شناسایی 16 بیماری مختلف

شناسایی 16 بیماری مختلف از جمله سرطان دستگاه با تست تنفس

شناسایی 16 بیماری مختلف و نیز بیماری سرطان از طریق تست ساده تنفس امکان‌پذیر شد و این موفقیت به پزشکان و بیماران کمک می‌کند تا بیماری را در مراحل ابتدایی تشخیص دهند.

پزشکان متبحر یونان باستان به خوبی آگاه بودند که تنفس انسان، شاخصی بسیار گویا از وضعیت سلامت فرد است. اخیرا نیز پزشکان انستیتوی فناوری رژیم صهیونیستی با استفاده از یک فناوری جدید در صدد اثبات این مهم هستند. شناسایی 16 بیماری مختلف و سرطان اصلی‌ترین دستاورد تیم پزشکان بود.

شناسایی 16 بیماری مختلف و سرطان با آزمایش تنفس

تیم یاد شده توانست با توسعه یک دیوایس تنفسی در حدود 16 بیماری مختلف شامل سرطان ریه و بیماری پارکینسون را در فرد بیمار تشخیص دهند. هر چند این وسیله هنوز مراحل توسعه و تکمیل خود را طی می‌کند و نمی‌توان از حالا بر روی آن در جهت تشخیص بیماری حساب کامل باز کرد.

با این وجود این تیم امید بسیاری دارد که دستگاه جدید بتواند به سرعت و با حداقل ایجاد مزاحمت برای بیمار، مبادرت به تشخیص بیمار وی در مراحل ابتدایی کند. در آزمایش انجام شده با استفاده از این دیوایس، نمونه تنفسی هزار و 400 بیمار تست شد.

پس از پایان این تست، هشت گونه سرطان، بیماری کرون (بیماری التهالبی روده)، بیماری پارکینسون، افزایش خون ریوی و چند بیماری دیگر در نمونه‌ها تشخیص داده شد. هر کدام از این بیماری‌ها دارای نشانه‌های شیمیایی خاص خود بوده که مختص به همان بیماری است که با تشخیص آن می‌توان ابتلای فرد به بیماری را تایید کرد.

در واقع ترکیبات شیمیایی فرد مبتلا به بیماری، ترکیبات خاصی است و با شناسایی آنها می‌توان به بیماری فرد پی برد. برای تشخیص این ترکیبات و نسبت، تیم یاد شده مبادرت به ساخت یک “جدول نانویی هوشمند مصنوعی” کرد که به “نانو بینی” موسوم است.

این وسیله از حسگرهای خاصی استفاده می‌کند تا بتواند ترکیبات شیمیایی متفاوت را تشخیص دهد. دیتاهای جمع‌آوری شده از این “نانو بینی” در ادامه توسط هوش مصنوعی تحلیل می‌شوند و در ادامه تشخیص بیماری با دقت 86 درصدی صورت می‌گیرد.

با استفاده از این ابزار جدید می‌توان بیماری را در مراحل ابتدایی آن یعنی در دوره‌ای که امکان درمان بیماری بیشتر است تشخیص داد. به طور مثال در خصوص بیماری مانند سرطان ریه، احتمال درمان بیماری در مراحل ابتدایی نسبت به دورانی که بیماری تشدید شده است تا 70 درصد افزایش پیدا می‌کند.

همچنین با این ابزار می‌توان در هر زمان و به کرات به آزمایش تنفس پرداخت. از سوی دیگر انجام آزمایش با این وسیله هیچ‌گونه عوارض جانبی و یا خطری به همراه ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*