آخرین مطالب
4
امروز
کره ماه توسط موجودات فضایی ساخته شده است ؛ بررسی یک ادعای جنجالی

کره ماه توسط موجودات فضایی ساخته شده است ؛ بررسی یک ادعای جنجالی

گروهی از دانشمندان روسی کره ماه را سازه‌ای مصنوعی خوانده و موجودات فضایی را به عنوان سازندگان آن معرفی می‌کنند. در ادامه به بررسی این ادعالی جنجالی پرداخته ایم.

در جولای 1970، دو دانشمند روسی با نام‌های میخائیل واسین (Mikhail Vasin) و الکساندر شرباکوف (Alexander Shcherbakov) مقاله‌ای علمی را منتشر کردند که عنوان مرموز آن سر و صدای بسیاری را به پا کرد: «آیا ماه توسط بیگانگان هوشمند ساخته شده است؟»

این نظریه پیشنهادی استدلالی را ارائه می‌کند که قادر است مضامین بی‌شماری در مورد ماه و علت ایجاد شدن آن را توضیح دهد.

ماه یکی از عجیب‌ترین اجسام موجود در منظومه شمسی ما است. مسئله موجودیت کره ماه به طور کامل توسط یکی از دانشمندان ناسا با نام رابین برت (Robin Brett) تشریح شد و او در این باره می‌گفت: «به نظر می‌رسد که توضیح وجود داشتن کره ماه از وجود نداشتن آن راحت‌تر باشد!»

اما این دو دانشمند روسی با انتشار این مقاله توانستند سوالات عجیب و غریبی را مطرح کنند که تا آن زمان هیچ دانشمند دیگری جرأت پرسیدن آنان را نداشت! مقاله آنان انتقادات شدیدی را علیه این ادعا روانه ساخت؛ اما این دو دانشمند روسی تنها سعی داشتند با نقطه نظرهای خود به اسرار عجیب و غریب کره ماه پاسخ دهند.

در این مقاله می‌خوانیم که کره ماه به جای آنکه یک جسم طبیعی باشد، در واقع ریزسیاره‌ای مصنوعی بوده توسط گونه‌ای پیشرفته از موجودات فضایی به شکل قابل توجهی توخالی شده و به سمت ما ارسال شده است. گفته می‌شود که این نژاد از موجودات فضایی، تکنولوژی بسیار پیشرفته‌تری را حتی نسبت به امروز بشر دارا بوده‌اند!

کره ماه

میخائیل واسین و الکساندر شرباکوف می‌گویند برای ساخت کره ماه از ماشین آلات فوق پیشرفته‌ای استفاده شده تا مسیرهایی خاص را در دل آن به وجود آورد. پس‌ماندهای مربوط به این فرآیند را می‌توان در عناصر موجود در سطح کره ماه نیز یافت.

با استناد بر چنین فرضیه‌ای باید سناریوی عجیب و غریبی را متصور شویم! موجودات فضایی کره ماه را همچون کره‌ای با مسیرهای پیچ در پیچ در هم ساخته‌اند و سطح این کره نیز توسط پس‌ماندهای فلزی شکل گرفته است. در نهایت این هنر بی‌نظیر و خارق‌العاده با عبور از مسافتی بسیار طولانی سرانجام در مدار سیاره ماه قرار گرفت.

سطح سنگی ماه، سرشار از تیتانیوم است! از طرفی فلزاتی ارزشمند همچون برنج، اورانیوم 236 و نپتونیوم 237 نیز در سطح این قمر اسرارآمیز یافت می‌شوند. این عناصر تاکنون هیچ‌گاه به صورت طبیعی کشف نشده اند! اورانیوم 236 عنصری رادیو اکتیوی، حاصل مصرف شدن اورانیوم و فرآوری دوباره‌ی آن است و جالب تر اینکه نپتونیوم 237 نیز یک عنصر فلزی رادیو اکتیوی،‌ ساخته‌ی راکتورهای اتمی است. به راستی که این اسرار عجیب در مورد ماه، تصادفی هستند؟

در این مقاله از زبان نویسنده‌های آن می‌خوانیم:

ما مفاهیم سنتی «عقل سلیم» را کنار گذاشته و مسئله‌ای را مطرح می‌کنیم که در نگاه اول ممکن است فانتزی به نظر برسد.

اما در چند دقیقه آینده، یافته‌های فعلی بشر از کره ماه را به طور جدی‌تری زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم. شواهد موجود به گونه‌ای هستند که برای رد چنین فرضیه‌ای حتی یک دلیلی قانع‌کننده هم وجود نخواهد داشت! علاوه بر این، چیزهای غیرقابل توضیح دیگری در مورد کره ماه وجود دارند که با این نظریه جدید به خوبی قابل توضیح هستند.

دکتر فاروک ال باز (Farouk El-Baz) در جریان ماموریت آپولو با آژانس فضایی ناسا (NASA) و اکتشاف در کره ماه همکاری داشت. او در این باره می‌گوید:

در زیر سطح ماه، غارهایی ناشناخته و متعدد وجود دارد. چند آزمایش مختلف برای واقعیت داشتن این امر نیز انجام گرفته است.

جالب است بدانید که نتایج این آزمایشات هرگز به صورت عمومی منتشر نشد.

کره ماه

دکتر ادگار میشل (Edgar Mitchell) به عنوان یکی از فضانوردان آپولو 14 احتمال عجیبی را در مورد غارهای زیرسطحی کره ماه مطرح ساخت. او مدعی شد که به علت عناصر سنگین موجود بر سطح این قمر، ممکن است غارهایی در زیر پوسته آن وجود داشتند.

سین سی سولومون (Sean C. Solomon) به عنوان یکی از دانشمندان ارشد دانشگاه MIT با اظهارات خود بر داستان توخالی بودن کره ماه اضافه کرد. برنامه مدارگرد ماه (The Lunar Orbiter) نتایج فوق‌العاده‌ای در مورد میدان گرانشی کره ماه در پی داشت که نشان می‌داد گویی که کره ماه واقعا توخالی است!

در نگاه اول پذیرش چنین ادعایی غیرممکن به نظر می‌رسد، اما طرفداران نظریه ماه توخالی معتقدند که این مدل قادر است تمامی اسرار مرتبط با کره ماه را توضیح دهد!

این دو دانشمند روسی در تشریح فرضیات خود می‌گویند که عمر کره ماه بسیار قدیمی‌تر از زمین و حتی کل منظومه شمسی است! همچنین مدل پیشنهادی آنان می‌تواند علت وجود 3 لایه مختلف در دل ماه را توضیح دهد. متراکم‌ترین مواد موجود در ساختار ماه در لایه بیرونی قرار دارند. این بدان جهت است که موجودات فضایی این کره را همچون یک هواپیمای بین کهکشانی به سمت زمین رهسپار کرده‌اند و پوسته خارجی آن، نقش «بدنه هواپیما» را بازی می‌کند.

علاوه بر این‌ها، فرضیات محققان روسی می‌تواند علت عدم کشف آب بر سطح ماه را توضیح دهد. اما در مقابل شواهد گسترده‌ای از وجود آب در زیر پوسته این قمر وجود دارد.

تئوری انقلابی ماه توخالی می‌تواند رمز و راز نهفته در مورد سطوح بسیار بزرگ سنگ بازالت و کشش‌های چشم‌گیر گرانشی در برخی نقاط سطحی این قمر را توضیح دهد. به عقیده محققان، این اثرات در واقع بقایای ابزار آلاتی هستند که از آنان برای تولید ماه توخالی استفاده می‌شد.

از این گذشته، به کمک تئوری ماه توخالی می‌توان علت لرزش‌های عجیب و غریب در کره ماه را به خوبی توضیح داد.

کره ماه

جالب اینجاست که اگر ایده ماه مصنوعی درست باشد، مسئله مرموز «ماه سرد» و «ماه گرم» که سال‌ها مورد بحث دانشمندان قرار دارد نیز قابل توضیح خواهد بود. موجودات فضایی از ابزارآلات پیشرفته‌ای برخوردار هستند و می‌توانند شرایط حاکم بر یک سیاره یا کره آسمانی را برای پشتیبانی از حیات تغییر دهند. از این جهت، فراهم‌سازی ایجاد کره سرد یا گرم برای آنان امری بسیار آسان است.

این بدان معناست که کره ماه ذاتا یک ریزسیاره بسیار سرد بود که نهایتا به کمک فناوری‌های پیشرفته به یک سازه مصنوعی و گرم تبدیل شد.

این نظریه همچنین می‌تواند تناقضات موجود در مورد توخالی بودن ماه را نیز توضیح دهد. دانش فعلی ما از کره ماه شواهدی را به همراه دارد که نشان می‌دهد کره ماه در ابتدا یک جسم کاملا جامد بوده و بعدها توسط ماشین آلاتی پیشرفته به صورت توخالی درآمده است.

حتی آیزاک آسیموف (Isaac Asimov) به عنوان نویسنده آمریکایی روسی‌تبارِ گونه‌های علمی، علمی–تخیلی، خیال‌پردازی، وحشت و پروفسور بیوشیمی در دانشگاه بوستون (Boston University) از خصوصیات اعجاب‌آور کره ماه مطلع بود.

آسیموف معتقد بود که کره ماه توسط نژادی بیگانه تسخیر و سپس در فضا ارسال شده است. اظهارات او در این باره را می‌خوانید:

کره ماه برای آنکه در میدان گرانشی زمین به دام بیوفتد، بسیار بزرگ است! علاوه بر این دانشمندان معتقدند که کره ماه از مدار واقعی خود بسیار دور است و همین امر موجب می‌شود که در مورد «طبیعی» بودن آن شک و تردید بسیاری وجود داشته باشد. من معتقد هستم که کره ماه برخلاف باور عموم، یک ماهواره طبیعی در مدار سیاره ما نیست. اگر چنین بود، کره ماه در امتداد خط استوای زمین گردش می‌کرد. جالب است بدانید که اثرات گرانشی خورشید بر ماه، دو برابر این اثرات از سوی زمین است! در واقع کره ماه می‌بایست مدت‌ها قبل از دام کره زمین فرار می‌کرد. اما بنابر دلایلی ناشناخته، این اتفاق رخ نداده است.

جالب است بدانید که آسیموف در این باره کاملا درست می‌گفت؛ زیرا گردش کره ماه در مدار زمین یک دایره کامل نیست و گذشته از این موضوع، همواره یک سمت از ماه به سمت زمین قرار دارد. در توضیح این پدیده عجیب و غریب، دانشمندان از پدیده‌ای تحت عنوان قفل گرانشی یاد کرده‌اند که به گفته آنان پدیده نادری هم نیست؛ چرا که نمونه‌های دیگری از آن را نیز می‌توان در مورد رابطه سایر اقمار و سیارات نیز مشاهده کرد. با تمام این تفاسیر نظر شما چیست؟ آیا ادعاهای مطرح شده در این مقاله، شواهد محکمی برای اثبات چنین فرضیه‌ای است؟ اگر چنین باشد، به چه علت موجودات فضایی ماهواره‌ای مصنوعی را در مدار زمین گذاشته‌اند؟ آیا کره ماه در واقع یک ستاره مرگ همچون سری فیلم‌های جنگ ستارگان است؟ آیا بیگانگان تکنولوژی‌های پیشرفته خود را در داخل این کره قرار داده و آن را مدت‌ها قبل به ما هدیه کرده‌اند؟ نظر شما در این باره چیست؟

۵۱ دیدگاه

 1. ضمن تشکر از مطلب مفید شما در ارائه این موضوع که ماه در مدار زمین چه میخواهد ، تمام حرف های فاتزی که از نقل قول چند دانشمند طبقه بندی کردین در حقیقت درست است اما با مدلی که ما درک از جهان داریم مطابقت ندارد ،تنها انسانهایی در دنیا هستند که داده های فکریشان را باهم ترکیب میکنند تا بتوانند کمی پشت دیوار را هم ببینند ، کره ماه یک پدیده ناشناخته است که جسه و چرخش آن به دور زمین نیاز به تنظیم کردن دارد خود به خود و به طور اتفاقی همچین چیزی امکان پذیر نیست ! روحیه دانشمندان در ساخت فرضیه ها به همین شکل فانتزی و جالب است ،ماه یک قمر طبیعی نیست و موجوداتی در تنظیم آن نقش داشتند و این کار قبل از به وجود آمدن انسان بر روی زمین از روی زمین کنترل و در مدار زمین قرار گرفته شده انگیزه این کار نیز روشن است کمی فکر کنید و دلیلش را پیدا خواهید کرد 😊

  (0)
 2. ببینین باور کردن یا نکردن چنین موضوعی به تنهایی زیاد مهم نیست بنظرم مهم اینه که باید ذهنتون باز باشه و نه تعصبی و وامانده از فهم ساز و کار جهان میخوام بهتون بگم اگر به این جور موارد واکنش سنتی و دینی یا تعصبی بدین این نوید رو میدم در اینده نزدیک با حقایقی رو به رو خواهید شد که ماه تو خالی و زمین تو خالی شهر های زیر زمین و کنترل انسان توسط نور خورشید و چیزهای شبیه به اینها در مقایسه با افشای بخشی از حقیقت جز ذره ایی نخواهد بود

  (0)
 3. بابا این چیا چیه که میگین ماه یه سیاره طبیعیه سیاره های دیگه هم ماه دارن مثلا یوفو ها بیکار یا اوسکول نبودن که
  برای مشتری شصت تا قمر بسازن
  اینا هم یوفو لوژیست ها میگن (یوفو پرست ها) چرته ماه هم مثل زمین بوده .

  (-3)
 4. در أین مورد قران هم به ان اشارت کرده

  (-2)
 5. در أین مورد أدر قران هم إشاراتی شده است

  (1)
 6. اینکه کسوف اتفاق میوفته و دقت بالای کسوف در اندازه اون که کسوف کامل اتفاق میوفته تا حدی که اگر فاصله ماه از زمین کمی بیشتر یعنی حدود چند کیلومتر نزدیک یا دور میشد کسوف کامل اتفاق نمی افتاد اگر این چنین بود جو زمین الان این نبود اینا جای شک داره .من دقیقا جز کسایی هستم که میگن ماه رو اوردن تا زمین جای سکونت باشه

  (5)
 7. می خوان هزینه اکتشاف تو ماه دربیارن از این ادعاها میکنند تا حس کنجکاوی مردم برانگیزن

  (3)
 8. شما اهرام رو روی ماه دیدین که با قبول این ادعاها از لیست تهی مغزها خارج میشین ؟

  (3)
 9. سلام
  ماه یک سیاره ی کاملا طبیعی است که خدا خلق کرده وهیچ موجودی با پیشرفته ترین تکنولوژی قادر نیست حتی شبیه او را بسازد ،اینکه ماه تو مدار خودش نیست یا عناصری درش وجوداره این یک پدیده شگفت انگیز ازخلقت خداست مثل خورشید
  قرار نیست که همه ی آ نچه که در کهکشان وجودداره مثل هم باشه
  خدا ماه وزمین وخورشید را هر کدام برای کاری خلق کرده وهیچ موجودی نمیتواند مثل اینها رو بسازه
  درقرآن اومده الله قدرشمس والقمر حتی عاد کلعرجون القدیم
  خدا ماه وخورشید رو خلق کرده تاما بتونیم تقویم روز وشب وسال وخیلی اطلاعاتی که شاید هنوز بشر بهش نرسیده راپیدا کنیم
  دانشمندان از روی فرضیه ی سخن میگن
  ولی ما دلیل روشن وواضح برای اثابت طبیعی بودن وشگفت انگیز بودن ماه داریم قرآن یک دلیل واضح وشفاف برای ثابت کردن اینکه ماه را خدا خلق کرده است.
  زینب خنیفری هستم از اهواز

  (-5)
 10. منظور لوکاس از ستاره مرگ در جنگ ستارگان ماه هست

  (3)
 11. در حقیقت منظور لوکاس از ستاره مرگ در جنگ ستارگان ماه هست

  (3)
 12. سعی کنین مطلبی نخونین، اگه خوندین راجبش فکر کنین، فکرم نتونستین بکنین حداقل مسخرش نکنین. خواهش میکنم!

  (15)
 13. سلام
  حالا ی چیز جالب اگه دقت کنین و این جریان رو با دوتا کره گرد امتحان کنین منظورمو متوجه میشین اگه ماه تو مدار زمین قفل شده باشه اگه بخواد فقط یک طرف ماه دیده بشه باید ی چرخشی خیلی دقیقی داشه باشه و اصلا نمیتونه حالت قفل داشته باشه
  واگه هیچگونه حرکتی نداشته باشه و قفل مطلق باشه میشه تموم کره ماه رو دید هرچند از نقاطی مختلف از روی کره زمین
  اگه متوجه نشدین این ازمایش رو با دوتا جسم کروی انجام بدین و میشه دید واقعا حرکت ماه اصلا منطقی نیست

  (17)
 14. ماه کهکشان خورشید سیارات سیاهچاله ها همرو موجودات فضایی درست کردن
  مسخره کردن ما رو ?

  (-3)
 15. تصویر اون عکس تو دست این یارو فتو شاپه.

  (-7)
 16. من ادم فضاییم ، چرا محل زندگیمو لو میدی اخه .
  اونطرف ماه صورتی رنگه ، با ابشار های شکلاتی و درخت های از جنس پشم شیشه با غذایی از نفت و گاز .
  زندگیمون اونجا خوبه ، نگران ما نباشید 😐

  (-8)
 17. سلام . ممنون?? مقاله خوبی بود?

  (7)
 18. خب دقیقا نمیشه خیلی دقیق در این مورد صحبت کرد نمیشه به طور قطعی گفت ماه تو خالیه یا ماه توپره فرازمینی ها رو ماهن یا ماه کلا یه سیاره طبیعی و بدون موجودی هست
  من به فرازمینی ها اعتقاد دارم و معتقدم که وجود دارن اما ما انسان ها واقعا هیچی نمیدونیم شاید خیلی خیلی اتفاق ها بیفته یا وجود داشته باشه که کسی ندونه به قول یه نفر شاید زیر زمین هم موجوداتی پنهانی زندگی کنن بدون اینکه ما بدونیم

  (21)
 19. خب دیگ دارن کم کم پی میبرن هرچیزی یه مخلوقی داره ک این چنین منظم ساخته شده.هزار و پونصد سال پیش قران درباره ماه و خورشید کهکشان گفته و نحوه عملکردشون رو بیان کرده. دانشمندا تازه دارن دست پیدا میکنن به این حقیقت.

  (-19)
 20. یک روایت دینی هست که موضوع موجودات فضایی و وجود داشتن اونها رو تایید میکنه . از امام باقر علیه السلام خطاب به شخصی به نام جابر !

  او میفرماید : ای جابر ! میپنداری که انسانها تنها موجودات این عالم هستند ؟؟ بخدایی که جانم در دست اوست هزاران هزار عالم افریده شده و هزاران موجود دیگر شبیه انسان در انها ساکن هستند .. لیکن انسان اشرف مخلوقات هست .چون ایمان و روح دارد !
  مصطفی . مفسر قران کریم و محقق علوم دینی

  (1)
 21. کره ماه تکه اى از زمین هستش که بر اثر بخورد یک سیاره ى عظیم با زمین شکل گرفته یکم منطقى فکر کنید! و به هیچ وجهى تو خالى نیست فقط و فقط موجودات فضایى مشغول به اکتشافات بر روى کره ماه و در بطور مرموز ترى در بعضى از مناطق سیاره زمین که هم درصدى شامل اقیانوس ها و خشکى میشه!!

  (-25)
  • عزیز دلم کلی نظریه برای چگونگی وجود ماه هست الان چیزی که شما گفتی فقط یکی از اوناس. تازه ماه تکه ای از زمین نیست چون اگه بود روی زمین هم باید اورانیوم 236 و فلز برنج هم به صورت طبیعی روی زمین پیدا میشد که نمیشه. پس نتیجه میگیریم که ماه تکه ای از زمین نیست.

   (28)
  • اینکه اونجا دارن یه سری اکتشافاتی انجام میدن رو قبول دارم ، اما اگه ماه تکه ای از زمین بود ، تمام فلزاتی که در مطلب بالا بهشون اشاره شد مثل اورانیوم236 و نپتونیوم 237 که به صورت طبیعی و natural در زمین وجود ندارند و فقط در پالایشگاه های اتمی فراوری و غنی سازی می شوند روی زمین به طور فراوان قابل دسترس بودند.

   (6)
  • عقل کل اگه اینچنین اگه تکه ای از زمینه باید چرخش داشته باشه تا کروی شکل بشه نه اینکه قفل باشه..

   (-1)
 22. زکریا ستچین == Zecharia Sitchin

  درمورد این محقق و نویسنده اگر تحقیق کنید مطالب جالبی بدست میاورید– در ضمن هر فرضیه ای لازم نیست صدرصد درست باشه. پس مسئله تکامل چه میشه ؟چند در صد هم کافیه تا مسئله برای مطرخ شدن وفکر کردن در بره اش قابل قبول باشه

  (7)
  • سلام دوست عزیز به نکته خوبی اشاره کردی-خودم هم پیگیرش بودم و هستم-چند وقت پیش یه خبر کار شده بود که نشون میداد اورانیوم غنی شده و مصنوعی حدود 2 میلیارد سال پیش در زمین استخراج میشده-حالا آنوناکی ها که حدود 450 هزار سال پیش برا استخراج طلا اومدن و با مهندسی ژنتیک مارو بوجود آوردن بحثش جدا اما قبل آنوناکی ها هم کسایی بودن که پا به زمین گذاشتن ابن واقعا هیجان انگیزه و دیوونه کننده اس

   (9)
 23. “این اسرار عجیب در مورد ماه، تصادفی هستند؟”
  ج: البته که تصادفی نیست! هیچکس جز یک احمقِ تصادفی، به صدفه (بی-علّتی) اعتقاد ندارد.
  “«عقل سلیم» را کنار گذاشته و مسئله‌ای را مطرح می‌کنیم که ممکن است فانتزی به نظر برسد”
  ج: اگر «عقل سلیم» داشتی که کنارش نمیگذاشتی؛ چون وجه تمایزت با بوزینه است!
  “نتایج این آزمایشات هرگز به صورت عمومی منتشر نشد”
  ج: برای همین پنهان-کاریهاست که مجبوری از واقعیت به فانتزی گریخته؛ مضحکه بشی!
  “در فرضیات خود می‌گویند که عمر کره ماه بسیار قدیمی‌تر از زمین و حتی کل منظومه شمسی است…بدان جهت است که موجودات فضایی این کره را همچون یک هواپیمای بین کهکشانی به سمت زمین رهسپار کرده‌اند”
  ج: جملاتی مضحک و متناقض! قبل از وجود زمین ماه را بسویش رهسپار کردن؟!
  “ماه برای آنکه در میدان گرانشی زمین به دام بیوفتد، بسیار بزرگ است! دانشمندان معتقدند ماه از مدار واقعی خود بسیار دور است و همین امر موجب می‌شود که در مورد «طبیعی» بودن آن شک و تردید بسیاری وجود داشته باشد”
  “به گفته آنان پدیده نادری هم نیست؛ چرا که نمونه‌های دیگری را نیز می‌توان در مورد رابطه سایر اقمار و سیارات مشاهده کرد”
  ج: اوّلاً: بازهم جملات متناقض که ناقضِ فرضیه مضحک اند! یعنی اگر “در سایر اقمار و سیارات مشاهده” میشه، دیگه استثنایی نبوده و سالبه به انتفای موضوع میشود!
  ثانیاً: «طبیعی بودن» مفهومی تجربی است نه تحمیلی! یعنی طبیعت را آنگونه که هست کشف میکنیم نه آنگونه که میلمان کشید = تفسیر تخیلی، رومانتیک، فانتزی و دور از عقل سلیم!

  (1)
  • افرین خوشم اومد کمیک بازا و طرفدارای فیلم های علمی تخیلی میان به کسایی که این فرضیه رو رد کردن منفی میدن
   تو نظرات دقت کردم هر کی گفته این فرضیه غلطه منفی ۱۰ تا گرفته
   خوب ناموسا با خودتون چی فکر میکنید؟
   این مثل اون نظریه بود که چند سال پیش دادن که قسمتی از ماه که هیچوقت طرف زمین نمیاد شهر موجودات فضایی
   بعد جالب اینکه گفتن خوب یعنی امکان نداشته که گذرا از قسمتی که طرف زمین رد بشن ما ببینیم؟
   در جواب گفتن نه اونا از روشنایی میترسن باید تو قسمت تاریک باشن (خخخخخخخخخ)خوب چند سال بعدش قسمت تارک عکس برداری کردن چیزی جز یه قمر خالی پیدا نکردن
   این هم همینطور بعد از چند سال متوجه میشند که داخلش هر چقدرم بکنند به باز هم به خاک میخوردن و ماه توخالی نست
   در مورد آدم فضایی ها هم هیچ شکی نیست که وجود دارند
   اما اینکه ما نمیبینیم جای سوال داره چون ما هیچیو نمیدونیم
   فعلا بنده به همین متکی شدم که ما اشرف مخلوقات هستیم یعنی احتمالا تکنولوژی و هوش ما بالاتر هست پس با این حساب موجودی نمیتونه بین کهکشان و میان ستاره ای سفر کنه چون ما هم نمیتونیم

   (2)
 24. واقعا دیگه حرفی ندارم :I
  خورشیدم اجاق گازه رفتنی یادشون رف ذلیل مرده ها خواموشش کنن به حق ۵ تن جز جیگر بگیرین خواموش کنین پختیم

  (1)
 25. عاشق زندگیم … زندگی غمناکنه ، زندگی شاده ، زندگی … عاشق مرگم ..

  بمیرم پرده از چشمان میگشایم

  (-15)
 26. به نظر من قطعا مصنوعیه چون درست در جاییه که هم با جاذبش چرخش زمین رو کنترل میکنه هم اگه نبود حیات روی کره زمین شکل نمیگرفت هم اینکه گرانش خورشید اونو از مدار زمین خارج میکرد.ماه بزرگترین نشانه و راز برای آدمهاست

  (1)
 27. این نظریه دور از واقعیته چرا که وقتی داستان معجزه پیامبر که شق القمر کرد رو می خونید می فهمید این نظریه اشتباه هست

  (-32)
 28. اثبات نظریه کله توخالی آرش صابری ?

  (-15)
  • همینجا عذرخواهی‌صمیمانه دارم از آرش صابری عزیز. احساسی نظر دادم. هرچند با اینجور نظریات بدون پایه واساس علمی مخالفم ولی دلیل نمیشه دربرابرش تعصبی و بدون اخلاق واکنش بدم

   (-6)
 29. همش نظریه همش فرضیات! خسته شدیم! کی میشه یه چیز واقعی با چشم خودمون ببینیم؟ کی میشه درست حسابی از سیاره ها و کهکشان های دیگه عکس های واقعی و با کیفیت بگیرن؟ الان عکس سیاره ها همش گرافیکیه. به ندرت یه عکس سیاه و سفید و بد کیفیت از سیاره های دیگه میگیرن. انقدر دوست دارم یه عکس واقعی از سطح اورانوس ببینم. ولی انقدر علم پایینه که حتی نمیتونن سیارات منظومه شمسی رو خوب ببینن. خیلی منتظر اون لحظه ام که یه چیز واقعی و اساسی ببینم. مثلا رسما یه سفینه فضایی بیاد رو زمین با موجودات عجیب غریب! یا یه سیاره کشف بشه و بتونیم باهاشون ارتباط برقرار کنیم. احتمالا تا زنده هستیم چنین چیزایی نمیبینیم. چون واقعا در حال حاضر علم زمین تو این زمینه زیره صفره! خوش بحال آیندگان که احتمالا میتونن برن سفرهای بین سیاره ای و کهکشانی.

  (18)
 30. نه بابا کَتم نمیره که مصنوعی باشه 😐 دیگه شورشو در اوردن همه چیز رو ربط میدن به موجودات فضایی یا بیگانه من باور دارم که وجود دارن حتی تو همین کهکشان خودمون ولی ماه مصنوعی اخه ؟!! فقط ببینین کاراتونو 😐

  (11)
 31. این فرضیه، فرضیه جالبیه اما غلطه
  شهابسنگ های زیادی اعم از بزرگ،کوچک روزانه به سطح ماه به دلیل نداشتن جو برخورد میکنن و جاهای برخوردشون کاملا معلومه اگه دقت کنید اثرات برخوردش دقیقا مثل برخورد شهابسنگ با زمینه
  اگه تو خالی باشه به دلیل سرعت زیاد برخورد حفره و سوراخ ایجاد میکنن
  در آینده ای نزدیک با پیشرفته تر شدن علم و وسایل نجومی دلیل اینهارو خواهیم فهمید
  ولی مطمئنا دلیلش این نیست
  با تشکر

  (4)
  • دقیقا یکی از دلایلی هم در نظریه تو خالی بودن هست که تو سایت نگفتن و اونم درباره برخورد شهاب سنگها به سطح ماه هست که همشون عمقشون تا حدی یکسان و از یک عمقی بیشتر نیستن مثلا تا عمق دو مایل اینم یکسری اهرام مثل اونچه در مصر هست در سطحش دیده شده کمی منطقی فکر کنین و انقدر تهی مغز نباشین

   (-4)
 32. مصنویی که نیست و به نظر من بخاطر داشتن ذخایر و منابع خوبی که داشته موجودات فضایی با ماشینالاتشون اومدن داخلش رو خالی کردن و منابعش رو بردن و اورانیوم و چیزهای دیگه ای هم که بصورت طبیعی در طبیعت نیست سوخت همین ماشین الاتشون بوده

  (-4)
 33. هیچ چیز غیر ممکن نیست به هر حال اینکه ما فک کنیم توی این منظورمه و همچنین توی این کهکشان تنهاییم خیلی غیر منطقیه

  (6)
 34. دیدگاه قابل تاملیه و چون زیاد از حد فانتزی به نظر می‌رسه من قبولش ندارم

  (2)
 35. به دید من این نظریه کاملا منطقی و عقلانی به نظر می رسه ، اونا از کره ماه به عنوان یک محل برای پنهان شدن و یک پایگاه نزدیک برای دسترسی راحت تر به زمین و برای رفت و آمد های مرموزشون استفاده می کنند.

  (18)
 36. اصلا محو خوندن این مطلب شدم دیوانه کننده اس – خودم از بچگی پیگیر این مطالب زیست اختر شناسی بودم اما این یکی جذابترین خبری بود که تا بحال شنیدم -امیدوارم از این نوع خبر ها بیشتر کار کنین تا بیشتر از حقایق دور برمون آگاه بشیم

  (14)
 37. به نظر من درسته

  (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*