قرارداد رنو با ایدرو

قرارداد رنو با ایدرو ؛ تولید رنو سیمبل و رنو داستر در ایران به زودی کلید می‌خورد

طبق اخبار منتشر شده، به زودی قراردادی میان ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) و شرکت خودروسازی رنوی فرانسه امضا خواهد شد که بر اساس آن، دو محصول این شرکت فرانسوی در کشورمان تولید می‌شود. شرکت رنو پس از برجام با همکاری یک سازمان صنعتی، فعالیت خود را در بازار کشورمان از سر گرفته و اکنون گفته می‌شود که تولید رنو سیمبل و رنو داستر در ایران پس از امضای قرارداد رنو با ایدرو آغاز خواهد شد.

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه پس از لغو تحریم‌ها و آغاز برجام مجددا به بازار ایران بازگشت اما این بار به جای همکاری با ایران خودرو و سایپا به دلیل مشکلاتی که در ارتباط با این شرکت‌های خودروساز ایرانی وجود داشت، تصمیم گرفت تا برای حضور جدی‌تر در بازار کشورمان با یک سازمان صنعتی به نام ایدرو وارد همکاری شود. بر همین اساس، تفاهم‌نامه همکاری رنو با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا شد و این تفاهم‌نامه در هفته‌های آینده به قرارداد تبدیل می‌شود.

قرارداد رنو با ایدرو

Renault Duster

سهام 60 درصدی رنو در شرکت مشترک با ایدرو

بر اساس قرارداد رنو با ایدرو ، قرار است خودروهای رنو سیمبل (Renault Symbol) و رنو داستر (Renault Duster) در سال 2018 به عنوان نخستین محصولات شرکت مشترک حاصل از این قرارداد، در بازار ایران عرضه شود. این شرکت مشترک با سرمایه‌گذاری 60 درصدی رنو و سرمایه‌گذاری 40 درصدی ایدرو تاسیس خواهد شد. سایت خودروسازی بن رو نیز توسط سازمان ایدرو در قبال انتقال و بومی‌سازی فناوری تولید خودرو در اختیار شرکت مشترک با رنو قرار می‌گیرد.

شرکت رنوی فرانسه، نخستین خودروساز دنیاست که برای ایجاد شرکت مشترک در ایران، بالای 50 درصد سهام دارد و به همین دلیل احتمالا برای تولید محصولاتش در کشورمان نظارت و جدیت بیشتری را به کار می‌برد. پیش‌بینی می‌شود که این جدیت با تولید با کیفیت رنو سیمبل و رنو داستر در ایران و همچنین افتتاح مراکز خدمات فروش و پس از فروش به وقوع بپیوندد.

قرارداد رنو با ایدرو

Renault Symbol

جزئیات تولید خودرو در ایران طبق قرارداد رنو با ایدرو

طبق قرارداد رنو با ایدرو قرار است در فاز اول همکاری، 150 هزار دستگاه خودرو در سال در کشورمان تولید شود و این رقم در فاز دوم همکاری به 300 هزار دستگاه در سال خواهد رسید. خودروی سدان رنو سیمبل و خودروی شاسی بلند رنو داستر نخستین محصولات این شرکت فرانسوی است که در خط تولید شرکت مشترک رنو و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار می‌گیرد. قرار است این دو خودرو در سال آینده تولید و روانه بازار کشورمان شود. حتی خبرهایی مبنی بر توافقات اولیه برای صادرات محصولات تولیدی در ایران به کشورهای دیگر نیز شنیده شده است. همچنین با ملزم شدن رنو به راه‌اندازی مرکز خدمات پس از فروش تخصصی در ایران به نظر می‌رسد که از این پس کیفیت محصولات و خدمات بهتر از قبل خواهد شد و دیگر شاهد ارائه خدمات نامناسبی همچون تندر و ساندرو نخواهیم بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*