دانلود بهترین برنامه های آلارم برای اندروید و آی او اس که بیدارباش شما را تضمین می‌کنند

باید اعتراف کنیم برخی از ما، خواب‌ بسیار سنگینی داریم و کابوس اصلی ما، بلند شدن از رخت خواب در ساعات اولیه روز است. همچنین در برخی روزها به خاطر برنامه‌ها یا رویدادهای خاص، باید زودتر از همیشه از خواب بیدار شویم و خواب ماندن در آن روز، مساوی از دست دادن یک فرصت تکرار نشدنی است. در ادامه به معرفی بهترین برنامه های آلارم برای اندروید و آی او اس می‌پردازیم که بیدار شدن شما با استفاده از آن‌ها تضمینی است.

هیچ زمانی لذت بخش‌‎تر از چرت زدن کوتاه بعد از بیدار شدن از خواب شبانه نیست، به همین دلیل در همه برنامه های آلارم قسمتی به این عنوان (Snooze) تعبیه شده است. در واقع بعد از به صدا در آمدن ساعت هشدار و اعلام بیدارباش، با زدن Snooze به کاربر فرصت داده می‌شود تا چند دقیقه دیگر نیز بخوابد. این قابلیت، خیلی مواقع به ضرر کاربر تمام می‌شود. چرت بعد از بیدارباش، بیشتر مواقع چنان سنگین می‌شود که دیگر از هیچ بیدارباشی تا میانه‌های ظهر خبری نیست! مزیت بهترین برنامه های آلارم معرفی شده در ادامه برای اندروید و آی او اس این است که تا وقتی کاربر فعالیت مشخصی انجام ندهد، دست از سر و صدا کردن برنمی‌دارند!

Walk Me Up

قیمت : رایگان | دانلود برای اندروید ، آی او اس

نحوه کار : از رخت خواب بلند شو و راه برو

اپلیکیشن Walk Me Up ساده‌ترین روش را برای اطمینان از بیدارباش کاربر پیش گرفته است. تنها در صورتی می‌توانید این اپلیکیشن را ساکت کنید که از رخت خواب خود بلند شده و در اطراف قدم بزنید. دیگر همانند برنامه های آلارم عادی اندروید و آی او اس خبری از کشیدن انگشت روی صفحه نمایش برای ساکت کردن ساعت هشدار نیست. قابلیت جالب این برنامه شمارش تعداد قدم‌های برداشته شده است، مبادا کاربری سعی در گول زدن آن داشته باشد!

حین تنظیم یک ساعت هشدا، می‌توانید مشخص کنید چه تعداد مرتبه قادر به زدن دکمه Snooze برای اجازه گرفتن به منظور چرت بعد از بیدارباش هستید. اگر حالت شیطانی (Evil Mode) را فعال کنید، دیگر به هیچ عنوان اجازه چرت زدن به شما داده نمی‌شود. همچنین می‌توانید مشخص کنید ساعت هشدار تعیین شده، بعد از برداشته شدن چند قدم ساکت شود ؛ مادامی که از رخت خواب بلند نشده و این تعداد قدم راه نروید، ساعت هشدار تا خالی شدن کامل باتری گوشی سر و صدا خواهد کرد. حین استفاده از این دسته برنامه های آلارم مخصوصا اپلیکیشن Walk Me Up چندین بار سعی کردیم آن‌ را گول بزنیم، اما این برنامه هوشمندتر از آن بود که با کلک ما، دست از وظیفه مهم خود بردارد.

Alarmy

قیمت : رایگان | دانلود برای اندروید ، آی او اس

نحوه کار : در یک مکان خاص، یک عکس بگیر

هر شخص روال خاص خود را در صبح‌ها دارد. نخستین چیزی که شما بعد از بیدارباش در اول صبح انجام می‌دهید چیست؟ ممکن است یک فرد مستقیما به حمام رفته و یا همیشه به محض بلند شدن از رخت خواب، ابتدا دستگاه قهوه‌ساز را روشن کند. روال خاص شما هر کاری که است، باید آن را به اطلاع اپلیکیشن Alarmy برسانید. از این پس، تنها راه ساکت کردن ساعت هشدار تنظیم شده در این برنامه، گرفتن یک عکس از مکان تعیین شده است. این مکان می‌تواند حمام یا آشپزخانه باشد!

در مقایسه با دیگر برنامه های آلارم اندروید و آی او اس، اپلیکیشن Alarmy یک مزیت دیگر نیز دارد. با این روش، Alarmy نه تنها از بیدارباش، بلکه از انجام کار روتین و همیشگی کاربر در ابتدای صبح مطمئن می‌شود. پیشنهاد این اپلیکیشن، انتخاب دورترین مکان ممکن از رخت خواب است. پیشنهاد می‌کنیم پیش از تنظیم ساعت هشدار در Alarmy برای اولین بار، حتما آن را چند بار در میانه‌های روز و وقتی همه اعضا خانواده بیدار هستند آزمایش کنید، چرا که بعید نیست به دلیل عدم آشنایی با نحوه ساکت شدن آن حین دفعات اولیه استفاده، کل اعضا خانواده و همسایه‌ها را نیز بعد از یک ساعت سر و صدای Alarmy بیدار کنید! برای ساکت کردن ساعت هشدار این برنامه روش‌های دیگری نیز وجود دارد. به عنوان نمونه، یک محاسبه ریاضی به شما داده می‌شود که برای محاسبه آن ناچار به استفاده از قلم و کاغذ هستید.

Wake N Shake

قیمت : رایگان | دانلود برای آی او اس

نحوه کار : گوشی موبایل آیفون خود را بیرحمانه تکان بده

همچون Alarmy، برنامه های آلارم زیادی وجود دارند که تنها با تکان دادن گوشی می‌توانید آن‌ها را ساکت کنید. در بین این دسته برنامه های آلارم ، هیچ کدام به اندازه اپلیکیشن Wake N Shake در آزمایش ما کارایی نداشت. حین استفاده از دیگر اپلیکیشن‌ها، توانستیم گوشی را در همان حالت درازکش در رخت خواب چنان قدرتمندانه تکان دهیم که از سر و صدا کردن دست بکشد، اما اپلیکیشن Wake N Shake حقیقتا قدرت عضلات دست را در ابتدا هر صبح به چالش می‌کشد. فقط مطمئن شوید گوشی آیفون خود را خیلی محکم در دست نگه داشته‌اید، چرا که بعید نیس در آن حال خواب‌آلود، حین تکان دادن گوشی به صورت دیوانه‌وار از دستتان رها شود.

ویدیوی بالا دروغین نیست. برای ساکت کردن ساعت هشدار تنظیم شده در این اپلیکیشن باید از رخت خواب بلند شده و به صورت مداوم و خیلی محکم گوشی موبایل را تکان دهید. هیچ شانسی برای ساکت کردن آن در حالت درازکش وجود ندارد. بدون شک کاربری که در ابتدا صبح این چنین دیوانه‌وار دست خود را تکان می‌دهد، خواب از سرش پریده است. در بین برنامه های آلارم معرفی شده، یک نسخه تقریبا مشابه برای اندروید نیز وجود دارد.

Shake-It Alarm

قیمت : رایگان | دانلود برای اندروید

نحوه کار : گوشی موبایل اندروید خود را تکان بده و یا در آن فریاد بکش

اپلیکیشن Shake-It Alarm را باید برنامه‌ای مشابه Wake N Shake در دنیا اندروید دانست که تا زمان تکان دادن گوشی، دست از سر و صدا کردن برنمی‌دارد. البته این برنامه را می‌توان به روشی دور زد، روشی که باز هم به بیدار شدن کاربر ختم می‌شود. تنها در صورتی می‌توان بدون تکان دادن گوشی ساعت هشدار را متوقف کرد که در درون آن فریاد بکشید.

برنامه های آلارم

در حالت دوم اپلیکیشن Shake-It Alarm، باید به صورت مداوم در گوشی فریاد بکشید. این اپلیکیشن چه حین تکان دادن و چه حین فریاد زدن یک میزان اندازه‌گیری برای خود دارد و در صورت پر نشدن سقف آن، هرگز ساکت نخواهد شد. اگر در خانه خود تنها نیستید، روش دوم را انتخاب نکنید، چرا که اگر اعضا خانواده با صدا ساعت هشدار Shake-It Alarm بیدار نشوند، بدون شک با فریادهای شما با سر درد از خواب بیدار خواهند شد!

یکی دیگر قابلیت‌های Shake-It Alarm که آن را بین برنامه های آلارم به بهترین مورد برای کاربران اندرویدی تبدیل می‌کند، ارسال خودکار پیام کوتاه است. به این ترتیب، اگر ساعت هشدار قطع نشود، مخاطب مشخص شده از قبل، یک پیام کوتاه مبنی بر خواب ماندن کاربر دریافت می‌کند! این دوست در اینجا باید رسالت خود را تمام کرده و به هر نحوی شده دوست خود را بیدار کند، حتی اگر مجبور باشد به درب منزل وی برود.

I Can’t Wake Up

قیمت : رایگان | دانلود برای اندروید ، آی او اس

نحوه کار : یک ساعت هشدار همه کاره

اگر روش کار برنامه های آلارم عنوان شده در بالا مورد پسندتان نیست، می‌توانید اپلیکیشن I Can’t Wake Up را امتحان کنید. این اپلیکیشن با انجام کارهای مختلف کاربر را هم به صورت فیزیکی و هم به صورت ذهنی اذیت کرده و او را محبور به بلند شدن از رخت خواب می‌کند. مسائل ریاضی، مسائل حافظه‌ای و مسائل منطقی وجود دارند که باید آن‌ها را حل کنید. همچنین می‌توانید برای ساکت کردن ساعت هشدار، گوشی را تکان داده و یا یک بارکد را اسکن کنید، یا اینکه به تایپ چند کلمه بر روی صفحه نمایش بپردازید.

برنامه های آلارم

یکی از روش‌های کار اپلیکیشن I Can’t Wake Up که مورد توجه ما قرار گرفت قسمت Repeat This Sequence است. در این حالت، برنامه یک دنبال به کاربر نشان می‌دهد و او مجبور است تا آن را دنبال کند. به این ترتیب کاربر باید به طور کامل از جای خود بلند شده و به صفحه نمایش توجه کند. یکی دیگر از قابلیت‌هایی که I Can’t Wake Up را تبدیل به یکی از بهترین برنامه های آلارم کرده امکان سفارشی‌سازی کامل آن است. یک ساعت زنگ برای آن تعیین کرده و یا صدا خود را ضبط کنید. همچنین می‌توانید آهنگ مورد علاقه‌تان را به عنوان آهنگ هشدار تعیین کنید. اگر فکر می‌کنید احتمال عادت به یک روش بیدارباش وجود دارد، می‌توانید برای هر روز، یک آهنگ متفاوت تعیین کرده و روش ساکت شدن متفاوتی را مشخص کنید.

برنامه های آلارم جانبی یا ساعت هشدار خود گوشی موبایل؟

تعیین چندین ساعت هشدار برای اطمینان از بیدار شدن در ابتدا صبح، تکنیکی قدیمی است که امروز تقریبا همه کاربران به آن متوسل شده‌اند. به این ترتیب، کاربران در فواصل زمانی کوتاه چندین ساعت هشدار تنظیم می‌کنند که در بیشتر مواقع کارایی خاصی نداشته و باز هم کاربر را بیدار نمی‌کند. کاربران به اندازه‌ای به این روش عادت کرده‌اند که حتی بدون هشیاری کامل، با کشیدن دست روی صفحه نمایش ساعت‌های هشدار را ساکت کرده و مجددا می‌خوابند.

برنامه های آلارم

اما در برنامه های آلارم معرفی شده، ترفندهای خاصی برای بیدار کردن کاربر به کار برده می‌شود. اگر خواب سنگینی دارید و یا در برخی روزها باید بدون ذره‌ای تاخیر از جای خود بلند شوید، حتما این اپلیکیشن‌ها را امتحان کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*