پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه شرکت اوپو

پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه شرکت اوپو منتشر شد

پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه شرکت اوپو در اداره مالکیت معنوی چین به انتشار رسیدند. این پتنت‌ها نشان می‌دهد تکنولوژی بیومتریک جدید اوپو متفاوت از اسکنر شرکت سینپتیکس است.

نخستین شرکی که اسکنر اثر انگشر زیر صفحه را به صورت عملی در یک گوشی به کار برد شرکت ویوو با گوشی X20 Plus UD بود و اخیرا هواوی از آن در گوشی میت RS پورشه دیزاین خود استفاده کرده است. با توجه به پتنت‌های تازه به انتشار رسیده از اسکنر اثر انگشت زیر صفحه از سوی شرکت اوپو در اداره مالکیت معنوی چین (SIPO)، به نظر می‌رسد این شرکت نیز خودش را مهیای استفاده از جدیدترین تکنولوژی بیومتریک موبایلی جهان می‌کند.

همراه اسناد منشر شده، تصاویری نیز دیده می‌شود که نشان می‌دهد این اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر نه تنها قادر به قفل‌گشایی صفحه گوشی است، بلکه برای احراز هویت در پرداخت‌های الکترونیکی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه شرکت اوپو

این پتنت‌ها در واقع قسمتی از صفحه نمایش که قادر به شناسایی انگشت شما است را به تصویر می‌کشند. این تکنولوژی حتی بر روی صفحه روشن گوشی نیز کار می‌کند. معنی این عملکرد آن است که تکنولوژی اسکنر اثر انگشت زیر صفحه شرکت اوپو متفاوت‌تر از آنچیزی است که سینپتیکس طراحی کرده است؛ یک سنسور نوری زیر یک صفحه اولد که صرفا وظیفه‌ی اسکن اثر انگشت در حالت خاموش بودن صفحه را بر عهده دارد.

اسکنر اثر انگشت زیر صفحه در گوشی Oppo R15S

شایعات خبر می‌دادند گوشی اوپو فایند ۹ (Oppo Find 9) نخستین شرکت مجهز به اسکنر اثر انگشت زیر صفحه کمپانی اوپو خواهد بود، اما اکنون اخبار تازه به دست ما رسیده حاکی از نکات دیگری است. این شرکت به تازگی گوشی پرچمدار جدید خود، اوپو آر ۱۵ را با ظاهری شبیه به آیفون ایکس معرفی کرده است، پس ما انتظار داریم به جای اوپو فایند ۹، گوشی اوپو آر ۱۵ اس نخستین گوشی باشد که چنین تکنولوژی مدرن بیومتریکی را در خود جای داده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. اقا خدایی زشته زیر صفحه باشه

  2. چقدر زشتو داغونه بابا چیه این