بزرگترین خودروسازان جهان

بزرگترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۱۶؛ صنعت خودروی ایران چه جایگاهی در جهان دارد؟

رده بندی بزرگترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۱۶ اعلام شد و صنعت خودروی ایران با وجود رشد تولید در سال گذشته، در رده هجدهم تولیدکنندگان خودرو در دنیا قرار گرفته است.

صنعت خودروی ایران با دو پله صعود نسبت به سال ۲۰۱۵ در رتبه ۱۸ تولیدکنندگان خودرو در سال ۲۰۱۶ جای گرفت. کشور ما در بخش تولید خودروهای سواری نیز در جایگاه چهاردهم قرار دارد. در سال ۲۰۱۶، تولید خودرو در ایران حدود ۱۸ درصد رشد داشته و این رشد در بخش خودروهای سواری معادل ۲۱ درصد بوده است. شرکت های خودروسازی ایرانی در سال گذشته ۱ میلیون و ۷۴ هزار دستگاه خودروی سواری و در مجموع ۱ میلیون و ۱۶۴ هزار خودروی سبک و سنگین تولید کرده‌اند.

چین، آمریکا و ژاپن، بزرگترین خودروسازان جهان هستند

انجمن جهانی خودروسازان در گزارش خود اعلام کرد که چین با تولید ۲۸ میلیون و ۱۱۸ هزار دستگاه خودرو در جایگاه اول بزرگترین خودروسازان جهان قرار دارد و آمریکا با تولید ۱۲ میلیون و ۱۹۸ هزار دستگاه و ژاپن با تولید ۹ میلیون و ۲۰۴ هزار دستگاه در رده‌های دوم و سوم دیده می‌شوند. صنعت خودروی آمریکا با رشد یک درصدی، چین با رشد ۱۴ درصدی و ژاپن با افت یک درصدی مواجه شده‌اند.

پس از این سه کشور نیز صنعت خودروی کشورهای آلمان با ۶ میلیون دستگاه، هند با ۴ و نیم میلیون دستگاه، کره جنوبی با ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه، مکزیک با ۳ و نیم میلیون دستگاه، اسپانیا با ۲ میلیون و ۸۸۵ هزار دستگاه، کانادا با ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار دستگاه و برزیل با ۲ میلیون و ۱۵۶ هزار دستگاه در رده‌های چهارم تا دهم بزرگترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۱۶ جای گرفته‌اند.

بزرگترین خودروسازان جهان

در رده بندی بزرگترین خودروسازان جهان ، کشورهای هند و کانادا یک پله صعود داشته‌اند و کره جنوبی و برزیل نیز یک پله پایین‌تر آمده‌اند. به عقیده کارشناسان، هند نیز مانند چینی یکی از مهم‌ترین بازارهای خودروی جهان محسوب می‌شود و به احتمال زیاد پس از اشباع بازار چین، سرمایه‌گذاری‌ها به هند منتقل خواهند شد. قابل ذکر است که نام کشورهای فرانسه، تایلند، انگلیس، ترکیه، جمهوری چک، روسیه، اندونزی، ایران، ایتالیا و اسلواکی هم در مقام ۱۱ تا ۲۰ این رتبه‌بندی به چشم می‌خورند. همچنین در مجموع در سال گذشته حدود ۹۵ میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان تولید شد.

در کشور ما با ورود و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگی مانند پژو، رنو، سیتروئن، اسکانیا و مرسدس بنز و از سر گرفتن فعالیت شرکت‌های هیوندای و فولکس واگن، بازار خودروی ایران با رونق خوبی مواجه شده و تولید خودرو افزایش یافته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. خودروساز فقط المانی+تویوتا ??