ترانس ام 455 سوپر دیوتی

ترانس ام ۴۵۵ سوپر دیوتی ؛ ستاره‌ی هزار اسب بخاری نمایشگاه خودرو نیویورک

هرچند هفتمین سالگرد بازنشسته شدن پونتیاک توسط جنرال موتورز را می‌گذرانیم، ولیکن TransAm Worldwide با حضور در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۷ از تازه‌ترین دستاورد خود، ترانس ام ۴۵۵ سوپر دیوتی (Trans Am 455 Super Duty) رونمایی کرد. اتومبیلی مبتنی بر شورولت کامارا که بازسازی‌های بی‌نظیری بر روی آن انجام گرفته و نسل های پیشین ترانس ام را یادآور می‌کند.

تیونر آمریکایی ترانس ام ورلدواید تغییرات بسیار زیادی را در ظاهر این خودرو ترانس ام ۲۰۱۷ اعمال کرده است و در بخش‌هایی همچون گلگیرها، کاپوت جلو، بخش کلی جلویی، اسپویلر پشتی و همچنین لبه‌ی صندوق عقب از متریالی سبک وزن‌تر فیبرکربنی استفاده کرده است. این شرکت تیونر علاوه بر استفاده از موادی سبک وزن، پکیجی موسوم به “Ground Effects” را نیز بر روی این خودرو نصب کرده است که حاوی گرافیک هایی الهام گرفته از Trans Am گذشته، رینگ‌های ۲۰ اینچی همراه با لاستیک های فوق‌العاده زیبای میشلین پایلوت اسپورت است. در کنار این سیستم بی‌نظیر، فنرهایی با ارتفاع کم و میله ضد لغزش بزرگی نیز در این خودرو به کار رفته است.

کابین ترانس ام ۴۵۵ سوپر دیوتی شباهت‌های زیادی با نسخه اصلی کامارا دارد، اما در اینجا ویژگی‌های جذاب دیگری نیز وجود دارد که باعث تغییراتی در این کابین شده است. از این موارد منحصر به فرد می‌توان به صندلی های چرم عالی، اهرم شیفتر نونوار شده و همچنین پنل های درب بازطراحی شده اشاره کرد. از دیگر مواردی که باعث وجه تمایز بین مدل اصلی کامارا و ترانس ام ۴۵۵ سوپر دیوتی می‌شود می‌توان به کفپوشها و رکاب‌های اختصاصی شده اشاره کرد.

مشخصات فنی ترانس ام ۴۵۵ سوپر دیوتی

زیر کاپوت این خودرو یک پیشرانه ۷.۴ لیتری ۸ سیلندر LT1 ارتقا یافته قرار دارد. اما این تنها تفاوت دو خودرو نیست، چرا که ترانس ام از سوپرشارژر ۲.۳ لیتری مگنوسون، ورودی هوای خنک، هدرز حاوی پوشش سرامیکی و اگزوز ارتقا پیدا کرده بر روی آن استفاده کرده است. حاصل این تغییرات، تولید قدرتی به اندازه ۱۰۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۴۱۶ نیوتن‌متر بوده است.

در انتها باید اشاره کرد که تنها ۵۰ دستگاه از خودرو تراسن ام ۴۵۵ سوپر دیوتی تولید خواهد شد و فروش آن نیز از سال جاری آغاز می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*