عرضه پرسرعت‌ترین اینترنت خانگی جهان با سرعت ۲ گیگا بیت بر ثانیه در ژاپن

رویای اینترنت پرسرعت (مخصوصا برای ما ایرانیها) رویایی دوست داشتنی و هیجان انگیز است .حال تصور کنید اینترنت خانگی با سرعت ۲ گیگابیت بر ثانیه!آری این سرویسی است که اکنون برای مصرف خانگی در شهر توکیو ژاپن در دسترس است.

شرکت ژاپنی سو-نت (So-net) با همکاری کمپانی سونی موفق به ارائه پرسرعت‌ترین اینترنت خانگی جهان با نام نورو (Nuro) شده که سرعتی معادل ۲ گیگا بیت بر ثانیه دارد! این خدمت اینترنتی بی‌نظیر که ارائه آن از روز گذشته آغاز شده از بستر ارتباطات فیبر نوری بهره برده و می‌تواند به ترتیب اطلاعات را با سرعت ۲ و ۱ گیگا بیت بر ثانیه دریافت و ارسال نماید.

گفتنی است این شبکه‌ی نوری از نوع ONU است که به مشتریان Nuro سه پورت اترنت گیگابیتی را ارائه کرده و آن‌ها را از سرعت ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه بر روی شبکه وای-فای ۸۰۲.۱۱ a/b/g/n بهره‌مند می‌سازد.

جالب اینکه نرخ استفاده از این خدمات مقرون به صرفه بوده و قرارداد دو ساله‌ی بهره‌مندی از این اینترنت پرسرعت ماهانه تنها ۴۹۸۰ ین (۵۱ دلار) هزینه در بر خواهد داشت؛ که البته باید ۵۲۵۰۰ ین (۵۴۰ دلار) مربوط به راه‌اندازی و نصب اولیه آن را نیز در محاسبات خود بیاورید. البته در طرح تشویقی که این شرکت در نظر گرفته، کاربرانی که به صورت اینترنتی اقدام به سفارش این خدمات می‌کنند فعلاً از پرداخت هزینه‌های اولیه معاف خواهند بود.

در حال حاضر کاربران چشم بادامی خوش شانسی که ساکن یکی از مناطق چیبا، گونما، ایباراکی، توچی‌گی، توکیو، کاناگاوا یا سایتاما هستند می‌توانند از این اینترنت پرسرعت استفاده نمایند.

اما اینترنت ۲ گیگابیت در ثانیه چند برابر سریعتر از اینترنتی ۱۲۸ کیلوبیت در ثانیه کاربران خانگی در ایران است؟


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

 1. چرابه کاربران خانگی۱۲۸کیلوبیت بالاترنمیدن این چه قانون مزخرفیه مگه خون شماازما رنگی تره چراشما باید اینترنت ۱۰مگابایت استفاده کنید اونم بدون قطعی لعنتبه این تبعیض

 2. اینترنت ایران مسخره ترین ایرنت تو کل جهانه سرعت اینترنت افغانستان از اینجا بیشتره افغانستانی که اگه ایران حمایتش نکنه نابوده

 3. هر گیگ اینترنت میشه ۱۰۲۴ مگ یا بهتر بگم ۱۰۴۸۵۷۸کیلو بایت
  حالا این میشه
  ۱۰۴۸۵۷۸*۲
  /۱۲۸
  که میشه ۱۶۳۸۴ برابر اینترنت ایران !!!!
  حالا چشم بادومی ها ۱۶۳۸۴ برابر ایران تکنولویژی دارن :دی