ماموریت آپولو 11

ناسا تصاویر دیده نشده‌ای از ماموریت آپولو ۱۱ در کره ماه را منتشر کرد

پس از گذشت ۴۹ سال از اجرای ماموریت آپولو ۱۱ و اولین فرود بشر روی کره ماه، ناسا عکس‌های دیده نشده‌ای از مراحل مختلف این ماموریت را به طور عمومی منتشر کرده است که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست.

این تصاویر از آرشیو غنی انتشارات رسمی ماموریت آپولو ۱۱ استخراج شده‌اند و دلیل اینکه پس از حدود نیم قرن تاخیر در معرض دید عموم قرار می‌گیرند، این نیست که در آن‌ها نشانه‌هایی از سازه‌های عجیب و غریب یا اثری از یوفوها وجود داشته است.

در این تصاویر شواهدی دال بر وجود سازه‌های فرابشری در ماه دیده نمی‌شود، اما از آنجایی که بهترین عکس‌های گرفته شده در جریان ماموریت آپولو ۱۱ نیستند؛ ناسا عجله‌ای برای انتشار عمومی آن‌ها نداشته است. در واقع این عکس‌ها به طور تصادفی یا بدون هدف مشخص توسط فضانوردان به ثبت رسیده‌اند و می‌توان گفت که پشت صحنه عملیات را به تصویر کشیده‌اند.

ماموریت آپولو 11 ناسا

ماموریت آپولو ۱۱ با حضور سه فضانورد امریکایی به اسامی نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و فیل کالینز در حالی به تاریخ بیستم جولای سال ۱۹۶۹ اجرا شد، که بیش از ۶۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا از طریق گیرنده‌های تلویزیونی نظاره‌گر آن بودند.

این سه فضانورد هنگام ترک کره ماه، علاوه بر پرچم ایالات متحده و برخی تجهیزات، یک لوح را نیز با این مضمون از خود به یادگار گذاشتند:

ما مردمانی از سیاره زمین، برای اولین بار در سال ۱۹۶۹ میلادی روی ماه قدم گذاشته‌ایم و پیام‌آور صلح از جانب تمام بشریت هستیم.

این لوح منقش به امضای فضانوردان و رئیس جمهور وقت امریکا «ریچارد نیکسون» نیز بود.

آلبوم عکس ماموریت آپولو ۱۱ ناسا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

  1. ای کاش تا من زنده ام بتونم با حداقل بدونه از موجودات فضایی ارتباط برقرار کنم اونم تو جمع

  2. این ماه رفتن که همش دروغ بود هم فضانوردا اعتراف کردن هم کارگردان فیلم! هم سوتیاشون رو شد هم از نظر علمی رفتن به ماهو بردن زیر سوال پس کاسیاس جون حق داره…

  3. شرکت های خصوصی مثل اسپیس ایکس اگه بتونن برن ماه همین لوح رو بیارن با نمونه سنگ های ماه میتونن با فروختنش پول کل ماموریت رو در میارن

  4. بیچاره ها کارشون چقدر سخته

  5. ماه گرفتگی امشبم همش کار آمریکاس

  6. الان ایکر کاسیاس میاد میگه اینم دروغه