر سرعت 60 کیلومتر بر ساعت حفاظت می‌کند. از دیگر مزایای آن امکان جمع و تاکردن وسیله است، پس افرادی که مایلند بی 14 ادونچر آن‌ها پاکیزه باقی بماند می‌توانند در مسیرهای پر از گل و لای آن را در خودروی خود حمل کنند. وزن این وسیله تنها 37 کیلوگرم است.

 Nissan Winter Warriors

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016جنگجوهای زمستان نیسان در عبور از مناطق پوشیده از برف تبحر خاصی دارند. پیش از این تصمیم بر این بود تا کیا سورنتو اسکی گاندلو (Kia Sorento Ski Gondola) در لیست بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 گنجانده شود، اما در همین هنگام نام خودروی توانمند نیسان به عنوان یگانی قدرتمند برای پاسداری از مناطق برفی خودنمایی کرد. نیسان با ساخت وینتر واریور نه تنها این جنگجوهای زمستانی را نسبت به مدل ساخت دست کمپانی کیا در مقام بالاتری قرار داد، بلکه مجموعه‌ای ارزشمند از این خودرو را ساخته (چند دستگاه) و در مناطق برفی رها کرد.

نیسان پس از رونمایی از مبارز زمستانی راف (Rogue) در نمایشگاه خودرویی مونترال سال 2016، با سه کراس‌اور مفهومی به همان سبک در نمایشگاه شیکاگو حاضر شد. این کراس‌اورهای مورانو برای مبارزه با برف و کولاک در نظر گرفته شده و مختص نواحی سردسیر و برفی طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر، این دسته از بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 در برابر هر چیزی همچون یخ، برف و بوران که زمستان همراه خود می‌آورد، مقاوم هستند. هر سه خودرو مجهز به سیستم‌های پیشرفته بوده و با شنی‌های مخصوص حرکت در برف، طراحی داخلی ارتقا یافته و بدنه تقویت شده ارائه شده‌اند و دارای دو دیفرانسیل هستند. گفتنی است جایگزینی چرخ‌های این کراس‌اورها با شنی مخصوص حرکت در برف، بر عهده شرکت آمریکایی ترک‌ تراک (Track Truck) بوده است. این شنی‌ها صد و بیست سانتی‌متر طول، هفتاد و شش سانتی‌متر ارتفاع و سی و هشت سانتی‌متر عرض دارند.

Nikola Zero

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016دیگر ای تی وی (ATV –> All Terrain Vehicle) معرفی شده در این سال که واقعا لیاقت قرارگیری در بین بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 را دارد، نیکولا زیرو (Nikola Zero) است. وقتی برای اولین بار نقشه کمپانی نیکولا موتور (Nikola Motor) برای ساخت یک یو تی وی و ابزار کار خودرو (UTV –> Utility Task Vehicle) تمام الکتریک با توان 520 اسب بخار اعلام شد، بسیاری خوشحال شده و از همان زمان نقشه جایگزینی این وسیله را با وسایل نقلیه عادی خود، در زمان رویارویی با مشکل و یا برخورد با مسیرهای صعب‌العبور کشیدند. هنوز که هنوز است این استارت آپ با وعده‌هایی جثورانه و بزرگ‌تر از لقمه دهان یک کمپانی تازه کار، مشغول به اتمام رساندن طراحی نیکولا زیرو است.

در سال جاری شاهد عرضه نمونه اولیه و پیش ساخته نیکولا زیرو با توان خارق‌العاده 520 اسب بخار بودیم. این وسیله شدیدا دوست‌دار طبیعت است، به همین منظور حتی تمام تلاشش را می‌کند تا انرژی الکتریکی مورد نیازش را از پانل‌های خورشیدی به کار رفته در سقف خود تامین کند. به لطف استفاده از باتری 72 و یا 107 کیلو وات ساعتی در آن در کنار پانل‌های خورشیدی یاد شده، انتظار می‌رود تا نیکولا زیرو به عنوان یکی از بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 بتواند چیزی حدود 160 تا 320 کیلومتر را بسته به باتری انتخابی برای آن بپیماید. علاوه بر تنومندی و توانمندی در ردکردن مسیرهای صعب‌العبور، نیکولا زیرو با دست یافتن به سرعت صفر تا نود کیلومتر بر ساعت در سه ثانیه، به یک سوپراتومبیل نیز شباهت دارد.

زیرو در مقایسه با دیگر یو تی وی‌های موجود، چندین برابر قدرتمندتر (و همچنین گران قیمت‌تر) است، البته اگر اعداد و ارقام مشخصه‌های ساختاری نمونه اولیه آن به مرحله تولید رسیده و تبدیل به محصولی تجاری شود. نیکولا موتور به هر حال به نقشه بلندپروازانه خود، شامل یک سلول سوختی نیمه کامیون دوربرد، ادامه داده و به این وسیله مسیر را برای ورود هر رقیبی دیگر در چنین سطحی تنگ و تنگ‌تر می‌کند. به هر حال امیدواریم تا علاوه بر آوردن نام این پیش نمونه در بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 ، بتوانیم نام آن را به عنوان یک محصول تجاری موجود در بازار، در لیست بهترین وسایل نقلیه آف رود سال آینده نیز بیاوریم.

SkyRunner MK 3.2

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016تاکنون وسایل نقلیه پروازی زیادی را دیده‌ایم که قادر به پشت سر گذاشتن انواع زمین‌ها و مسیرهای صعب‌العبور نیز بوده‌اند. حتی برخی قادرند تا علاوه بر خشکی، در میانه‌های رودخانه و هر مسیر آبی نیز راه خود را پیدا کنند. به عبارتی دیگر، این وسایل چندکاره بوده و در زمین، آب و در آخر در صورت غیر قابل عبور بودن مسیر، راه خود را از آسمان باز می‌کنند. اسکای رانر ام کا 3.2 به یکی از برگزیده‌ترین کلاس‌‎های این دسته از وسایل نقلیه اختصاص داشته و می‌تواند زمین ناهموار و غیر قابل عبور را به مقصد آسمان بی‌کران بدرود بگوید.

قسمتی از این وسیله یک دون باگی (Dune Buggy) بوده و دیگر قسمت آن یک هواپیمای کوچک است و برای پیدا کردن مسیر خود از میان گل و لای تا حداکثر سرعت 113 کیلومتر بر ساعت، به انتقال قدرت مستقل خود تکیه می‌کند. اسکای رانر ام کا 3.2 می‌تواند به کمک بال‌های پارافویل خود با سرعتی بالغ بر 84 کیلومتر بر ساعت در آسمان به پرواز دربیاید. یک باک پر این وسیله، شخص سوار بر آن را 380 کیلومتر در سفری زمینی و 220 کیلومتر در سفری دریایی جابه‌جا خواهد کرد.

توان ملخ هواپیمای آن، به عنوان یک سیستم نجات دو برابر شده تا به این وسیله یکی از بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 را حین قرارگرفتن در شرایط اضطراری و گیرکردن در مسیرهای صعب‌العبور همانند فرورفتن در گل و لای، به زور به سوی آسمان پرتاب کند. بدون شک در لیست بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 ، اسکای رانر ام کا 3.2 تنها موردی است که اکثریت قریب به اتفاق کاربران دوست دارند تا آن را تجربه کنند، چرا که وسیله‌ای “همه کاره” است.

Neematic FR/1

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016دوچرخه‌های الکتریکی روز به روز در حال پیشرفت و توسعه هستند. در این سال به مدل بسیار قانع‌کننده استلث بامبر (Stealth Bomber) برخورد کرده و بعد آن شاهد بودیم که رقبای توانمندی پا به عرصه وجود گذاشتند. یکی از رقبای قدرتمند این محصول که در آن واحد یک دوچرخه خاکی، دوچرخه برقی و یک دوچرخه کوهستان است، نیمتیک اف آر / 1 نام داشته و به یک پدال فوق‌العادی قوی 20 کیلو واتی مجهز شده است. طراحی بدنه در ترکیب با این پدال بسیار قوی سبب می‌شود تا کاربر بتواند به سرعتی بالغ بر 100 کیلومتر بر ساعت رسیده و به این ترتیب علاوه بر قرارگیری در بین بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 ، خود را به عنوان سریع‌ترین دوچرخه الکتریکی دنیا به جهان معرفی کند. در نظر داشته باشید چنین بیشینه سرعتی حتی در برخی از موتورسیکلت‌های الکتریکی نیز یافت نمی‌شود.

نیمتیک اف آر / 1 عملکردی بسیار قابل قبول داشته و به لطف باتری 2.2 کیلو وات ساعتی خود می‌تواند بین 50 تا 100 کیلومتر، بسته به سختی راه و فشار آمدن به آن برای عبور از مسیرهای صعب‌العبور، حرکت کند. به احتمال زیاد پیش فروش این وسیله از سال آینده میلادی آغاز خواهد شد و از آنجایی که نام این استارت آپ تاکنون به گوش نرسیده و محصولی تجاری از آن در عمل مورد استفاده قرار نگرفته، باید تا زمان مشاهده و تست این دوچرخه الکتریکی، درباره عملکرد آن با احتیاط صحبت کنیم.

Defender Heritage Edition with Icarus pop-top

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016در دنیای اتومبیل‌های دو محوره (4×4) سال جاری واقعا به یاد ماندنی است. جیب رنگلر (Jeep Wrangler) شمع هفتاد و پنجمین سالگرد تولد خود را فوت کرد، تویوتا لندکروز (Land Cruiser) به عنوان یکی از پادشاهان قدیمی و بلامنازع این سری از خودروها ظاهری جدید پیدا کرده و توان آن به رقم خارق‌العاده دو هزار اسب بخار رسید و همچنین لقب سریع‌ترین شاسی بلند را از آن خود کرد و از طرفی دیگر لندرور دیفندر (Land Rover Defender)، بعد از 68 سال به تولید خود پایان داد. دیفندر برای چند دهه از بازار اتومبیل آمریکا دور بود، به همین دلیل دیدن شوق و ذوق ما بعد از مشاهده نسخه جدید این میراث قدیمی در کوه‌های کارولینای شمالی طبیعی است.

نه تنها دیدن یکی از بهترین وسایل نقلیه آف رود هر چند قدیمی خود منظره‌ای شگفت‌انگیز را ایجاد می‌کند، بلکه به لطف وجود سقفی خاص و متحرک، به این هیجان افزوده می‌شود. با توجه به این سقف، اندازه عرضی و طولی خودرو و همچنین توان آن برای رد شدن از مسیرهای صعب‌العبور، این مدل خاص از لندرور دیفندر حقیقتا بهترین وسیله‌ای است که گروهی از افراد می‌توانند برای گشت‌زنی‌های اکتشافی و ماجراجویانه خارج از شهر و جاده داشته باشند. خوشبختانه آخرین سال حضور لندرور دیفندر و بازنشستگی این خودرو، با مشاهده بهترین نسخه ممکن از آن همراه شد.

Yamaha T7 concept

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016طرح مفهومی یاماها تی 7 در سال جاری و در نمایشگاه EICMA، موتورسیکلت سواران عاشق ماجراجویی را شدیدا شیفته خود کرد. یاماها تی 7 با مدل دیگر این شرکت یعنی یاماها ایکس تی 600 زد تینرا (Yamaha XT600Z Tenere) شباهت داشته و تصمیم دارد تا بین دقت، سرعت و قدرت تعادل ایجاد کند و به یکی از بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 تبدیل شود. بر اساس گفته‌های یاماها، موتورسیکلت‌های میان‌رده مختص ماجراجویی، درست همانند محصولات عادی و مختص جاده عمل کرده و تنها در گل و لای و یا سنگ و بوته، سرعت وسیله را فدای قدرت برای عبور از موانع می‌کنند.

یاماها تی 7 در نظر دارد تا این نقص موتورسیکلت‌های آف رود را از بین برده و با استفاده از شاسی موتورسیکلت جدید و سبک و همچنین نسخه تکامل یافته موتور 700 سی‌سی CP2، بین قدرت، دقت و سرعت تعادل ایجاد کند. شاید خودرویی هر چند بزرگ و دارای توان بالا، حتی به کمک لاستیک‌های غول پیکر، قادر نباشد تا از مسیری سنگی و بسیار دشوار عبور کند، اما هرگز مانعی برای یاماها تی 7 وجود نخواهد داشت. اهمیتی ندارد که در شهر، جاده و یا صعب‌العبورترین مسیر ممکن خارج از شهر قرار دارید، چرا که یاماها تی 7 در هر صورت مسیر خود را به مقصد پیدا خواهد کرد.

Uji SafariSeat

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016در میان بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 تاکنون آیتم‌هایی را مشاهده کردیم که از بهترین تکنولوژی‌های روز استفاده کرده تا به این وسیله با ساخت وسایلی قدرتمند و تکنولوژیک، نگاه‌ها را به خود خیره کنند. در بین این وسایل کمتر موردی دیده می‌شود که مستقیما با هدف خدمت به بشریت، همچون سافاری سیت، ساخته شده باشد. این وسیله در واقع یک ویلچیر است که برای افراد ناتوان و معلول طراحی شده و در نظر دارد تا رفت و آمد را برای آنان تا حد ممکن آسان سازد. در حالت عادی جابه‌جایی از هر مسیری فاقد سنگ‌فرش و پیاده‌رو برای این افراد تقریبا ناممکن است، اما سافاری سیت تصمیم دارد تا توان حرکتی را برای آنان افزایش دهد.

ویلچیرهای عادی برای مناطق روستایی و هر مسیری بدون سنگ‌فرش و یا آسفالت مناسب نیستند، اما سافاری سیت به لطف پیشرانه اهرمی، لاستیک‌های پره‌دار و همچنین سیستم تعلیق و ترمز کارآمد، حرکت در چنین مسیرهایی را به راحتی ممکن کرده است. برخلاف دیگر وسایل آف رود برای کمک به تحرک و پویایی افراد ناتوان، محصول مورد نظر تا حد ممکن با هزینه‌ای پایین برای کاهش قیمت نهایی طراحی شده است. نکته جالب درباره آن، انتشار عمومی نقشه سازه و طرح کلی پروژه است. به این ترتیب افراد مایل خواهند توانست تا نسخه مورد نظر خود را بسازند. این طرح در کیک‌استارتر (Kickstarter) توسط صد نفر پشتیبانی شده و از هر کدام از آن‌ها 250 دلار دریافت کرده است.

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016

Hennessey VelociRaptor 6×6

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016چگونه می‌توان وانت رپتور فوق‌العاده قدرتمند فورد اف 150 (Ford F-150) را با توان 450 اسب بخار، از این وحشی‌تر کرد؟ بدون شک هیچ راه‌کاری به جز افزودن یک محور دیگر پاسخ‌گوی این سوال نخواهد بود. برای اطمینان از برآورده‌شدن درخواست یادشده، به نظر می‌رسد در کنار افزودن محور سوم، اضافه کردن 150 اسب بخار بیشتر به توان موتور این خودرو نیز کافی باشد. به نظر شما چه کسی بهتر از هنسی (Hennessey)، سازنده سریع‌ترین اتومبیل تا به امروز در کل تاریخ (به صورت غیر رسمی)، می‌تواند این خواسته را برآورده کند؟

علاوه بر افزودن محور سوم و تبدیل ماشین به یک خودروی سه محوره (6×6) و همچنین افزودن لاستیک‌های بیشتر در کنار افزایش توان موتور، هنسی ولوسای رپتور تغییراتی درسیستم تعلیق و ترمز، طراحی لاستیک‌ها، سپرهای جدید و همچنین چراغ‌های ال ای دی داشته است. هنسی ولوسای رپتور ظاهری بسیاری جذاب داشته و قدرتمندی آن از همین ظاهر پیداست. البته، هر شخصی این فرصت را پیدا نخواهد کرد تا یک سواری بی‌نظیر با آن داشته باشد، چرا که قیمت هنسی ولوسای رپتور حدود 300 هزار دلار تعیین شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*