معماري انقلابي فرانسوي طرحي نوين براي شهرهاي آينده

اخیرا یک گروه معماری فرانسوی ایده خود را برای طرح مفهومی Asian Cairns ، یک مورد از شش ساختمان سازگار با محیط زیست که شبیه به یک پشته از سنگریزه برای تولید مواد غذایی است را به نمایش گذاشته است در ادامه با گالری تصاویر و توضیحات تکمیلی با گجت نیوز همراه باشید .

شهر شنژن چین امسال با رشد ناگهانی جمعیت در یک سال مواجه شده است . برنامه ریزان شهری در حال تلاش برای طرح های نوآورانه ساختمان سازی در این شهر هستند که  در آن بتوانند منابع و فضا را بهتر مدیریت کنند .در این زمینه چند پیشنهاد غیر عادی وجود دارد ، اما آخرین طرح غیر عادی  وجالب از شرکت فرانسوی Vincent Callebaut ارائه شده است . ساختمان ها در این طرح مانند سنگ ریزه هایی است که از بزرگ به کوچک (مانند بازی هفت سنگ خودمان) روی هم چیده شده اند .

شرکت معماری Vincent Callebaut در زمینه ساختارهای غیر متعارف شرکت نام آشنایی است که در طرح قبلی خود مدل یک شهر شناور پس از مدل lilypad را ارائه داد .
هر یک از این تکه های مزرعه در گروه های خود از برج مرکزی با یک سری از بخش های ریگ مانند به سمت بالا و اطراف کوچک تر شده و رشد کرده اند . در این طرح  "سنگریزه ها"  به طبقات متعدد و به شکل حلقه های متحدالمرکز فولادی تقسیم شده اند که از طریق تیرهای Vierendeel به برج مرکزی متصل شده اند . ایده آنها این است که هر یک از این ریگ ها می توانند با توجه به سفارش متناسب با انواع نیازها مانند مسکونی ، فضای اداری ، فروشگاه ها ، مناطق تفریحی و … طراحی شوند .

برج اصلی هر بخش اساسا هر ساختمان را به یک جامعه خود کفا برای کاهش نیاز به خروج از ساختمان و کاهش انتشار کربن از این مناطق به عنوان یک نتیجه اصلی  این طرح تبدیل می کند .طراحان پروژه سنگ آسیایی را به شدت با پوشش گیاهی و باغ های مختلف پراکنده در داخل و خارج ساختمان ترکیب کرده اند .دیوارهای خارجی شفاف اجازه می دهد تا نور خورشید بدون مشکل به هر ریگ وارد شود و فاصله های میان ساختمان ها را به گلخانه های کاربردی مناسب برای رشد محصولات تازه تبدیل کند . هرگونه زباله های مایع و یا جامد آلی تولید شده در برج توسط عملیات خاص در قسمت های کشاورزی ساختمان بازیافت می شود و نیز در بالای هر ریگ (ساختمان) فضای کافی برای رشد گیاهان و درختان به منظور استفاده غذایی و یا دکوری وجود دارد .
در قسمت تولید انرژی ، این طرح با مقدار زیادی از سلول های فوتوولتائیک و سلولها خورشیدی فوتوترمال به همراه توربین های بادی محوری در قسمت بالایی هر بخش وجود دارد .
با توجه به طرح شرکت معماری Vincent Callebaut پروژه Asian Cairns در واقع مقدار بیشتری انرژی نسبت به مصرف انرژی  بدون استفاده از سوخت های فسیلی و تولید آلاینده های مختلف از جمله گازهای گلخانه ای CO2 ، در ریگ ها انرژی تولید می کند . در این مرحله شرکت معماری Vincent Callebaut نقشه برداری از ساختمان را برای یک مشتری خصوصی آغاز کرده و این نشان از ساخت این برج ها در آینده نزدیک است


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*