شرکت خودروسازی UAZ

راه‌اندازی کارخانه مونتاژ شرکت خودروسازی UAZ روسیه در ایران

اواز (UAZ) نام یک شرکت خودروسازی روسی است که در شهر اولیانوفسک روسیه واقع شده و انواع خودروهای شاسی بلند، اتوبوس و کامیون تولید می‌کند. این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۹۴۱ آغاز کرده‌ و اکنون جزو شرکت‌های زیرمجموعه شرکت خودروسازی سولرس محسوب می‌شود. حال مسئولان شرکت خودروسازی UAZ اعلام کردند که در سال آینده قصد دارند کارخانه مونتاژ محصولات خود را در ایران و مصر راه‌اندازی کنند.

شرکت خودروسازی UAZ روسیه اخیرا در نمایشگاه خودرو تهران نیز حضور داشته و طبق برنامه قرار است با شریک ایرانی خود یعنی شرکت توان خودرو، سه مدل خودروی باری، پیکاپ وپاتریوت را مونتاژ کند. همچنین گفته می‌شود که این کارخانه، مرکز مشترک تولید خودروهای خود را در ویتنام راه‌اندازی خواهد کرد. مسئولان این شرکت روسی در نظر دارند با این برنامه، محصولات خود را در کشورهای عراق، افغانستان، سودان، لیبی، لائوس و کامبوج نیز به فروش برسانند.

شرکت خودروسازی UAZ

پاتریوت

از دیگر برنامه‌های شرکت خودروسازی UAZ روسیه، تاسیس نمایندگی‌های فروش در مناطق مختلف آمریکای لاتین، خاورمیانه و جنوب شرق آسیا است. به گفته‌ی آندره دوروفیف، مدیر بخش صادرات شرکت اواز، در برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است این شرکت حدود ۲۰ هزار خودرو را در سال به کشورهای مختلف صادر کند.

مدیر بازاریابی شرکت خودروسازی UAZ نیز عنوان کرد:

ما یک زمین ۵۰۰ هزار متری در اصفهان برای احداث کارخانه مونتاژ در نظر گرفته‌ایم و در حال آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای شروع تولید هستیم. در فاز اول این برنامه قصد داریم دو مدل پیکاپ و شاسی بلند پاتریوت را در کارخانه ایران تولید کنیم. از یک سال پیش در ایران به دنبال ارزیابی شرایط برای حضور در این بازار رو به رشد هستیم و در این مدت نیز چندین دستگاه از تولیداتمان وارد این کشور شده است.

شرکت خودروسازی UAZ

محصولات شرکت خودروسازی UAZ در ایران

وی در ادامه در خصوص محصولات این شرکت خودروسازی اضافه کرد که یکی از محصولات در کلاس پیکاپ و دوکابین است که در محدوده قیمتی ۸۰ میلیون تومان قرار دارد. مدل دیگر کارگو است که در کلاس خودروهای باری قرار می‌گیرد و قیمت آن از ۷۰ میلیون تومان شروع می‌شود. خودروی خانواده و شهری UAZ نیز شاسی بلند پاتریوت است که قیمت آن از ۱۱۰ میلیون تومان شروع شده و با توجه به آپشن‌هایی که دارد انتظار می‌رود با استقبال خوبی از سوی مشتریان مواجه شود. علاوه بر آن، تمامی این خودروها از استاندارد یورو ۶ بهره می‌برند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*