نمونه تصاویر دوربین پرچمداران

مقایسه نمونه تصاویر دوربین گلکسی اس ۸ پلاس، گلکسی اس ۷ اج، ال جی جی ۶ و آیفون ۷ پلاس

در این مطلب به مقایسه نمونه تصاویر دوربین گلکسی اس ۸ پلاس، گلکسی اس ۷ اج، ال جی جی ۶ و آیفون ۷ پلاس پرداخته و کیفیت عکس های گرفته شده با این گوشی ها را به چالش میکشیم.

بدون شک یکی از سه مولفه اصلی که هر کاربر پیش از خرید یک گوشی موبایل در مورد آن پرس و جو می‌کند دوربین آن است. کاربران پیش از این بالاتر بودن رزولوشن را مساوی برتری یک دوربین دانسته و گوشی موبایل با دوربین دارای مگاپیکسل بالاتر را انتخاب می‌کردند. اما کاربران امروز به سطح دانش فراوانی رسیده و تا زمان بررسی کیفیت عکس‌های دوربین یک دستگاه درباره برتری آن بر دیگر محصولات قضاوت نمی‌کنند. با توجه به ظاهر شدن دو غول جدید در این عرصه یعنی گلکسی اس ۸ (Galaxy S8) و گلکسی اس ۸ پلاس (+Galaxy S8)، مجددا باید به بررسی و مقایسه نمونه تصاویر دوربین پرچمداران کنونی بپردازیم. گفتنی است دیگر رقبا، ال جی جی ۶ (LG G6)، آیفون ۷ پلاس (iPhone 7 Plus) و گلکسی اس ۷ اج (Galaxy S7 edge) هستند.

نکته هیجان‌انگیز اینجاست که هر سه کمپانی سامسونگ، ال جی و اپل در زمینه دوربین گوشی های موبایل قدرتمند عمل کرده و همواره میان برتری آن‌ها در این زمینه شک و شبهه وجود دارد. یکی از مزایای مقایسه نمونه تصاویر دوربین پرچمداران ، قرار دادن عکس‌ها کنار یکدیگر برای آسودگی در بررسی آن‌هاست. علاوه بر گلکسی اس ۸ پلاس و ال جی ۶ به عنوان محصولاتی جدید، آیفون ۷ پلاس به عنوان پرچمدار کنونی اپل را نیز به بازی وارد کرده‌ایم.

نمونه تصاویر دوربین پرچمداران

همچنین از آنجایی که نقطه تمرکز مقایسه پرچمدار جدید سامسونگ است، نمونه تصاویر گلکسی اس ۷ اج را نیز در کنار سه گوشی موبایل یاد شده بررسی کرده و تفاوت دو پرچمدار سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ سامسونگ در بخش دوربین را مشخص می‌کنیم. بهتر از پیش از مقایسه نمونه تصاویر دوربین پرچمداران نگاهی به مشخصات دوربین آن‌ها بیندازیم.

+Galaxy S8 iPhone 7 Plus LG G6 Galaxy S7 edge
رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل
۴۰۳۲ در ۳۰۲۴ پیکسل
 ۱۲ مگاپیکسل
۴۰۳۲ در ۳۰۲۴ پیکسل
۱۳ مگاپیکسل
۴۱۶۰ در ۳۱۲۰ پیکسل
 ۱۲ مگاپیکسل
۴۰۳۲ در ۳۰۲۴ پیکسل
نسبت ابعاد تصویر ۴:۳ ۴:۳ ۴:۳ ۴:۳
اندازه سنسور و پیکسل “۱/۲.۵۵
۱.۴μm
“۱/۳
۱.۲۲μm
“۱/۳
۱.۱۲μm
“۱/۲.۵۵
۱.۴μm
گشودگی دریچه‌ دیافراگم F1.7  F1.8  F1.8  F1.7
فوکوس و تثبیت‌کنندگی  Dual-pixel AF
OIS
 PDAF
OIS
PDAF
OIS
 Dual-pixel AF
OIS

 

با کمی دقت متوجه می‌شوید دوربین‌های گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی اس ۷ اج از لحاظ مشخصات سخت افزاری با یکدیگر یکسان هستند. به عنوان یکی از مهمترین شاخصه‌ها باید به مگاپیکسل یکسان آن‌ها اشاره کنیم، علاوه بر اینکه اندازه سنسور و پیکسل هر دوی آن‌ها نیز یکسان است. حتی گشودگی دریچه‌ دیافراگم این دو نیز با یکدیگر تفاوتی ندارد. با این حال، یکی از دلایل برتری نمونه تصاویر دوربین گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس، ثبت سه عکس پیاپی در زمان فشردن دکمه مجازی شاتر است. در انتها این تصاویر با یکدیگر ادغام شده و یک عکس فوق‌العاده باکیفیت و بدون محوشدگی حاصل می‌شود.

از نظر تکنیکی، دوربین پرچمداران آیفون و ال جی یک قدم عقب‌تر از دو گوشی موبایل گلکسی مورد بحث قرار دارند. در مقایسه با گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی اس ۷ اج، اندازه سنسور و اندازه پیکسل دوربین آیفون ۷ پلاس و ال جی جی ۶ کوچکتر بوده و از طرفی گشودگی دریچه‌ دیافراگم آن‌ها بیشتر است. با توجه به این مشخصات، دوربین محصولات اپل و ال جی در شرایط نوری نامناسب عملکرد ضعیف‌تری خواهند داشت، چرا که سنسور آن‌ها حساسیت کمتری به نور داشته و از طرفی دیگر، مستعد دریافت نویز دیجیتالی بیشتری هستند.

نمونه تصاویر دوربین پرچمداران

با کناشر گذاشتن اعداد و مشخصات، بهتر است با مقایسه نمونه تصاویر دوربین پرچمداران ، مدل برتر در زمینه عکس‌برداری را انتخاب کنیم. در نظر داشته باشید از آنجایی که هدف ما از مقایسه عکس‌ها بررسی کیفی آن‌ها است، به منظور بارگذاری سریع تصاویر آن‌ها را در رزولوشن‌هایی پایینتر از حد معمول قرار داده‌ایم. در انتهای مطلب (انتهای صفحه سوم) می‌توانید تمامی عکس‌های به تصویر کشیده شده در این مطلب را در قالب یک فایل زیپ و به صورت تمام رزولوشن دانلود کنید.

این مطلب در سه صفحه تهیه شده است. برای دسترسی به هر صفحه می‌توانید از شماره‌های قرار داده شده در انتهای هر صفحه استفاده کنید

منظره ۱ : رودخانه

نمونه تصاویر دوربین پرچمداران

با توجه به جدیدتر بودن پرچمدار سامسونگ و تمرکز اهالی رسانه بر روی آن، بررسی را با نمونه تصویر دوربین این گوشی موبایل آغاز می‌کنیم. تصویر ثبت شده از این منظره توسط گلکسی اس ۸ پلاس، روشن و واضح بوده و دارای جزییات بالایی است. نمونه تصویر دوربین گلکسی اس ۷ اج را نیز می‌توان این‌چنین توصیف کرد. اگرچه کیفیت عکس ال جی جی ۶ کاملا قابل قبول است، اما با مقایسه نمونه تصاویر دوربین پرچمداران به کمرنگ بودن رنگ درختان در عکس ثبت شده توسط این گوشی موبایل پی می‌برید. از کار دوربین آیفون ۷ پلاس نیز نمی‌توان ایرادی گرفت، اما به نظر می‌رسد کنتراست رنگ رودخانه در تصویر دوربین این گوشی موبایل به خوبی متعادل نشده است. در صحنه ۱ می‌توان به صورت زیر به نمونه تصاویر دوربین پرچمداران نمره‌ داد.

گلکسی اس ۸ پلاس ۸.۵
گلکسی اس ۷ اج ۸.۵
ال جی جی ۶ ۸.۰
آیفون ۷ پلاس ۷.۰

نمونه تصاویر دوربین پرچمداران

 منظره ۲ : صخره

نمونه تصاویر دوربین پرچمداران

با بررسی نمونه تصاویر دوربین پرچمداران مد نظر ما، به کیفیت بالای تمامی آن‌ها پی خواهید برد، اما با کمی ریزبینی متوجه وجود کمی تفاوت بین آن‌ها می‌شوید. به عنوان نمونه آسمان در نمونه تصاویر دو گوشی موبایل گلکسی، زیبا و خوب به نظر می‌رسد، در حالی که در نمونه عکس دوربین آیفون ۷ پلاس رگه‌هایی از رنگ خاکستری وجود دارد. همچنین میزان اشباع‌شدگی رنگ آسمان در نمونه تصویر دوربین ال جی جی ۶ کمی بالاست. در صحنه ۲ می‌توان طبق جدول زیر به نمونه تصاویر دوربین پرچمداران نمره داد.

گلکسی اس ۸ پلاس ۸.۰
گلکسی اس ۷ اج ۸.۰
ال جی جی ۶ ۷.۰
آیفون ۷ پلاس ۷.۰

نمونه تصاویر دوربین پرچمداران

منظره ۳ : تخته سنگ

نمونه تصاویر دوربین پرچمداران

در این قسمت، دوربین‌های آیفون ۷ پلاس و ال جی جی ۶ را باید پیروز میدان دانست. نمونه تصاویر دوربین پرچمداران در صحنه زیر، درست یک ساعت پیش از غروب آفتاب ثبت شده‌اند. دوربین دو گوشی موبایل یاد شده توانستند گرما و نور خورشید آرامش بخش در لحظه غروب را به زیبایی ثبت کنند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، هر چهار پرچمدار انتخاب شده جزو بهترین‌ها در زمینه عکس‌برداری هستند، به همین دلیل نمی‌توان ایرادی به نمونه تصاویر گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی اس ۷ اج گرفت. با این حال، در این صحنه دوربین محصولات اپل و ال جی بهتر عمل کرده‌اند.

همانطور که در مطلب لینک شده در بالا به آن اشاره کردیم، دوربین دوگانه ال جی ۶ و آیفون ۷ پلاس به شیوه‌های متفاوتی پیاده‌سازی شده‌اند. سنسور دوم محصول اپل برای زوم بیشتر و اعمال افکت‌های خاص و سنسور دوم محصول ال جی برای ثبت تصاویر زاویه باز مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به همین موضوع، علاوه بر تصاویر عادی، یک نمونه عکس با زوم دو برابری دوربین آیفون ۷ پلاس و یک عکس زاویه باز دوربین ال جی جی ۶ را نیز به گالری زیر اضافه کرده‌ایم. متاسفانه در دوربین گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی اس ۷ اج خبری از چنین قابلیت‌هایی نیست.

ال جی جی ۶ ۸.۰
آیفون ۷ پلاس ۸.۰
گلکسی اس ۸ پلاس ۷.۰
گلکسی اس ۷ اج ۷.۰

نمونه تصاویر دوربین پرچمداران

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۱ دیدگاه

  1. فقط اس ۷ اج خودمو عشقه

    • دوستان نیازی به چونه زدن نیست در حال حاضر اپل و الجی رغیبی برای سامسونگ به حساب نمیان وقت وسیله ای هستن واسه اینکه عظمت سامسونگ رو نشون بدن
      S7 edge رو عشقه

  2. خفه شید همتون هیچکدوم به گرد پای الجی جی ۶ نمیرسید

  3. فقط سامسونگ رو عشقس…بقیه سوسول بازیه

  4. همشون خوب بودن زیاد فرقی ندارن با هم

  5. ال جی و اپل واقعا نا امیدم کردین 😐