خودرو تحقیقاتی و خودران تویوتا

جدیدترین خودرو تحقیقاتی و خودران تویوتا اشیای کوچک‌تر را بهتر تشخیص می‌دهد

نسل جدید خودرو تحقیقاتی و خودران تویوتا که با نام Platform 3.0 شناخته می‌شود، توسط موسسه تحقیقاتی تویوتا (به اختصار TRI) در نمایشگاه CES 2018 نمایش داده خواهد شد.

TRI سه هدف کلی از تولید این مدل جدید داشته است که خوشبختانه Platform 3.0 تمامی آنها را در یک اتومبیل جدید ترکیب می‌کند. جدیدترین خودرو تحقیقاتی و خودران تویوتا علاوه بر قابلیت‌های ادراکی بالاتر، تولید آن در مقایس بیشتر را آسان کرده و جلوه‌ای جذاب‌تر به این اتومبیل بخشیده است.

گیل پرات (Gill Pratt)، مدیر ارشد اجرایی TRI، طی بیانه‌ای در رابطه با این خودرو جدید می‌گوید:

برای بالا بردن سطح پلتفرم تست خود، ما از تجربه و تخصص تویوتا در طراحی و مهندسی یک پلتفرم آزمایشی کاملا جدید استفاده کردیم تا پتانسیل لازم برای استفاده از آن به عنوان یک معیار برای عملکرد و استایل وجود داشته باشد.

خودرو تحقیقاتی و خودران تویوتا

نخست، این خودروی جدید به سیستم تشخیص و ردیابی 360 درجه LiDAR تجهیز شده است؛ در حالی که پلتفرم‌های قبلی تنها از نوع مستقیم (رو به جلو) LiDAR بهره می‌بردند. سنسورهای کوتاه‌برد LiDAR نیز پایین‌تر قرار گرفته‌اند تا تشخیص آبجکت‌های کوچک‌تر همچون کودکان و یا مواد زائد موجود در خیابان امکان‌پذیر باشد.

دوم، ماشین خودران تویوتا Platform 3.0 که بر اساس لکسوس LS 600hL ساخته شده است، از بهار پیش رو در تعداد پایین و دو نسخه مختلف تولید خواهد شد. یکی از این خودروها با طراحی دوکابینه ساخته می‌شود که این مدل به TRI اجازه می‌دهد روش‌های انتقال رانندگی بین انسان و سیستم خودکار را آزمایش کند. مدل دوم نیز با یک کابین و به منظور آزمایش فناوری اتوماسیون کامل ساخته خواهد شد. موسسه تحقیقاتی تویوتا علت تولیدات پایین این خودرو را عمدی و هدفمند می‌داند چرا که فناوی آنها دائما در حال به‌روزرسانی است. پیش‌تر Platform 2.0 مارس سال گذشته و Platform 2.1 در ماه سپتامبر رونمایی شده بودند.

در نهایت، مهندسان تویوتا در همکاری با مرکز تحقیقات طراحی CALTY تلاش کرده‌اند تا از سخت افزار فناوری های خودران در خود اتومبیل نیز استفاده کنند. در نتیجه، صندوق عقب خودرو دیگر با کامپیوترهای محاسباتی پر نشده و در عوض می‌توان در آن جعبه‌ای کوچک از تجهیزات ضروری را پیدا کرد. در ادامه بیشتر می‌توانید با نسل جدید خودرو تحقیقاتی و خودران تویوتا آشنا شوید:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه