مرسدس بنز خودروی فیس‌بوکی عرضه می‌کند

 

بازدید از شبکه اجتماعی فیس بوک در محل کار، سینما، رستوران و دیگر اماکن عمومی به عادت روزمره بسیاری از کاربران در سراسر جهان تبدیل شده است. حالا باید خودروهای شخصی و دستگاه های تلویزیون را هم به این موارد اضافه کرد. شرکت خودروسازی مرسدس بنز آمریکا ابتکاری اندیشیده که کاربران به کمک آن می توانند در داخل خودروهای این شرکت از بزرگترین شبکه اجتماعی جهان بازدید کنند. شرکت دایرکت تی‌وی هم امکان استفاده کاربران از فیس‌بوک را بر روی دستگاه های تلویزیون خود امکان پذیر کرده است.
 
شرکت مرسدس بنز قصد دارد یک صفحه نمایش با وضوح بالا و مجهز به اینترنت پرسرعت بیسیم را در کنار داشبورد بعضی از محصولاتش نصب کند تا کاربران از طریق آن بتوانند به فیس بوک دسترسی داشته باشند. مرسدس بنز این فناوری را که mbrace2 نامیده، برای اولین بار در نمایشگاه محصولات الکترونیکی لاس وگاس آمریکا عرضه کرده است.
 
فیس‌بوک مرسدس بنز نتیجه همکاری شش ماهه این دو شرکت با هم است. مرسدس بنز تصمیم گرفته این فناوری را در مدل‌های SL-Class 2013 خود عرضه کند. این شرکت در طراحی این فناوری ملاحظات و مخاطرات ایمنی استفاده از فیس بوک در هنگام رانندگی را از نظر دور نداشته  و فعالیت‌های فیس بوکی را که احتمال می رود باعث حواس پرتی راننده شود، در این فناوری غیرفعال کرده است.
 
دارن رُز، معاون بخش مشارکت و بازاریابی فیس‌بوک در باره این ابتکار مرسدس بنز گفته است: در حال حاضر خودروهاي شخصی دارای صفحه نمایش‌های هوشمندی هستند و می‌توان انتظار داشت خودروسازان بیشتری از این صفحات نمایش که امکان برقراری ارتباط بین افراد را فراهم می‌کند استفاده کنند. یکی از مهمترین ویژگی های این صفحات قابلیت استفاده از فناوری جی پی اس است که افراد به کمک آن می‌توانند در هر لحظه بفهمند که کدام دوستانشان در نزدیکی آنها هستند. این چیزی است که فکر می کنیم برای مردم جالب باشد.
 
وی همچنین گفته است یکی دیگر از روندهای نوظهور درباره فیس بوک، ترکیب تلویزیون با آن است. در نمایشگاه لاس وگاس شرکت دایرکت تی وی یکی از ابتکارات خود در این زمینه را عرضه کرده است. این شرکت امکان استفاده از فیس بوک بر روی تلویزیون های خود را برای کاربران ممکن کرده است. کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند آنچه را که بر روی تلویزیون تماشا می کنند، با همه دوستان و اعضای شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*