فروش گوشی هوشمند ال جی جی 7

گزارش فروش گوشی هوشمند ال جی در ربع دوم ۲۰۱۸ ناامیدکننده است

بخش موبایل ال جی با وجود سوددهی سرشار دیگر بخش‌های ال جی الکترونیکس، همچنان به ضرردهی ادامه می‌دهد. بر اساس گزارش میزان فروش گوشی هوشمند ال جی در ربع دوم ۲۰۱۸ پسرفت این شرکت در بازار موبایل همچنان ادامه دارد.

وضعیت شرکت (احتمالی) بعدی تامین‌کننده پنل‌های او ال ای برای اپل، در بازار موبایل چندان خوب نیست. ال جی الکترونیکس به طور پیاپی رکوردهای جدیدی را از نظر میزان فروش و سوددهی ثبت می‌کند که بیشتر مدیون فروش خوب تلویزیون‌ها و لوازم خانگی آن است، اما بخش موبایل این شرکت همچون فرزند ناخلفی شده که فضای آرامش‌بخش کل خانواده را بهم ریخته است. بر اساس گزارش فروش گوشی هوشمند ال جی طی دومین سه ماهه سال جاری، بخش موبایل ال جی همچنان در مسیر پسرفت قرار دارد.

این در حالی است که اپل به لطف فروش بی‌نظیر آیفون‌های ۲۰۱۷، در همین بازه زمانی سود زیادی کسب کرده و هواوی با کسب ۲۷ درصد سهم بازار موبایل چین به عنوان بزرگترین بازار گوشی هوشمند دنیا، رکوردی از خود بر جای گذاشته است. سامسونگ نیز موفق شد در دومین بازار بزرگ موبایل جهان یعنی هند، شیائومی را کنار زده و به عنوان برترین برند شناخته شود. اما ال جی در روزگار خوش این شرکت‌ها، باید در کنار اچ تی سی و بلک بری زانوی غم بغل بگیرد!

ال جی جی 7

کاهش شدید فروش گوشی هوشمند ال جی

ال جی جی ۷ تینکیو و ال جی وی ۳۵ تینکیو با هدف بالا بردن سهم این شرکت در بازار موبایل عرضه شدند، اما به نظر می‌رسد این دو نیز نتوانستند بخش موبایل ال جی را از منجلابی که در آن گیر کرده است بیرون بیاورند. در واقع فروش نامناسب آن‌ها در ضرردهی ۱۷۲ میلیون دلاری بخش موبایل ال جی طی ربع دوم ۲۰۱۸ تاثیرگذار بوده است. این میزان را باید با ضرردهی ۱۲۷ میلیون دلاری ربع اول سال جاری و ضرردهی ۱۱۷ میلیون دلاری دومین سه ماهه سال ۲۰۱۷ مقایسه کرد.

به نظر شما، اکنون که ال جی در زمینه محصولات خانگی و مخصوصا تلوزیون‌های او ال ای دی فوق‌العاده موفق عمل کرده و روز به روز سهم بیشتری را در این بازارها نصیب خود می‌کند، بهتر نیست دندان لق خود یعنی بخش موبایل را به طور کامل از جا در بیاورد؟ به عبارت دیگر، بهتر نیست ال جی قید تولید گوشی هوشمند را زده و در دیگر زمینه‌هایی که درونشان رو به جلو در حرکت است تمرکز کند؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. این بر میگرده به میزان عدم رضایتمندی مشترهاش و تاسف از اینکه سال هاست که این نقیصه رو نتونستن جبران کنند یادمه جی ۴ با هزار آرزو خریدم زمان ورودش ۲۲۰۰ که خیلی قیمت بالایی داشت خریدم هفته اول بردش سوخت و بردم بازار موبایل ایران تهران و گارانتیش که با بداخلاقی مواجه شدم و بعداز تعمیر با خیلی مشکل دیگه درگیر شدم داغ شدن و باطری ضعیف خلاصه مفت دادم له خواهر زادم اونم چند ماه کار کرد مجبور شد دور بندازه و پول ما پوچ شد و به خودم قول دادم سراغ گوشی های آل جی ترم و شدم منتقد سرسخت ال جی و همه رو از خرید گوشی ال چی منصرف میکردم تا الان هم گوشی هاش مسخره اس ، حالا من پرچمدار خریده بودم وای به حال میان رده ها

  2. این همه رو داشت اخرم شد این

  3. بایدم نا امید کننده باشه کی‌سمت همچین برندی میره با وجود اینهمه برند مطرح